Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi ukraiņu atbalstam saziedojuši jau desmit miljonus

Kopš Krievijas agresīvā iebrukuma Ukrainā pagājuši vairāk nekā divi mēneši. To laikā Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi ukraiņu atbalstam saziedojuši 10,2 miljonus eiro.

Ziedot.lv jau par 9,8 miljoniem eiro sniedzis tiešu palīdzību Ukrainas cilvēkiem. Ziedojumi tiek izlietoti praktiskas palīdzības sniegšanai Ukrainas cilvēkiem, BNN informē labdarības organizācija.

Palīdzības nodošana tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības un Ārlietu ministrijām, Latvijas vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņu Ukrainā atbalstu, Ukrainas vēstniecību Latvijā un iniciatīvu Uzņēmēji mieram, kā arī Ukrainas labdarības organizācijām.

Tā, piemēram, 1 688 064,31 eiro apmērā sniegts atbalsts ar medicīnas precēm un medikamentiem Ukrainas slimnīcām, teritoriālās aizsardzības vienībām.

Par ziedojumiem iegādāti taktiskie žņaugi, medicīniskās aptieciņas, recepšu un bezrecepšu medikamenti, brūču apkopšanas līdzekļi, specifiski ķirurģijas diegi, nozīmīgas iekārtas jaundzimušo bērnu nodaļai un ķirurģijas nodaļām, ātrās palīdzības mašīnas un citas lietas.

2 403 634,63 eiro apmērā nosūtītas vairāk nekā 50 humānās palīdzības kravas ar tādā precēm kā maize, konservi, makaroni, rieksti, ātrās pagatavošanas putras, bietes, autiņbiksītes, zobu pastas, Latvijā ražotas ziepes, veļas pulveri, ģeneratori, lielā izmēra termosi ēdienam un daudzas citas nepieciešamas lietas. Sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņiem, palīdzība nosūtīta 21 no 24 Ukrainas apgabaliem, lai palīdzību saņemtu karā cietušie Ukrainas iedzīvotāji.

Savukārt 4 594 776,89 eiro apmērā sniegts atbalsts Ukrainas teritoriālās aizsardzības vienībām, armijai un Nacionālajai gvardei. Par ziedojumiem iegādātas tādas teritoriālās aizsardzības preces kā kvadrikopteri, džipi, motorzāģi, rācijas, nakts redzamības iekārtas, bruņuvestes, bruņuķiveres, taktiskais apģērbs un speciālais ēdiens, degviela un Latvijā ražoti droni, ģeneratori un pielāgoti kvadracikli.

Lasīt arī: Ukrainas kara 71.diena: Artilērijas uzbrukums Kramatorskai, Krievija ielauzusies Azovstaļ, Mariupoles teātra uzbrukumā bijis vairāk upuru

Tāpat 1 146 794,23 eiro liels atbalsts sniegts Ukrainas bēgļiem Latvijā. Sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām Ukrainas bēgļiem izsniegtas dāvanu kartes 50 eiro apmērā, lai varētu iegādāties tādas pirmās nepieciešamības preces kā pārtika, medikamenti, bet sadarbībā ar Rīgas Bēgļu centru izsniegts 5 500 siltas zupas porciju. Tāpat Ukrainas bēgļu ģimenēm sniegts praktisks atbalsts ar medikamentu apmaksu, zobārstniecības pakalpojumu apmaksu, datoru un planšetes nodrošinājumu skolniekiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas