Latvijas kaitbordiste gūst uzvaru pasaules sacensībās ziemas kaitbordā Norvēģijā

Aija Ambrasa

Latvijas sportiste Aija Ambrasa ķļuvusi par uzvarētāju starp sievietēm snovborda disciplīnā ziemas kaitborda sacensībās Norvēģijā Redbull Ragnarok 2017, vēsta Latvijas Kaitsērfinga asociācija.

Savukārt Mārtiņš Sproģis 80 spēcīgu braucēju kokurencē ieguvis astoto vietu, aiz sevis atstādams daudzus pasaulē zināmus kaitbordistus, vēsta norāda asociācija.

Kopējais Raganarok distances garums ir vairāk nekā 130 kilometru un sportistiem bija jāpieveic pieci apļi.

Šogad no 369 dalībniekiem gan slēpošanas, gan snovborda disciplīnās tas izdevies tikai astoņiem dalībniekiem. Skaitļi norāda uz trases grūtuma un skarbuma pakāpi, skaidro asociācija. Kaitbordistiem jābrauc Norvēģijas kalnos – dažāda vēja apstākļos. Vējš svārstās no dažiem metriem līdz 30 metriem sekundē. Ir jāpārvar kalni, ieplakas un kraujas dažādu vēju un sniega seguma apstākļos, norāda Kaitsērfinga asociācija.

Aija Ambrasa vienīgā savā kategorijā nobrauca vairāk  kā divus apļus, formāli trīs, un ierindojās pirmajā vietā divdesmit sieviešu konkurencē, aiz sevis atstājot Norvēģijas pārstāvi, savukārt trešajā vietā palika Kanādas pārstāvi. 

«Šī gada RedBull Ragnarok apliecināja, ka tās ir pašas grūtākās kaitborda sacensības pasaulē,» vēsta asociācija.

«Sacensību rezultātu izšķīra taktika, fiziskais spēks, psiholoģiskā noturība, kā arī inventārs un pieredze, kaitojot ļoti dažādos vēja apstākļos. Šī uzvara man bija īpaši svarīga, tas bija mans sapnis kopš pašas pirmās Red Bull Ragnarok, kas notika 2010.gadā. Jūtos ļoti gandarīta, ka ieguldītais darbs treniņos ir atmaksājies,» saka Aija Ambrasa.

Mārtiņš Sproģis formāli veicis trīs apļus, bet reāli četrus apļus, vēsta asociācija.

«Sacensības bija ļoti grūtas mainīgā vēja stipruma dēļ, sniega segas kondīcijas un distances garuma. Pēdējos pāris apļus bija īpaši smagi braukt, jo dēlis ļoti slikti slīdēja. Lai kaut daļēji to kompensētu, izvēlējos lielāku pūķi nekā sacensību sākumā, ar to braukt bija fiziski grūtāk, kā arī nācās bīstami lavierēt starp akmeņiem sniegā. Pēc sacensībām ir liels gandarījums par pieveikto distanci, iegūto rezultātu, kā arī par sajūtām, ko sniedz stāšanās uz starta ar vairāk kā 350 citiem kaitbordistiem,» stāsta Mārtiņš Sproģis.

Latvijas Kaitsērfinga Asociācijas valdes priekšsēdētājs Larss Āboliņš uzsver: «Latvijas sportistiem šis ir augsts panākums, īpaši ņemot vērā, ka šogad uz sniega seguma Latvijā trenēties gandrīz nebija iespējams. Abi sportisti aiz sevis atstājuši daudzus ziemas lielvalstu – Kanādas, Šveices, Austrijas, Krievijas sportistus.»

Labus rezultātus parādījuši arī citi Latvijas pārstāvji- Jonatans Sterns, izcīnot 29.vietu snovbordā vīriešiem un Māris Čudars, izcīnot 39.vietu slēpošanas disciplīnā.

Ref: 225.000.103.514

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas