Latvijas maksājumu un elektroniskās naudas iestāžu maksājumu apmērs pieaudzis par 3%

Latvijas maksājumu iestāžu un elektroniskās naudas iestāžu veikto maksājumu, tai skaitā e-naudā, kopējais apmērs sasniedzis 159,7 milj. eiro – par 3% vairāk nekā 2020.gada 1.pusgadā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotie dati.

Maksājumu iestāžu veikto maksājumu apmērs saglabājās iepriekšējā gada 1.pusgada līmenī, toties elektroniskās naudas iestāžu veikto maksājumu (t.sk. e-naudā) apmērs ir pieaudzis par 17%.

Apgrozībā esošais e-naudas vidējais daudzums, salīdzinot ar pagājušā gada 30.jūniju, pieaudzis par 3% – līdz 4,1 milj. eiro.

Savukārt atpirktās e-naudas apmērs sarucis par 6% – līdz 7,5 milj. eiro, kas liecina par šī naudas veida arvien lielāku popularitāti, norāda FKTK.

Bruto ieņēmumi no iestāžu veiktajiem maksājumiem šī gada 1.pusgadā sasnieguši 5 milj. eiro – tas ir par 11% mazāk nekā 2020.gada 1. pusgadā.

Latvijā uz 30.jūniju darbojās septiņas maksājumu iestādes, no tām divas reģistrētas un piecas licencētas, un astoņas elektroniskās naudas iestādes, no tām sešas reģistrētas un divas licencētas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas