Latvijas dzimšanas diena būs drēgna un lietaina

Latvijas dzimšanas dienā – trešdien, 18.novembrī, diena būs mākoņaina un drēgna. Sākot no dienvidrietumu rajoniem, līs visā Latvijā, līdz ar to dienas pirmajā pusē sausāks pieturēsies austrumu rajonos.

Vējš nebūs stiprs, ja naktī piekrastes rajonos tas brāzmās sasniegs vēl 13 m/s, tad dienā jau pierims līdz lēnam, mainīga virziena vējam. Naktī sals nav gaidāms, bet dienā temperatūra nebūs augstāka par +5…+9 grādiem, prognozē Vides, ģeoloģijas un meteorloģijas centra sinoptiķi.

Kopš 1923.gada Latvijā meteoroloģiskie novērojumi tiek veikti jau vairākās novērojumu stacijās, apkopotā informācija liecina, ka visbiežāk šajā dienā gaiss iesilst tikai līdz +1…+5 grādiem. Visaugstākā novērotā gaisa temperatūra šajā dienā ir bijusi tikai +12,2 grādi.

Latvijas ziemeļaustrumu rajonos bieži vien šajā laikā pat jau ir iestājušies stabili ziemas apstākļi (diennakts vidējā temperatūra ir stabili pazeminājusies zem 0 grādiem). Diena bieži ir mākoņaina un mitra – kopš 1923.gada bijuši vien septiņi gadi, kad nekur Latvijā nav novēroti nokrišņi; Rīgā gan vairāk nekā puse no valsts svētku dienām ir aizvadīta bez nokrišņiem. Atsevišķās reizēs arī vējaina – vēja analīze ir veikta par pēdējiem 56 gadiem – 24 gadījumos vismaz kaut kur Latvijā vēja brāzmas sasniedza 15 m/s.

Ref: 102.000.102.11170

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas