Latvijas un Igaunijas piekrastē top garākais pārgājienu maršruts Baltijas valstīs

Latvijas un Igaunijas piekrastē top garākais pārgājienu maršruts Baltijas valstīs, ziņo Latvijas Lauku tūrisma asociācija Lauku Ceļotājs.

Igaunijas – Latvijas programmas ietvaros šī gada 1.februārī tika dots starts pārrobežu projektam Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā (Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia – Estonia).

Projekta mērķis ir izveidot pārgājienu maršrutu gar Baltijas jūru no Latvijas dienvidrietumu robežas līdz Tallinai Igaunijā. Plānots, ka kopējais maršruta garums būs ap 1 100 km un tas iekļausies Eiropas garo distanču kājnieku tūrisma maršrutu tīklā E9.

Projekta ietvaros, līdz 2019.gada oktobrim, iesaistot vietējo sabiedrību, pašvaldības un uzņēmējus, ir paredzēts dabā apsekot visu maršruta teritoriju, izstrādāt maršruta vizuālo identitāti un marķēšanas vadlīnijas. Tāpat maršruta teritoriju līdz Rietumigaunijai (ieskaitot) ir paredzēts marķēt dabā, uzstādīt informācijas stendus un norādes zīmes. Maršruts ir paredzēts plašai mērķauditorijai: aktīviem tūristiem, ģimenēm ar bērniem, dabas vērotājiem, vēstures un militārā mantojuma entuziastiem, tāpat arī vietējiem un ārvalstu tūristiem, skaidro projekta pārstāvji.

Lai spētu piedāvāt mērķauditorijai atbilstošus pakalpojumus, ir paredzēts iesaistīt vietējos iedzīvotājus un uzņēmējus: naktsmītņu un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus, tūrisma gidus, vietējo produktu ražotājus un citus. «Jāpiebilst, ka piekrastes uzņēmējiem tiks organizēti apmācību semināri, pieredzes apmaiņas brauciens uz Igauniju, kā arī tiks izstrādāta uzņēmēju rokasgrāmata».

«Lai ar maršrutu iepazīstinātu iespējami plašāku mērķauditoriju, ir paredzēts izdot ceļvedi Kājām gar Baltijas jūras piekrasti, kas būs pieejams latviešu, igauņu, angļu, vācu un krievu valodās. Tāpat ir paredzēts izdot tūrisma karti, sniegt informāciju ārvalstu tūroperatoriem, piedalīties starptautiskās tūrisma izstādēs un gadatirgos,» komentē tūrisma asociācijā.

Projekta realizācijā sadarbojas astoņi partneri – Kurzemes plānošanas reģions, Vidzemes Tūrisma asociācija, Saulkrastu, Salacgrīvas un Carnikavas novadu pašvaldības, Rietumigaunijas tūrisma asociācija (Lääne-Eesti Turism), Igaunijas Lauku tūrisma organizācija (MTÜ Eesti Maaturism) un Lauku tūrisma asociācija Lauku Ceļotājs kā vadošais projekta partneris.

Publiski projekts tiks atklāts šī gada 27.aprīlī un 28.aprīlī Baltijas jūras piekrastes tūrisma konferences Jūrmalā, Saulkrastos un Carnikavā ietvaros.

Ref:224.000.103.881

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas