Latvijas dzelzceļa konkursā par staciju modernizāciju iesniegta sūdzība

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) konkursā par staciju modernizāciju sūdzību iesniedzis informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA Dati Group, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB).

Sūdzības izskatīšanas termiņš vēl nav noteikts. 

LDz augusta beigās izsludināja iepirkumu par 48 staciju un pieturas punktu projektēšanu un būvniecību, lai tuvāko gadu laikā nodrošinātu dzelzceļa infrastruktūru, kas būs pielāgota jaunajiem pasažieru vilcieniem. Iepirkums sadalīts sešās daļās, un kopējā paredzamā līgumcena ir 53,3 miljoni eiro. 

Pieteikumus konkursā var iesniegt līdz trešdienai, 25.novembrim.

Iepirkums iedalīts sešās līguma daļās, kas ietver paaugstināto platformu būvniecību dzelzceļa līnijā Rīga–Jelgava, Rīga–Tukums II, Rīga–Krustpils, Zemitāni–Skulte (Zemināti–Vecāķi, Alfa), Zemitāni–Skulte (Kalngale–Skulte) un vienotās informatīvās apziņošanas un videonovērošanas sistēmu ieviešanu.

Tostarp iepirkuma sadaļā Paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Rīga–Jelgava darbi paredzēti stacijās Atgāzene, Baloži, BA Turība, Tīraine, Jaunolaine, Dalbe un Ozolnieki. Paredzēts, ka kopējā līgumcena šajā iepirkuma sadaļā būs septiņi miljoni. Līguma darbības laiks plānots 685 dienas. 

Savukārt iepirkuma sadaļā Paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Rīga–Tukums II darbi paredzēti deviņās stacijās – Priedaine, Jaundubulti, Ķemeri, Smārde, Milzkalne, Tukums I, Tukums II, kā arī Bolderāja–Silikātu un Bolderāja–Slokas. Prognozētā līgumcena šajā iepirkuma sadaļā ir 7,2 miljoni eiro, bet līguma darbības laiks plānots 1 050 dienu.

Iepirkuma trešajā sadaļā paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Rīga–Krustpils darbi plānoti 12 stacijās. Prognozēts, ka stacijas Šķirotava, Gaisma, Dole, Ikšķile, Jaunogre, Ogre, Pārogre, Ciemupe, Ķegums, Lielvārde, Jumprava un Skrīveri tiks modernizētas par kopējo summu 12,5 miljoni eiro. Līguma darbības laiks paredzēts 1050 dienu.

Ceturtajā sadaļā paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Zemitāni–Skulte (Zemināti–Vecāķi, Alfa) darbus plānots īstenot deviņās stacijās – Zemitāni, Brasa, Sarkandaugava, Mangaļi, Ziemeļblāzma, Vedaugava, Vecāķi, Dauderi un Alfa. Kopējā prognozētā līgumcena šajā iepirkuma sadaļā ir 10,4 miljoni eiro, un līguma darbības laiks ir plānots 1050 dienu.

Savukārt iepirkuma piektajā sadaļā paaugstināto platformu būvniecība dzelzceļa līnijā Zemitāni–Skulte (Kalngale–Skulte) darbi notiks 11 stacijās – stacijās Kalngale, Garciems, Garupe, Carnikava, Gauja, Lilaste, Pabaži, Saulkrasti, Ķīšupe, Zvejniekciems un Skulte. Prognozētā līgumcena šajā iepirkuma daļā  ir kopumā 10,4 miljoni eiro. Līguma darbības laiks paredzēts 1 050 dienu. 

Tāpat iepirkumā iekļauta daļa par vienotās informatīvās apziņošanas un videonovērošanas sistēmu ieviešanu. To paredzēts ieviest Rīgā un visās 48 modernizējamās stacijās. Prognozētā līgumcena ir 5,8 miljoni eiro un līguma darbības laiks plānots 1 050 dienu. 

Projekta gaitā tiks izbūvētas četras jaunas pasažieru stacijas. Tostarp divas jaunās stacijas plānotas līnijā Torņakalns–Bolderāja, proti Bolderājā pie Silikātu ielas un Slokas ielas, kā arī divas jaunas stacijas būs līnijā Zemitāni–Skulte – Dauderi un Alfa, kas būs netālu no tirdzniecības centra Alfa

Katrā stacijā un pieturas punktā tiks izbūvētas paaugstinātas platformas, modernas un funkcionālas nojumes, soliņi un velonovietnes, taktilās joslas un taktilās vadulas, apziņošanas un videonovērošanas sistēma, tiks izvietotas vienota standarta informatīvās norādes, kā arī pieejas platformām cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Vienlaikus projektā paredzēta atsevišķu pieturas punktu pārnešana uz iedzīvotājiem ērtāku atrašanās vietu, kā arī atsevišķu sliežu ceļu pārbūve.

Latvijas dzelzceļš ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna Latvijas dzelzceļš valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības – LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums LDz infrastruktūra, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums LDz ritošā sastāva serviss, apsardzes uzņēmums LDz apsardze, kā arī loģistikas uzņēmums LDz loģistika.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas