bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Latvijas nodokļu sistēma – vājā vieta investoru acīs

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Latvijas nodokļu sistēma ir valsts trūkums un vājā vieta investoru piesaistīšanā, tādējādi arī neveicinot uzņēmējdarbības attīstību, intervijā biznesa ziņu portālam BNN.LV norāda Nīderlandes investīciju kompānijas BGF.BV pilnvarotais pārstāvis Artis Dāvidnieks. BGF.BV ar mērķi perspektīvu Latvijas un Baltijas uzņēmumu attīstībā ieguldīt līdz par 50 miljoniem latu darbību šeit uzsāka šī gada augustā.

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU, Artis Dāvidnieks

Artis Dāvidnieks

Cik lielā mērā, Jūsuprāt, ārvalstu investori var ietekmēt Latvijas ekonomisko attīstību?

Ārvalstu kapitāla ieplūšana veicina Latvijas ekonomikas attīstību, nodrošinot papildu finansējumu uzņēmējdarbības attīstībai, jaunu projektu īstenošanai. Uzņēmumu paplašināšana un jaunu uzņēmumu dibināšana nodrošinās darba vietu radīšanu, nodokļu apjoma palielināšanu, eksporta un citu rādītāju uzlabošanos. Ienākot stratēģiskajam investoram, nereti notiek jaunu tehnoloģiju un zināšanu pārnese no vienas valsts citā. Protams, ārvalstu investīcijas zināmā mērā ir uzticības kredīts mūsu valstij no ārvalstu partneru puses. Savukārt pozitīva pieredze dos pamatu jaunām investīcijām un jauniem investoriem.

Kas ir būtiskākie faktori, kas piesaista ārvalstu investīcijas Latvijā? Ar ko Latvija ir pievilcīgāka ārzemju investoru acīs, salīdzinot ar Igauniju un Lietuvu?

Rietumu investori ļoti skrupulozi pēta investīciju klimatu konkrētajā valstī, tai skaitā kredītreitingus. 2011. gadā Moody’s uzlaboja Latvijas kredītreitinga nākotnes vērtējumu no stabila uz pozitīvu – tas, protams, piesaistīja investoru uzmanību. Tradicionāli ārvalstu investori skatās uz Baltijas valstīm kā vienotu reģionu, tādēļ Latvija, Lietuva un Igaunija ir ne tikai kaimiņi, bet arī konkurenti. Latvijai ir būtiski demonstrēt savas priekšrocības investoru priekšā, izceļot savas stiprās puses, piemēram, tradīcijām bagātas nozares.

Protams, liela loma, pieņemot lēmumu par investēšanu konkrētā reģionā, ir tā politiskajai stabilitātei un saprātīgai nodokļu sistēmai, pie kā Latvijai vēl jāstrādā.

Kādas ir Latvijas vājās vietas un trūkumi investoru acīs, salīdzinot ar pārējām Baltijas reģiona valstīm?

Noteikti nodokļu sistēma, kas diemžēl neveicina uzņēmējdarbības attīstību. Pirmkārt un galvenokārt, būtu nepieciešams ieviest moratoriju nodokļu likumdošanas izmaiņām vismaz uz trim gadiem, lai investori un arī vietējie uzņēmēji varētu mērķtiecīgi plānot turpmāko attīstības.

Vai krīzes periods ir iedrošinājis vai nobiedējis potenciālos investorus?

Nestabilitātes periodā investori meklē drošus aktīvus, līdz ar to stabilu vadošo nozaru uzņēmumi ar labiem rādītājiem var tikt izskatīti kā laba alternatīva kapitāla ieguldīšanai.

Vai investoriem saistošās nozares ir saglabājušās tādas pašas, kādas bijušas pirms krīzes vai mainījušās?

Stratēģiskais investors dos priekšroku savai nozarei neatkarīgi no ekonomikas cikla. Savukārt finanšu investoriem ir būtiski saskatīt uzņēmuma attīstības potenciālu. Ja kādreiz modē bija ieguldījumi operācijās ar nekustamajiem īpašumiem, tagad investoru uzmanību piesaista inovatīvi produkti un risinājumi. Vienlaikus – tradicionālās nozares investoriem ir saistošas vienmēr.

Cik daudz jaunu darba vietu un kādu pienesumu Latvijas ekonomikai varētu radīt BGF.BV investīcijas?

Investīcijas noteikti dos papildu līdzekļus uzņēmumu attīstībai, kā arī – ja uzņēmumi, kuros tiks lemts ieguldīt, būs gana perspektīvi, ar laiku esam gatavi tiem piesaistīt arī stratēģiskos investorus un sniegt ne tikai finansiālu, bet arī praktisku palīdzību, piemēram, ražošanas attīstīšanā vai eksporta tirgu apguvē. Savukārt jaunu darba vietu rašanās atkarīga no tā, kādi būs konkrēto uzņēmumu attīstības plāni.

Kādas izmaiņas Latvijas likumdošanā Jūs vēlētos redzēt?

Viena no Latvijas pamatproblēmām ir nepārtrauktās izmaiņas tiesību aktos. Tam uzmanību pievērš arī ārvalstu investori un vēlas zināmu stabilitāti šajā jomā. Pieņemot lēmumu par investīcijām, ikviens investors izvērtē attiecīgā brīža tiesisko regulējumu un cer, ka tas netiks strauji mainīts. Visaktuālākais, protams, ir nodokļu sistēmas regulējums, uz kura turpmāku stabilitāti investori cer.

Kā vērtējat valdības īstenoto ekonomikas politiku, lai uzlabotu ekonomisko situāciju valstī?

Latvijai nepieciešama ilgtermiņa attīstības stratēģija vismaz pieciem gadiem, kā arī ar to saskaņots īstermiņa darbības plāns. Tikai tad būtu iespējams izvērtēt katra pieņemtā lēmuma ietekmi uz valsts ilgtermiņa attīstību.


Pievienot komentāru

  1. soma teica:

    jābrīnās, ka te vispār kāds investors nāk un kaut ko dara

  2. salna teica:

    ar tādu attieksmi mums būs vēl daudz trūkumu investoru acīs

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Lasītākie

Komentētākie

Jaunākie komentāri