Latvijas mājsaimniecību vidējā apdzīvojamā platība – 27 kvadrātmetri

Igaunijā un Latvijā 97%, bet Lietuvā 89% no visiem mājokļiem pieder privātajam sektoram, tas ir, galvenokārt mājsaimniecībām. Savukārt, Eiropas Savienības (ES) valstīs vidējais rādītājs ir tikai 71%.

Atšķirībā no citām ES valstīm, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir vidēji vairāk mājsaimniecību, kas dzīvo dzīvokļu namos. Latvijā ir visvairāk dzīvokļos mītošu iedzīvotāju Baltijā – 65,4%, savukārt Lietuvā vismazāk – 57%. Igaunijā šis rādītājs ir 41,8%, liecina jaunākais SEB Baltijas mājsaimniecību apskats.

Visās Baltijas valstīs ir vērojama mērena tendence pārcelties no daudzdzīvokļu mājokļiem uz privātmājām. Lai gan Baltijas valstīs mājsaimniecībām pēdējos gados ir izdevies palielināt savu apdzīvojamo platību, tā joprojām ir mazāka nekā Rietumeiropā, kur vidējais rādītājs veido aptuveni 40 kvadrātmetrus. Igaunijā šis rādītājs sasniedz 30 kvadrātmetrus, bet Latvijā un Lietuvā – 27 kvadrātmetrus.

«Lai uzlabotu dzīvošanas apstākļus – pārceltos no dzīvokļiem uz privātmājām un palielinātu apdzīvojamo platību, mājsaimniecībām visās Baltijas valstīs noteikti ir vairāk jāiegulda mājokļos. Investīciju rādītājs, kas uzrāda ienākumu apjomu, kas tiek ieguldīts dzīvošanai paredzētā nekustamā īpašumā, Latvijā un Lietuvā ir bijis ievērojami zemāks nekā vidēji ES – 2010.gadā tas bija attiecīgi 3,8% un 3,5%, kamēr ES tas bija vidēji 8,3%,» skaidro SEB bankas Igaunijā mājsaimniecību eksperte Trīna Messima.

«Igaunijā investīciju rādītājs ekonomiskās izaugsmes laikā pārsniedza ES vidējo rādītāju, 2006.gadā sasniedzot 17,6 %, bet, sākoties ekonomiskajai lejupslīdei, tas nokritās nedaudz zem ES vidējā rādītāja. Latvijā šis rādītājs sasniedza augstāko virsotni 2007.gadā – 8,2%, bet Lietuvā – 2008.gadā ar 6,2%,» norāda bankas pārstāve.

Ref: 102.000.103.2813

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas