Latvijas hokejistus lidostā sagaida kā varoņus

Latvijas hokeja izlasi, kura ceturtdienas, 20.februāra, rītā atgriezās no Soču olimpiskajām spēlēm, lidostā Rīga līdzjutēji sagaidīja kā varoņus.

Kā zināms, Latvijas hokejisti trešdien Soču olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā ļoti saspringtā duelī tikai ar 1:2 piekāpās varenajai Kanādai.

Hokejistus Latvijā sagaidīja ap 300 cilvēku.

Valstsvienības sagaidīšanu vadīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis, savukārt fani bija ekipējušies ar šallēm, karogiem un bungām. Lidostā bija sastopami ļoti daudz skolēnu, bet fani uzgavilēja arī vārtsargam Kristeram Gudļevskim, uzbrucējam Zemgum Girgensonam un izlases galvenajam trenerim Tedam Nolanam, kuri ar valstsvienību nebija ieradušies, jo no Sočiem devušies atpakaļ uz Ziemeļameriku.

Hokejistiem tika veltītas milzīgas gaviles un līdzjutēji viņus sagaidīja kā varoņus.

Kā pirmais pēc ielidošanas Rīgā pie sagaidītājiem iegāja Latvijas izlases ilggadējais ārsts Jānis Kvēps, bet pirmais no hokejistiem iesoļoja aizsargs Krišjānis Rēdlihs. Katru no ienākušajiem sveica ar lielām gavilēm, fonā bez mitas skanot «Latvija-Latvija».

Savukārt uzbrucējs Miks Indrašis pie līdzjutējiem ienāca, pamatīgi klibodams.

«Šis bija labākais izlases sniegums olimpiskajās spēlēs. Līdzjutēji to novērtē,» savā uzrunā sacīja Vrubļevskis.

«Pietrūkst vārdu, lai pateiktu, ko puiši paveica šajās olimpiskajās spēlēs. Redzot līdzjutēju mīlestību, tas to tikai pierāda,» ar asarām acīs sacīja Latvijas izlases kapteinis Sandis Ozoliņš.

«Visi ir priecīgi par atgriešanos mājās. Šis bija viens lielisks izbrauciens,» sarunā ar Rīga TV24 sacīja uzbrucējs Lauris Dārziņš. «Mēs braucām parādīt valsti, komandu. Kopā mums tas izdevās. Tu vari būt tik labs, cik laba ir komanda. Individuāli katrs uz sevi neskatījāmies.»

«Nolanam ir uzvarētāja psiholoģija. Pēc katras spēles bija nianses, ko mums savā spēlē uzlabot. Kad bijām piespiesti pie sienas un draudēja izstāšanās no turnīra, beidzot guvām uzvaru. Viņš par to bija priecīgs tāpat kā mēs un tad ģērbtuvēs vairs tik ļoti nebļaustījās,» piebilda Dārziņš.

Savukārt Kvēps sarunā ar Rīga TV24 atklāja, ka aizsargs Arvīds Reķis piecas minūtes ceturtdaļfināla mača beigām lauzis rokas pirkstu, bet Indrašim esot problēmas ar papēdi, taču kopumā ar hokejistu veselību neesot tik traki.

Latvijas hokeja izlase olimpisko spēļu astoņniekā iekļuva pirmo reizi tās pastāvēšanas vēsturē, turnīru galīgajā vērtējumā noslēdzot ar iegūtu astoto vietu.

Latvijas izlase šīs Olimpiādes grupu turnīrā piedzīvoja trīs zaudējumus, ar 0:1 vien pēdējās sekundēs piekāpjoties pasaules vicečempioniem Šveicei, ar 2:4 zaudējot Čehijai un ar 3:5 atzīstot pasaules čempionvienības Zviedrijas pārākumu. Latvieši savā grupā ieņēma pēdējo, ceturto, vietu, bet «play-off» kārtas mačā vēlreiz tikās ar Šveici, gūstot panākumu ar 3:1 un izcīnot savu pirmo uzvaru olimpisko spēļu mačā kopš 2002.gada.

Pirmo reizi Latvijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs startēja pirmās brīvvalsts laikā 1936.gadā, kad ierindojās 13.vietā, bet pēc neatkarības atgūšanas tā piedalījusies arī 2002., 2006. un 2010.gada Olimpiādē, vienreiz izcīnot devīto vietu, bet divreiz ieņemot 12.pozīciju. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvijas izlase bija ļoti tuvu iekļūšanai ceturtdaļfinālā, tomēr «play-off» kārtas mačā vien pagarinājumā zaudēja Čehijai.

102.000.102.6686

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas