Latvijas Dzelceļam piešķir kārtējo finansējumu

Ministru kabinets nolēmis piešķirt trīs miljonus eiro VAS Latvijas Dzelzceļš finanšu līdzsvara nodrošināšanai par infrastruktūras uzturēšanu 2020.gadā.

Satiksmes ministrijā informē, ka finansējums ņemts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Finansējums atvēlēts publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izdevumu segšanai, ieskaitot attīstības projektu līdzfinansēšanu, kas esot būtiski dzelzceļa pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, «dzelzceļa kā sabiedriskā transporta mugurkaula stiprināšanai un videi draudzīgas transporta infrastruktūras pieejamībai», skaidro Satiksmes ministrijā (SM).

Latvijas Dzelzceļš šobrīd strādājot pie tā, lai samazinātu infrastruktūras uzturēšanas izmaksu apmēru, ziņo SM.

Par turpmākajiem soļiem un risku novēršanas pasākumiem Satiksmes ministrija sagatavos un iesniegs informatīvo ziņojumu Ministru kabinetā.

2020.gadā Latvijas dzelzceļa publiskās lietošanas infrastruktūra izmantota, lai pārvadātu 24,11 miljonus tonnu kravu, kas ir par 41,9% mazāk nekā 2019.gadā, kā arī 12,86 miljonu pasažieru pārvadājumiem. Rezultātā ieņēmumi no minimālās piekļuves pakalpojumiem 2020.gadā, ņemot vērā izmantotās valsts dotācijas pasažieru pārvadājumu infrastruktūrai, samazinājās par 49%, liecina VAS Latvijas Dzelzceļš informācija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas