bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 23.04.2019 | Vārda dienas: Georgs, Jurģis, Juris
LatviaLatvija

Latvijas iedzīvotāji vēlas, lai viņus pārvalda skandināvi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(0 vērtējums, 2 balsojumi)

Kārtējā BNN aptaujā lasītājiem tika piedāvāts novērtēt Ekonomistu apvienības 2010 prezidenta Ojāra Kehra ideju par nepieciešamību Latviju pievienot Ziemeļu bloka valstīm. Aptaujas rezultāti ir pārsteidzoši.

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU1721. gadā Ziemeļu kara rezultātā tika parakstīts Nīštates miera līgums, saskaņā ar kuru zviedri nodeva Latviju, tolaik sauktu par Vidzemi, Krievijai «mūžīgā valdījumā». Gandrīz gadsimtu vēlāk 1833. gadā lielais krievu dzejnieks Aleksandrs Puškins savā poēmā «Vara jātnieks» novērtēja Krievijas parādīšanos Baltijas jūras krastā ar vārdiem «no šejienes mēs apdraudēsim zviedrus» (tiešais tulkojums).

Mūsdienas atklāj, ka «mūžīgais valdījums» noslēdzies 1990. gadā, bet draudi «augstprātīgajam kaimiņam», kā zviedrus nodēvējis Puškins, tiek radīti tikai hokeja laukumā.

50,6% (!) respondentu uzskata, ka Kehris ir ierosinājis labu ideju. Viņi uzskata, ka Latvija, atrodoties zem Ziemeļvalstu bloka spārna, beidzot spēs samazināt korupcijas līmeni, kā rezultātā paaugstināsies dzīves līmenis. Starpība BNN portāla latviešu, krievu un angļu versijas rezultātos nepārsniedz statistiskās kļūdas rādījumus.

15,3% aptaujāto uzskata, ka ekonomista teorētiskie minējumi sen jau ir realizēti: zviedri kontrolē valsts banku sistēmu, pēc telekanāla LNT iegādāšanās tas pats sagaida arī plašsaziņas līdzekļus, bet Latvijas iedzīvotāji, dodoties strādāt uz Skandināviju, Ziemeļvalstu blokā iestājas individuāli. Uzmanību pievērš fakts, ka uz banku un plašsaziņas līdzekļu pārņemšanu zviedru rokās norāda 23,8% BNN krievu valodā lasītāju, 14,3% portāla angļu versijas lasītāju un tikai 4,7% portāla latviešu valodā lasītāju.

Gandrīz katrs desmitais respondents (9,4%) Kehra paziņojumā saskatījis mājienu uz to, ka Latvijas politiskā elite nav spējīga ne uz ko, bet katrs septītais (7,1%) neslēpa niknumu – ja jau „Ekonomistu apvienības 2010” vadītājs tik dedzīgi mīl skandināvus, tad lai atdod viņiem savu amatu.

Ar nožēlu nākas secināt, ka politiķu aicinājumi stiprināt sabiedrībā patriotisko noskaņu nozīmē tik maz, kad runa ir par reālo dzīvi un ekonomiku. Tikai 7,5% respondentu pievērsuši savu uzmanību tam, ka realizējot Kehra aicinājumu, Latvija var zaudēt savas neatkarības atliekas. Šī iespēja neuztrauc NEVIENU BNN krievu versijas lasītāju, bet maksimāli norūpējušies par to ir portāla BNN latviešu valodā lietotāji – pavisam 11,6%.

Vai tiešām aptaujas rezultāti ir tik pārsteidzoši? Un vai var uzskatīt par neizdevušos joku to, ka 2008. gadā internetā tika savākti 15 000 paraksti ar lūgumu Zviedrijas valdībai okupēt Latviju?

Ref: 101.011.102.542


Pievienot komentāru

Igaunijas prezidente vērtē ministru kandidātus aci pret aci

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida šonedēļ tiekas ar potenciāliem nākamās valdības ministriem, lai saprastu, ko var sagaidīt no kabineta, ko varētu izveidot valdošā Centra partija kopā ar skandalozo Konservatīvo tautas partiju un labējo partiju Pro Patria.

Nepārsūdzams spriedums: Pāreja uz mācībām latviešu valodā atbilst Satversmei

Satversmes tiesa atzinusi, ka grozījumi Izglītības likumā, kas paredz pāreju uz mācībām latviešu valodā par Satversmei atbilstošām.

Ražošanas izmaksas Latvijā: martā kāpums par 4,1%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā šī gada martā, salīdzinot ar 2018.gada martu, ir pieaudzis par 4,1%.

Spānijas parlamenta vēlēšanu debatēs asumi ap Katalonijas separātismu

Spānijai tuvojoties nedēļas nogalē gaidāmām ārkārtas parlamenta vēlēšanām, būtiska ir partiju attieksme pret separātiskā reģiona Katalonijas neatkarības centieniem, kur premjerministram Sančesam tiek pārmesta vēlme sašķelt valsti.

Kaimiņš pārliecināts par nepieciešamību atlaist NEPLP

Ņemot vērā pēdējā laikā notikumus, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ir jāatlaiž, uzskata Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš.

Žurnālists Daugulis kļuvis par Kariņa padomnieku ilgtspējīgas politikas jautājumos

Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks un žurnālists Mārtiņš Daugulis ir kļuvis par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ārštata padomnieku ilgtspējīgas politikas jautājumos.

Virza noteikumus, kas atvieglotu koku ciršanu; Rīgas pilsētas būvvalde iebilst

Tiek plānots, ka turpmāk arī pilsētās, aizsargjoslās, kur ir aizliegums audzēt kokus, tos varēs cirst bez saskaņošanas ar pašvaldību. Tikmēr būvvalde uzskata, ka nav pieļaujams, ka pilsētās, kur jau tā ir samazināti apstādījumi, netiek vērtēta koku ciršanas nepieciešamība.

Šrilankā pieaug upuru skaits. Iestādes zinājušas par terorakta draudiem

Šrilankā Lieldienu teroraktos nonāvēto cilvēku skaits pieaudzis līdz 290, savukārt valdība atzinusi, ka daļa drošības iestāžu bijušas brīdinātas par iespējamo uzbrucēju plāniem, taču nav spējušas novērst traģiskos notikumus.

Vīrietim par izvarošanu, laupīšanu un slepkavību piespriež mūža ieslodzījumu

Vīrietim piespriests mūža ieslodzījums par to, ka viņš, iekļūstot sievietes dzīvoklī pa logu un izmantojot viņas bezpalīdzības stāvokli, izvaroja sievieti.

Ģirģens liek slēgt Deglava tiltu

«Manuprāt, Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonas spēlējas ar cilvēku dzīvībām un neņem vērā BVKB veiktos kontrolurbumus, kas norāda to, ka tur jau ir tukša čaula,» pauda Ģirģens.

LIZDA ministrijai iesniegs vēstuli, pieprasot konkrētus grozījumus normatīvajos aktos

LIZDA 23.aprīlī Izglītības un zinātnes ministrijai iesniegs vēstuli, kurā pieprasīs konkrētus grozījumus normatīvajos aktos, kas noteiktu pedagogu darba samaksas paaugstināšanās grafika īstenošanu no šī gada 1.septembra.

Ukraina sper soli nezināmajā. Zelenska prezidentūras plāni – nekonkrēti

Ukrainas prezidenta vēlēšanu uzvarētājs Volodimirs Zelenskis nav viesis skaidrību par augstāko amatu kandidātiem viņam pakļautajā valdībā. Sevišķas konkrētības nav arī par nākamā prezidenta politisko dienaskārtību.

Šogad reģistrēti jau 2 239 kūlas ugunsgrēki – vairāk nekā pagājušajā gadā kopumā

Šogad kopumā reģistrēti 2 239 pērnās zāles ugunsgrēki, kas ir vairāk nekā pērn kopumā, ziņo VUGD.

Aicina ievērot satiksmes organizāciju ceļu būvdarbu vietās

Valsts autoceļu tīklā sākusies ceļu remontdarbu sezona un vietām jau ir ieviesti satiksmes ierobežojumi, informē VAS Latvijas Valsts ceļi

Šonedēļ gaidāmi +23 grādi; sinoptiķi brīdina par paaugstinātu ugunsbīstamību

Nakts stundās gaisa temperatūra nebūs zemāka par +5…+11 grādiem, savukārt dienās termometra stabiņš pakāpsies līdz pat +18…+23 grādiem.

Binders gatavojas piesaistīt darbiniekus no Ukrainas un Baltkrievijas

Ceļu būves uzņēmums SIA Binders arvien biežāk saskaras ar darbinieku trūkumu, tāpēc gatavojas piesaistīt darbiniekus no Ukrainas un Baltkrievijas, stāsta Binders valdes priekšsēdētājs Aigars Sēja.

Komiķis Zelenskis uzvar Ukrainas prezidenta vēlēšanās

Ukraiņu komiķis Volodimirs Zelenskis ar vairāk nekā 73% balsu uzvarējis Ukrainas prezidenta vēlēšanās.

Vairākās baznīcās Šrilankā notikuši sprādzieni; 137 bojāgājušie un vairāk nekā 300 ievainotie

Šrilankā gandrīz vienlaikus notikuši sprādzieni vairākās katoļu baznīcās un pieczvaigžņu viesnīcās, kuros gājuši bojā 137 un ievainoti vairāk nekā 300 cilvēki.

Ik dienu Latvijas vistas izdēj pa olai katram Latvijas iedzīvotājam

Pērn uz vienu iedzīvotāju tika saražotas 399 olas, kas ir par 14 olām mazāk nekā 2017.gadā. Latvijā dējējvistu skaits pērn, salīdzinot ar 2017.gadu, ir pieaudzis par 19,2%, sasniedzot trīs miljonus.

LZP vadības groži paliek Tavara rokās

Tavaru atbalstīja 294 partijas biedri, bet pret balsoja 39 delegāti. Otro kandidātu – Valdi Kalnozolu – atbalstīja 25 biedri, bet pret bija 308.

Par spīti apgrozījuma pieaugumam, Ldz Cargo peļņa sarūk sešas reizes

Par spīti pārvadātāja SIA Ldz Cargo apgrozījuma pieaugumam 2018.gadā, uzņēmuma peļņa saruka vairāk nekā sešas reizes.

Forevers: Pērn apēstas 615 tonnas grila produkcijas

Pērn grila produktu kategorijā pārdotas 615 tonnas gaļas produkcijas, liecina vietējā gaļas pārstrādes uzņēmuma Forevers pārdošanas rezultāti.

Dienas «kļūda» ar Meroni nav pirmā reize – nepatiesa informācija publicēta jau iepriekš

Nesen Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra lēmusi ierosināt kriminālprocesu pret laikrakstu Diena par iespējami apzinātu neslavas celšanu Dr. Rudolfam Meroni.

Rīgā sliktākā gaisa kvalitāte novērojumu vēsturē

Sīko putekļu daudzums gaisā Brīvības ielā, Rīgā, Zaļajā ceturtdienā vairāk nekā trīs reizes pārsniedza pieļaujamo normu, sasniedzot sliktāko rādītāju kopš novērojumu stacijas darbības sākuma.