Latvijas olimpieši mājās atgriezīsies naktī uz otrdienu

XXII ziemas Olimpiskās spēles Sočos svētdien, 23.februārī, noslēgušās. Savukārt Latvijas Olimpiskā komanda, ieskaitot sudraba bobsleja komandu, mājās atgriezīsies naktī uz otrdienu, 25.februāri.

Latvijas Olimpiskā komanda, sudraba medaļnieki bobsleja četriniekos – Oskara Melbārža četrinieks, kā arī Oskara Ķibermaņa četrinieks Rīgā atgriezīsies naktī uz otrdienu, 25.februārī, plkst. 01:40, ar čārterreisu no Sočiem.

Ar vieņiem kopā mājās atgriezīsies arī biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kā arī kalnu un distanču slēpotāji.

Kā zināms, Latvijas labākā bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais četrinieks svētdien Soču olimpiskās spēles noslēdza ar izcīnītu sudraba medaļu. Latvijai šī ir ceturtā godalga Soču olimpiskajās spēlēs.

Pirms izšķirošā, ceturtā brauciena Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu bija otrajā pozīcijā, no līdera krieva Aleksandra Zubkova četrinieka atpaliekot par 0,17 sekundēm. Toties latvieši par 0,28 sekundēm bija labāki par amerikāņa Stīvena Holkomba pilotēto četrinieku, kas atradās trešajā pozīcijā.

Noslēdzošo braucienu ne pārāk sekmīgi veica Vankūveras olimpisko spēļu čempions četriniekiem Holkombs, bet Melbārdis to veica bez lielām kļūdām un saglabāja vietu pirms amerikāņa, kas tobrīd nodrošināja vismaz sudraba medaļu.

Savukārt Zubkovs ceturto braucienu veica vājāk par latviešiem, taču summā saglabāja līdera godu, izcīnot jau otro zelta medaļu šajā Olimpiādē. Iepriekš viņš bija labākais arī divnieku sacensībās.

Melbārdis no Zubkova atpalika par deviņām sekundes simtdaļām.

Tikmēr otrs latviešu četrinieks ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu olimpiskās spēles noslēdza 14.vietā, no Zubkova atpaliekot par 2,38 sekundēm.

Ceturtajā vietā savukārt ierindojās Krievijas ekipāža ar pilotu Aleksandru Kasjanovu, kas no trijnieka atpalika tikai par trim sekundes simtdaļām.

Pirmo sešinieku tikmēr noslēdza Džons Džeksons no Lielbritānijas un vācietis Maksimiljans Arnts.

Jau vēstīts, ka divnieku sacensībās Melbārdim ar Dreiškenu izdevās ierindoties augstajā piektajā vietā, kamēr Ķibermanis ar Leibomu bija 16.pozīcijā. Šis Latvijas bobslejam ir augstākais rezultāts olimpisko spēļu divnieku sacensībās šajā gadsimtā. 1998.gadā piekto vietu spēja izcīnīt Sanda Prūša divnieks, bet pirms astoņiem gadiem Jānis Miņins ar stūmēju Dreiškenu noslēdza labāko sešinieku.

Šobrīd 25 gadus vecais Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs un bija plānojis startēt Vankūveras Olimpiādē, tomēr pēc tam, kad neveselais Miņins, cenšoties atgriezties trasē, bija piedzīvojis smagu kritienu, kurā arī pats Melbārdis guva smadzeņu satricinājumu, ekipāža no sacensībām tika atsaukta. Pēc šīm sacensībām Melbārdis pievērsās pilota karjerai, un viņa izaugsme bijusi galvu reibinoša, kas šobrīd sportistu jau ļauj saukt par vienu no labākajiem pasaulē. Viņš ir divkārtējs pasaules junioru čempions un spējis uzvarēt trijos Pasaules kausa posmos.

Tikmēr Ķibermanis pašlaik ir vien 20 gadus vecs un bobslejam pievērsās 2011.gada vasarā, jau sekojošajā sezonā izcīnot ceturto vietu pasaules jaunatnes Olimpiādē. Pēdējās sezonās Ķibermanis uzrādījis augstākus rezultātus par Uģi Žaļimu, izkonkurējot viņu cīņā par Latvijas izlases otrā pilota godu.

Oskara Melbārža vadītais četrinieks izcīna sudraba medaļu:

102.000.102.6705

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas