Latvijas Pasts: Abonēšanas apjomi 2020.gadam samazinājušies par 3,7%

Drukāto preses izdevumu apjomi 2020.gadam samazinājušies par 3,7%, salīdzinājumā ar 2019.gada rezultātiem, liecina Latvijas Pasta abonēšanas kampaņas rezultāti.

Kopumā uz 2020.gadu noformēts 414 931 abonements. Tas ietver gan Latvijas Pastā, gan izdevniecībās noformētos abonementus.

Latvijas Pastā gan uzsver, ka 2020.gada abonementu apjoma kritums nesasniedz 2018.gada zemo punktu, kad tika noformēti 412 864 abonementu. Līdz ar to uzņēmumā teic, ka ir iespējams runāt par stabiliem rezultātiem pēdējo trīs gadu periodā, kas svārstās dažu procentu robežās.

Apkopotie dati liecina, ka 2020.gadā pieaugusi preses izdevumu abonēšana pie pastniekiem.

Visvairāk lasītāji abonē preses izdevumus ilgākam laika periodam – 10 – 12 mēnešiem, un šādu abonementu skaits sasniedz 266 718 vienību jeb 65% no kopējā abonementu skaita 2020.gadam.

57% abonementu noformēti Latvijas Pasta kanālos: interneta abonēšanas vietnē www.abone.lv – 25%, bet pasta nodaļās un pie pastniekiem – 32%. Pie pastniekiem noformēto abonementu skaits šogad ir pieaudzis un sasniedz 31 585 abonementus. 43% abonementu saņemti piegādei no izdevējiem.

No kopējā abonēto preses izdevumu apjoma 66% veido žurnāli.

Lasiet arī: «Avīžnieki» uzelpo – Latvijas Pastam piešķir 3,7 miljonu kompensāciju preses piegādēm

Pastā atgādina, ka preses izdevumus aizvien iespējas abonēt jebkurā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā vai interneta vietnē www.abone.lv. Latvijā izdotie attiecīgā abonēšanas perioda laikraksti un žurnāli tiks piegādāti jau pēc divām darbdienām, ja šādi būs noteicis izdevējs, pārējie izdevumi tiks piegādāti, sākot ar katra pilnā mēneša sākumu, bet ārvalstu drukāto mediju saņemšanas laiks būs atkarīgs no piegādātāja noteiktā grafika un konkrētā abonementa cenu perioda.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas