bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 21.02.2020 | Vārda dienas: Ariadne, Eleonora
LatviaLatvija

Latvijas dzelzceļš darbinieku skaita samazināšanu sāka jau pērnā gada nogalē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Latvijas dzelzceļš, LDz, atlaišanas LDz, kravu kritums, darbinieku skaita samazināšana

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) savu funkciju un procesu izvērtēšanu sācis pagājušā gada otrajā pusē, tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta pakāpeniski 2019.gada nogalē, informē LDz pārstāve Ella Pētermane.

Viņa skaidroja, ka iemesli darbinieku skaita samazināšanai ir vairāki. Viens no tiem – pārvadāto kravu apjoma kritums 2019.gadā un prognozes, kas neliecina, ka apjomi tuvākā nākotnē varētu būtiski pieaugt. Kravu apjoma kritums 2019.gadā salīdzinājumā ar 2018.gadu bija tuvu pie 16%.

Kā norāda uzņēmuma pārstāve, saistībā ar globālajiem ekonomikas un politikas procesiem pagājušajā gadā samazinājās fosilo izejvielu – akmeņogļu, naftas un naftas produktu – cenas starptautiskajos tirgos, kā ietekmē notika mazāks darījumu skaits un attiecīgi, tika pārvadāti mazāki apjomi šo kravu. Pašreizējās prognozes neliecinot, ka šiem izejmateriāliem cenas pārskatāmā nākotnē varētu ievērojamo pieaugt.

Pētermane norādīja, ka jāņem vērā arī klimatiskie apstākļi – Eiropā nav novērojama auksta ziema, tāpēc ir mazinājies pieprasījums pēc akmeņoglēm, kas ir viens no galvenajiem kurināmā veidiem.

LDz kopš pērnā gada rudens pārskata tehnoloģiskos procesus un izvērtē, kādas darbības ir veicamas, lai nodrošinātu uzņēmuma saimnieciskās darbības efektivitāti, stabilizētu uzņēmumu, kā arī nodrošinātu tā pamatfunkciju – dzelzceļa transporta infrastruktūras uzturēšanu atbilstoši noteiktajiem standartiem. Līdz ar uzņēmuma pamatdarbības izmaksu būtisku samazinājumu viens no lēmumiem ir arī darba tiesisko attiecību pārtraukšana ar aptuveni 1 500 darbiniekiem līdz šī gada beigām.

Pētermane norādīja, ka funkciju un procesu izvērtēšana sākās pagājušā gada otrajā pusē. Tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta jau pakāpeniski gada nogalē.

Jautāta, kādās jomās strādājošo skaits tiks samazināts, Pētermane skaidroja, ka pirmajā posmā darba attiecības tiek pārtrauktas galvenokārt ar administrācijas darbiniekiem. Paralēli LDz turpinās funkciju un tehnoloģisko procesu izvērtēšana, kam sekos nākamie lēmumi par to, kuras LDz darbības jomas iespējams pārveidot, lai palielinātu to efektivitāti un samazinātu izmaksas.

Pētermane norādīja, ka informācija par turpmākajiem posmiem tiks sniegta gan Nodarbinātības valsts aģentūrai, gan arī medijiem.

Jau vēstīts, ka LDz šogad plāno atlaist maksimums 1 500 darbinieku, kas veido apmēram 24% no kopējā kompānijas darbinieku skaita. Darbinieku skaita samazināšanu plānots īstenot vairākos posmos, sākot ar kompānijas administrācijā strādājošo darbinieku skaita optimizāciju.

Jāatzīmē, ka LDz vairākkārt publiskajā telpā uzsvēra, ka LDz pārvadāto kravu skaits pieaug, kā rezultātā arī uzņēmuma ieņēmumi aug. Taču šā brīža situācija liecina, ka uzņēmumam tomēr nav gājis tik labi, kā tas licis par sevi spriest publiskajā telpā.

Vēl par šo tematu: Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

LDz šogad 1.janvārī strādāja 6 265 darbinieki, savukārt visa LDz koncerna darbinieku skaits šā gada sākumā sasniedza 9 950 cilvēku.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) uzdevis Satiksmes ministrijā (SM) izveidot darba grupu, kurai būs jārisina sociālie jautājumi saistībā ar LDz restrukturizāciju un darbinieku skaita samazināšanu.

Darba grupā tiks piesaistīti speciālisti no SM, LDz valdes un padomes, kā arī Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības, Labklājības ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūras un Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas pārstāvji.

Darba grupas uzvedums būs sekot līdzi darbinieku skaita samazināšanai, izvērtējot šī procesa caurspīdīgumu un pamatotību. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, kādās jomās nodarbinātos darbiniekus uzņēmumā šīs pārmaiņas skars un kādos termiņos, lai pēc iespējas sniegtu nepieciešamo atbalstu un mazinātu sociālo spriedzi.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna LDz valdošais uzņēmums.

Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības – LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, LDZ Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums LDZ infrastruktūra, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums LDZ ritošā sastāva serviss, apsardzes uzņēmums LDZ apsardze, kā arī loģistikas uzņēmums LDZ loģistika.


Pievienot komentāru

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Bērnu slimnīcas krimināllietā tiesa piespriež apjomīgus naudassodus

Kreiceram tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz astoņiem, piespiedu darbs uz 70 stundām, naudassods 70 minimālo mēnešalgu apmērā.

Pērn iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

Pērnajā gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs, apstiprināja Līdaka.

Pārsūdzēs spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Maximas traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, norāda Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Vācijā sarīko šaušanas bāros; iespējamo uzbrucēju atrod mirušu

Vācijas policija atradusi mirušu personu, kuru tur aizdomās par šaušanas uzbrukumiem Hānavas pilsētā. Divos uzbrukumos pilsētas bāros ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

CVK aptiprina: Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

Uzņēmumu reģistrs lemj, ka KPV LV februāra sapulce nebija lemttiesīga

Uzņēmumu reģistrs noteicis, ka partijas KPV LV 8.februāra atkārtotā biedru sapulce nebija lemttiesīga, tāpēc UR noteicis termiņu trūkumu novēršanai jeb jaunas sapulces sasaukšanai.

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!