Latvijas un Igaunijas Valodu balvu piešķir latviešu dzejniekam un atdzejotājam Guntaram Godiņam

Par igauņu eposa Kalevdēls tulkojumu latviešu valodā šogad Valodu balva tika pasniegta dzejniekam un atdzejotājam Guntaram Godiņam.

«Šai Valodu balvai ir liela nozīme abu valstu literatūras un akadēmisko pētījumu popularizēšanā, tā ir arī iespēja novērtēt mūsu mācībspēku un tulkotāju lomu starpvalstu attiecību veicināšanā. Vēlos pateikties šī gada Valodu balvas nominantiem par nozīmīgajiem tulkojumiem un ieguldījumu valodu popularizēšanā,» sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

Rinkēvičs klātesošiem Tallinā atzīmēja, ka Godiņa paveiktais darbs ir nozīmīga un paliekoša dāvana Latvijas un Igaunijas simtgadē. «Varam apbrīnot tulkotāja valodas meistarību, radot unikālu atdzejojumu gandrīz 90 gadus pēc pirmā izdevuma latviešu valodā. Guntars Godiņš ir veicis milzīgu izpēti, tai skaitā radot daudz jaunu latviešu jaunvārdu. Eposs Kalevdēls ir igauņu kultūras vizītkarte, kas ir nozīmīgs notikums arī latviešu valodai un kultūrai,» pauda ministrs.

Abu valstu Ārlietu ministriju balvu par ieguldījumu latviešu un igauņu valodas popularizēšanā pasniedz kopš 2010.gada. Šogad balva tika pasniegta jau desmito reizi. Valodu balvas mērķis ir abu valstu divpusējās sadarbības stiprināšana, veicinot latviešu un igauņu valodas apguvi un lietošanu, latviešu-igauņu un igauņu-latviešu tulkotāju aktivitāti daiļliteratūras, politisko, zinātnisko un citu tekstu tulkošanā, kā arī sekmēt latviešu un igauņu valodas pētnieku un valodas skolotāju ieguldījumu latviešu valodas popularizēšanā Igaunijā un igauņu valodas popularizēšanā Latvijā.

Valodu balvas vērtība ir 3 000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ieguldījumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas