Latvijas Pastam piešķir 227 428 eiro abonētās preses piegādes radīto zaudējumu segšanai

VAS Latvijas Pasts piešķirs 227 428 eiro, lai kompensētu zaudējumus, kas radušies, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu 2019.gada otrajā pusgadā, 11.augustā nolēmusi valdība.

Finanšu līdzekļus piešķirs no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.

Satiksmes ministrija skaidro, ka šogad pirmajā pusgadā, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus Latvijas Pastam ir radušies zaudējumi 3,204 miljonu eiro apmērā, kurus atbilstoši Pasta likumam jākompensē no valsts budžeta 2020.gadā.

Šogad Satiksmes ministrijai programmā Kompensācijas par abonētās preses piegādi un saistību izpildi tika paredzēti finanšu līdzekļi 5,763 miljonu eiro apmērā zaudējumu segšanai par pērnā gada otro pusgadu un šī gada pirmo pusgadu.

Latvijas Pasts ir aprēķinājusi abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu sniegšanas prognozētos zaudējumus 2019.gadā 6,297 miljonu eiro apmērā un par 2020.gada pirmo pusgadu 3 203 756 eiro apmērā. Šogad no Satiksmes ministrijas budžetā esošajiem līdzekļiem Latvijas Pastam tika izmaksāta kompensācija 5,763 miljonu eiro apmērā, lai kompensētu zaudējumus, kas radušies pērn pirmajā pusgadā, un daļēji kompensētu zaudējumus, kas radušies pērn otrajā pusgadā.

Ievērojot minēto, programmā Kompensācijas par abonētās preses piegādi un saistību izpildi atlikums ir nulle eiro, līdz ar to šogad Pasta likuma pārejas noteikumu izpildei pietrūkst finanšu līdzekļi 3,431 miljona eiro apmērā.

Valdība uzdeva Satiksmes ministrijai jautājumu par Latvijas Pasta zaudējumiem, kas radušies, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus 2020.gada pirmajā pusgadā, virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā vienlaikus ar jautājumu par valstij dividendēs izmaksājamo Latvijas Pasta peļņas daļu par 2019.gadu, primāri vērtējot iespējas šogad pirmajā pusgadā radušos zaudējumu segšanai novirzīt to Latvijas Pasta 2019.gada peļņas daļu, kas būtu izmaksājama valstij dividendēs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas