Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktora amatam izraudzīta Zanda Ķergalve

Zanda Ķergalve piedalās XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI deju svētkos

Atklātā konkursā uz Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja (LEBM) direktora amatu uzvarējusi līdzšinējā Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības direktore Zanda Ķergalve, ceturtdien, 17.septembrī, medijiem paziņoja Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāre, atklātā konkursa pretendentu izvērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Dace Vilsone.

Jaunās LEBM direktores uzdevums būs nodrošināt pārmaiņu vadību muzejā, primāri novēršot KM un Valsts kontroles pārbaudēs konstatētos darbības pārkāpumus muzejā. Tāpat jaunās vadītājas uzdevumu vidū būs nodrošināt muzeja sistemātisku attīstību un starptautiskās atpazīstamības vairošanu.

Ķergalve konkursā tika izvirzīta kā otrs spēcīgākais kandidāts, pēc tam, kad konkursa augstāko punktu skaita ieguvējs bija atsaucis savu kandidatūru. Pēc Vilsones paustā, augstāko vērtējumu ieguvušais kandidāts atsauca savu kandidatūru, jo bija ilgi jāgaida atbilde pēc intervijas. Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL–TB/LNNK) šajā sakarā norādīja, ka parasti viņam tiek pārmests par pārāk straujiem lēmumiem, tāpēc šoreiz vēlējies pirms galavārda došanas kārtīgi apdomāties.

Puntulis uzsvēra, ka muzeja turpmākā attīstība ir izaicinājumiem pilna – jaunajam vadītājam nepieciešamas vadītāja kompetences, spēja strādāt komandā, skaidrs redzējums un drosme. Ministrijas uzstādītie mērķi ir augsti – muzejam ir jāattīstās un jātop par vienu no vadošajiem brīvdabas muzejiem Baltijā un Eiropā.

KM valsts sekretāre par Ķergalvi izteicās kā par spēcīgu un pieredzes bagātu profesionāli, kas ir sevi tostarp apliecinājusi kā lielu kultūras darbinieku kolektīvu un kultūras pasākumu vadītāja. «Ķergalvi raksturo izaicinošu mērķu izvirzīšana un uz rezultātu sasniegšanu orientēts darbs. Pašvaldības kultūras iestāžu, tostarp trīs muzeju pārraudzībā gūtā darba pieredze lieti noderēs Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja attīstīšanā par vienu no vadošajiem brīvdabas muzejiem Baltijā un Eiropā,» sacīja Vilsone.

Ķergalve valsts muzeja vadībai nepieciešamās prasmes un pieredzi ieguvusi, pildot Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības direktores pienākumus. Apvienībā ietilpst Rīgas Porcelāna muzejs, muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, A.Čaka memoriālais muzejs, kā arī koncertorganizācija Ave Sol un kamerkoris Ave Sol.

Vienlaikus apvienībā ietilpst arī izstāžu zāle Rīgas Mākslas telpa, Rīgas Svētā Pētera baznīcas pārvalde, kultūras pils Ziemeļblāzma, Rīgas kultūras un atpūtas centrs Imanta, un kultūras centrs Iļģuciems.

Konkursa uzvarētāja vadījusi arī liela mēroga kultūras projektus un procesus, tostarp starptautiskus – Eiropas Savienības programmas Radošā Eiropa apakšprogrammas Kultūra projektu Keramika un tās dimensijas

Ķergalve vadījusi arī Eiropas Ekonomiskās zonas projekta Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde īstenošanu, kā arī projektu Eiropas kultūras dienas Eiropas Centrālajā bankā. Jaunā direktore arī producējusi Imanta un Gido Kokaru 90 gadu jubilejas lielkoncertu Meistars. Dziesma. Leģenda un vadījusi ES programmu Kultūra 2000 projektu 1.Starptautiskais koru konkurss un festivāls «Mūzikas iedvesmas lauks».

Jau ziņots, ka KM izsludinātajā atklātajā konkursā uz LEBM direktora amatu pieteicās 16 pretendenti.

Līdztekus citiem atlases dokumentiem direktora amata pretendentiem bija jāiesniedz muzeja trīs gadu darbības izvērtējums un turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Tāpat vēstīts, ka pēc dienesta pārbaudes veikšanas muzejā un Latvijas Muzeju padomes iepazīstināšanas ar dienesta pārbaudes komisijas izdarītajiem slēdzieniem, aprīlī, KM izdeva rīkojumu, uzteicot darba līgumu līdzšinējai LEBM direktorei Ilzei Millersonei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas