Latvijas naži un cirvji gūst lielus panākumus Austrālijā

Pašmāju uzņēmums Autine Tools Company, kas izgatavo nažus un cirvjus, guvis atzinību Austrālijā, kur dažādu valstu ražotāju konkurencē, atzīts par labāko, pavēsta uzņēmuma pārstāvji.

Skaidrojot, ka novērtējumu veicis Austrālijas žurnāla 4×4 Adventures komanda. Minot, ka žurnālam ir vairāki simti tūkstoši abonentu.

Uzņēmums ziņo, ka par Autine cirvjiem teikts: «Iespējams, šie ir labākie roku darba piemēri, ko esam turējuši savās rokās. Izpildījuma kvalitāte ir teicama – patiesībā, ir pat grūti noticēt, ka cirvis ir kalts ar rokām, tas ir tik perfekts.»

Autine Tools Company valdes priekšsēdētājs Matīss Nīmanis atzīst, ka šāda atzinība ir ļoti liels sasniegums, sevišķi ņemot vērā, ka mazs uzņēmums no Latvijas tika salīdzināts ar nozares zināmākajiem vārdiem, kas pastāv pat vairāk nekā 100 gadu, ir ar senu vēsturi un tradīcijām.

Nīmanis uzsver: «Tas, ka spējam ar tiem ne tikai konkurēt, bet esam arī pārliecinošāki, ir liels sasniegums.»

Kā vēsta uzņēmums, izdevumā apskatīti cirvji, ko piedāvā pasaules labākie handmade cirvju ražotāji, piemēram, Council Tool (Amerikas Savienotās Valstis), Muller (Austrija), Gransors Bruk, Hultafors (visi Zviedrija) ar mērķi atrast cirvi, kas būtu piemērotākais ņemšanai līdzi piedzīvojumos dabā.

Nīmanis neslēpj, ka īpaši nozīmīgu šo notikumu dara fakts, ka izdevumam 4×4 Adventures, kas veica novērtējumu, ir 400 000 abonentu un vairāk nekā 230 000 sekotāju sociālajos tīklos un tas ir Austrālijas lielākais šāda tipa izdevums.

Žurnālā minēti vairāki cilvēku secinājumi par cirvja īpašībām: «Mednieka cirvja svars un balanss ir ļoti labs. Autine rokturi ir biezāki no apskatītajiem, un pie tiem jāpierod, taču tas ir to vērts. Asmeņi – visasākie.»

Vēl tiek minēts cirvja dizains, sakot, ka tas būšot efektīvs mazākiem darbiem, savukārt mazliet lielākais svars (no apskatītajiem cirvjiem) būs lielisks kārtīgiem darbiem. «Cirvja dizains ir kā radīts skaldīšanai un ciršanai, turklāt ādas maksts ir ļoti eleganta,» žurnālā vērtējuši cilvēki.

Ref: 225.000.103.1007

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas