Bērzu sulu sezona rit pilnā sparā

Iestājoties pavasarim, sācies bērzu sulu tecināšanas laiks, vides eksperts norāda, ka tesināšanas vietu ieteicams izvēlēties vidē, kura nav piesārņota, kā arī neveikt šo procesu lielo automaģistrāļu tuvumā.

Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem visbiežāk norādījuši, ka jau dzer bērzu sulas 49%. Savukārt 18% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka tecina bērzu sulas. Retāk iedzīvotāji ir norādījuši, ka bērzu sulas iegādājas tirdzniecības vietās 11%, bet visretāk – ka vēl tikai plāno tās dzert 1%, atklāj pētījumu kompānijas Kantar TNS marta beigās veiktais pētījums.

Jāatzīmē, ka 39% iedzīvotāju norādījuši, ka šajā pavasarī ne dzer, ne tecina un neiegādājas bērzu sulas.

«Vislabākās bērzu sulas tecināšanas vietas ir kalnainos apvidos, kur ir smiltis, tur ir visgaršīgākās sulas. Purvājos nebūtu vēlams tecināt, jo tad garša nav baudāma, kā arī kvalitatīvāka sula būs kokiem, kas aug saulainās vietās,» portālam BNN stāsta Tukuma Mežu rūpniecības servisa (MRS) vadītājs Aivars Putnieks.

Zemnieku saimniecības Vitas īpašnieks Vitauts Drāznieks vēsta, ka arī klimatiskie apstākļi ir ietekmējuši bērzu sulu tecēšanu. Lai arī ziema nav bijusi barga, tomēr svārstīgais klimats ir ietekmējis sulas tecēšanas ilgumu un ātrumu, kad ārējās vides temperatūra pēc celsija ir zem nulles, tad sulu tecēšanas ātrums samazinās vai uz laiku pārstāj tecēt.»

Putnieks portālam BNN vēsta: «Šogad īpaši esmu novērojis, ka cilvēki pēc sulu tecināšanas neievēro to pienācīgu urbuma aizvēršanu, ja netiek aizvērts urbums ar koka tapu, sula iztek, koks paliek nedzīvs, kā arī koka brūce ir infekcijas avots.»

Portāls dabatev.lv norāda, ka visvērtīgākās sulas ir uzreiz pēc iztecināšanas, jo tikai pirmajās pāris stundās tās satur bioloģiski aktīvu jeb dzīvo ūdeni. Šāds tas vieglāk iesaistās vielmaiņas procesos un darbojas daudz efektīvāk nekā parasts ūdens.

«Bērza sula ir mazāk koncentrēta nekā kļavu sula, tāpēc arī mazāk salda. Bērzu sula satur vien 0,5 līdz 2% cukura. Vēl šo sulu – gan kļavu, gan bērzu – sastāvā ir kālijs un virkne citu  mikroelementu, arī vitamīnu. Tomēr to daudzums ir visai neliels, kas efektu var dot tikai izdzerot lielus daudzumus sulu,» liecina portāla sniegtā informācija.

«Bērzu sulas nav iespējams pārdzerties. Vienā dienā ieteicams izdzert divus, trīs litrus sulu. Tās tikai veicinās urīndzenošo funkciju un svīšanu, kas ļaus atbrīvoties no sāļu izgulsnējumiem un dažādiem sārņiem, kas uzkrājušies organismā. Sulas tiešām ir labs organisma skalojošais pasākums, tāpēc sulu laiku nevajadzētu laist gar degunu,» saka dietologs Andris Brēmanis.

Ref: 225.000.103.494

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas