Latvijas dzelzceļa konkursā par staciju modernizāciju iesniegta sūdzība

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) konkursā par staciju modernizāciju sūdzību iesniedzis informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA Dati Group, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB).

Sūdzības izskatīšanas termiņš vēl nav noteikts. 

LDz augusta beigās izsludināja iepirkumu par 48 staciju un pieturas punktu projektēšanu un būvniecību, lai tuvāko gadu laikā nodrošinātu dzelzceļa infrastruktūru, kas būs pielāgota jaunajiem pasažieru vilcieniem. Iepirkums sadalīts sešās daļās, un kopējā paredzamā līgumcena ir 53,3 miljoni eiro. 

Pieteikumus konkursā var iesniegt līdz trešdienai, 25.novembrim.

Iepirkums iedalīts sešās līguma daļās, kas ietver paaugstināto platformu būvniecību dzelzceļa līnijā Rīga–Jelgava, Rīga–Tukums II, Rīga–Krustpils, Zemitāni–Skulte (Zemināti–Vecāķi, Alfa), Zemitāni–Skulte (Kalngale–Skulte) un vienotās informatīvās apziņošanas un videonovērošanas sistēmu ieviešanu.

Tostarp iepirkuma sadaļā Paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Rīga–Jelgava darbi paredzēti stacijās Atgāzene, Baloži, BA Turība, Tīraine, Jaunolaine, Dalbe un Ozolnieki. Paredzēts, ka kopējā līgumcena šajā iepirkuma sadaļā būs septiņi miljoni. Līguma darbības laiks plānots 685 dienas. 

Savukārt iepirkuma sadaļā Paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Rīga–Tukums II darbi paredzēti deviņās stacijās – Priedaine, Jaundubulti, Ķemeri, Smārde, Milzkalne, Tukums I, Tukums II, kā arī Bolderāja–Silikātu un Bolderāja–Slokas. Prognozētā līgumcena šajā iepirkuma sadaļā ir 7,2 miljoni eiro, bet līguma darbības laiks plānots 1 050 dienu.

Iepirkuma trešajā sadaļā paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Rīga–Krustpils darbi plānoti 12 stacijās. Prognozēts, ka stacijas Šķirotava, Gaisma, Dole, Ikšķile, Jaunogre, Ogre, Pārogre, Ciemupe, Ķegums, Lielvārde, Jumprava un Skrīveri tiks modernizētas par kopējo summu 12,5 miljoni eiro. Līguma darbības laiks paredzēts 1050 dienu.

Ceturtajā sadaļā paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Zemitāni–Skulte (Zemināti–Vecāķi, Alfa) darbus plānots īstenot deviņās stacijās – Zemitāni, Brasa, Sarkandaugava, Mangaļi, Ziemeļblāzma, Vedaugava, Vecāķi, Dauderi un Alfa. Kopējā prognozētā līgumcena šajā iepirkuma sadaļā ir 10,4 miljoni eiro, un līguma darbības laiks ir plānots 1050 dienu.

Savukārt iepirkuma piektajā sadaļā paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Zemitāni–Skulte (Kalngale–Skulte) darbi notiks 11 stacijās – stacijās Kalngale, Garciems, Garupe, Carnikava, Gauja, Lilaste, Pabaži, Saulkrasti, Ķīšupe, Zvejniekciems un Skulte. Prognozētā līgumcena šajā iepirkuma daļā  ir kopumā 10,4 miljoni eiro. Līguma darbības laiks paredzēts 1 050 dienu. 

Tāpat iepirkumā iekļauta daļa par vienotās informatīvās apziņošanas un videonovērošanas sistēmu ieviešanu. To paredzēts ieviest Rīgā un visās 48 modernizējamās stacijās. Prognozētā līgumcena ir 5,8 miljoni eiro un līguma darbības laiks plānots 1 050 dienu. 

Projekta gaitā tiks izbūvētas četras jaunas pasažieru stacijas. Tostarp divas jaunās stacijas plānotas līnijā Torņakalns–Bolderāja, proti Bolderājā pie Silikātu ielas un Slokas ielas, kā arī divas jaunas stacijas būs līnijā Zemitāni–Skulte – Dauderi un Alfa, kas būs netālu no tirdzniecības centra Alfa

Katrā stacijā un pieturas punktā tiks izbūvētas paaugstinātas platformas, modernas un funkcionālas nojumes, soliņi un velonovietnes, taktilās joslas un taktilās vadulas, apziņošanas un videonovērošanas sistēma, tiks izvietotas vienota standarta informatīvās norādes, kā arī pieejas platformām cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Vienlaikus projektā paredzēta atsevišķu pieturas punktu pārnešana uz iedzīvotājiem ērtāku atrašanās vietu, kā arī atsevišķu sliežu ceļu pārbūve.

Latvijas dzelzceļš ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna Latvijas dzelzceļš valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības – LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums LDz infrastruktūra, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums LDz ritošā sastāva serviss, apsardzes uzņēmums LDz apsardze, kā arī loģistikas uzņēmums LDz loģistika.

Saistītie raksti

Viedoklis | Pūce netur līdzi Lemberga auto štellēm

Pūces pīšanās melos par ikmēneša ieguvumu 250 eiro vērtībā tālu atpaliek un nobāl uz Ventspils pilsētas pašvaldības vadītāja Aivara Lemberga blēdīgo auto šteļļu un to piesegšanā iesaistīto pašvaldības iestāžu un amatpersonu rīcības fona.

Sākusies gaismas festivāla Staro Rīga līdzdalības akcija Staro mājās

Sociālajos medijos ar tēmturi #staromajas publicētie gaismas noformējumu attēli vai videomateriāli piedalīsies konkursā, kura uzvarētāju noteiks žūrijas un skatītāju kopīgs balsojums.

Aicina pieteikt nejēdzīgākos šķēršļus konkurencei publiskajos iepirkumos

Konkurences padome (KP), sadarbojoties ar Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB), vēl pēdējās divas nedēļas aicina piedalīties akcijā Nejēdzīgākais šķērslis konkurencei – 2020, kurā jāpiesaka nepamatoti...

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 690, Lietuvā – 2 109, Igaunijā – 524

Latvijā pēdējā diennaktī konstatēti 690 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi kopš pavasara inficēto skaitam sasniedzot 18 377. Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina,...

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot tēriņus 10,758 miljardu eiro apmērā

Saeima trešdien, 2.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēmusi 2021.gada budžetu, paredzot kopējos izdevumus 10,758 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumus 9,579 miljonu eiro apmērā. Par budžeta pieņemšanu nobalsoja...

ES budžets: Fon der Leiena mudina Ungāriju un Poliju tiesāties

ES dalībvalstīm joprojām nespējot vienoties par bloka daudzgadu budžeta un atjaunošanas fonda apstiprināšanu saistībā ar Ungārijai un Polijai nepieņemamu nosacījumu finansējuma piešķiršanā, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aicinājusi abas valstis vērsties tiesā, nevis bloķēt svarīgo dokumentu pieņemšanu.

Policija aiztur trīs nelegālās televīzijas izplatītājus

Valsts policijas (VP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa šā gada novembrī aizturēja trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par nelegālās televīzijas izplatīšanu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots,...

COVID-19 ietekme uz kultūras nozari – kompensācijas, un kas varēs strādāt

Mērķtiecīgai cīņai ar COVID-19 pandēmijas izplatību Latvijā valdība lēmusi pagarināt ārkārtējo situāciju valstī līdz 2021.gada 11.janvārim un noteikt papildu drošības pasākumus, tostarp kultūrā. To...

Portugāle savā ES prezidentūrā koncentrēsies uz sociālo jomu

Portugāle, kura 2021.gada 1.janvārī pārņems prezidentūru ES Padomē no Vācijas, vēlas dot koncentrēties uz Eiropas sociālo modeli bloka dienaskārtībā saistībā ar atbalstu iedzīvotājiem krīzes laikā.

Pasaules diktātu latviešu valodā bez kļūdām šogad uzrakstījuši četri cilvēki

Izlabojot 2 457 pārbaudei pieņemtos darbus, kļuvis zināms, ka VI pasaules diktātu latviešu valodā, kas 2020.gada 7.novembrī plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un pasaulē norisinājās...

Epidemiologu aprēķini: Vakcinējot 70 līdz 75% Latvijas iedzīvotāju, varētu apturēt COVID-19 izplatīšanos

Pēc epidemiologu aprēķiniem, vakcinējot 70 līdz 75% Latvijas iedzīvotāju varētu apturēt COVID-19 izplatīšanos, lai gan ideālā variantā būtu, ja visi Latvijas iedzīvotāji izvēlētos vakcinēties pret COVID-19 vīrusu.

Rīgā oficiāli sākas A.Čaka ielas pagaidu velojoslu eksperiments

Otrdien, 1.decembrī, oficiāli sācies A.Čaka ielas pagaidu velojoslu eksperiments, kas turpināsies līdz nākamā gada 1.aprīlim, vēsta Rīgas domes Satiksmes departaments. Eksperimenta mērķis ir veikt satiksmes...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!