Latvijas lidostā apkalpoti vairāk nekā 40% Baltijas reģiona pasažieru un kravu

Starptautiskā lidosta Rīga šī gada pirmajā pusgadā ir pārliecinoši saglabājusi Baltijas valstu vadošās lidostas pozīciju, liecina uzņmuma apkopotie statistikas dati par lidostas darbības rezultātiem.

BNN uzņēmumā norāda, ka gada pirmajos sešos mēnešos lidosta Rīga ir apkalpojusi vairāk nekā 2,7 miljonus pasažieru jeb 46% no kopējā Baltijas valstu galvaspilsētu lidostās apkalpoto pasažieru skaita.

Rīgā apkalpoti arī 49% no visām aviokravām. Pasažieru skaits pirmajā pusgadā pieaudzis par 8,7%, salīdzinājumā ar 2016.gada pirmajiem sešiem mēnešiem, bet kravu apjoms – par 2,4%. Baltijas valstu galvaspilsētu lidostās kopumā pasažieru skaits 2017.gada sešos mēnešos pieaudzis par 11,7%, sasniedzot 5,9 miljonus pasažieru.

27% no gada pirmajā pusē Rīgas lidostā apkalpotajiem pasažieriem ceļoja transfērā, izmantojot Rīgu kā pārsēšanās punktu tālākajam ceļojumam uz kādu no 89 lidostas galamērķiem. Iecienītākie galamērķi šī gada 1.pusgadā bija Londona, Maskava un Frankfurte. Tomēr visstraujāk audzis ceļotāju skaits uz Kopenhāgenu – par 35,8%, ko veicināja aviokompānijas Scandinavian Airlines (SAS) martā atklātais jaunais tiešais reiss.

«Lidostas Rīga attīstība gada pirmajā pusē atbilst šī gada Eiropas straujajiem izaugsmes rādītājiem – pēc jaunākajiem pieejamajiem Starptautiskās Lidostu padomes (Airport Council International, ACI) datiem, pasažieru skaita pieaugums Eiropā 2017.gada pirmajos piecos mēnešos ir bijis 8,8%. Lidostas pirmā pusgada darbības rezultāti liecina par stabilu izaugsmi, kas ļauj ar pārliecību teikt, ka gadu noslēgsim ar jaunu pasažieru skaita rekordu,» norāda lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Lielākais pasažieru gaisa pārvadātājs Rīgas lidostā gada pirmajā pusē nemainīgi bija nacionālā lidsabiedrība airBaltic, kas ar pārvadātajiem 1,4 miljoniem pasažieru ieņēma 52,6% tirgus. Otrs lielākais pārvadātājs lidostā bija Īrijas aviokompānija Ryanair (16,9%), bet Ungārijas  aviokompānija WizzAir ieņēma 8,5% tirgus.

 BNN jau ziņoja, ka šā gada vasaras lidojumu sezonā no starptautiskās lidostas Rīga”būs iespējams doties uz 89 galamērķiem visā pasaulē. Lidojumus no lidostas Rīga nodrošina 17 aviokompānijas – airBaltic, Ryanair, WizzAir, Aeroflot, SAS, Finnair, Norwegian Air Shuttle, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Utair, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, RusLine, Uzbekistan Airways, Belavia, Ellinair un Smartlynx Airlines.

Ref:224.000.103.1861

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas