bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna

Latvijas politikas kalendārs. 2012.gada 26.–30.marts

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

26.marts, pirmdiena.

– Saeimā notiek Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju tikšanās.

– Juridiskās komisijas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisija apspriež likumprojektu «Grozījumi Pilsonības likumā» pirms otrā lasījuma.

– Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu.

– Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Čehijas parlamentu priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs tiekas ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pavolu Šepeļāku.

– Norit pirmā Stratēģiskās attīstības komisijas sēde.

– Rīgas Latviešu biedrības namā norisinas Raiņa un Aspazijas fonda iniciēta diskusija «Politiskā kultūra un korupcija Eiropā».

– Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dodas darba vizītē uz Japānu.

– Latvijas Republikas Saeimas deputāti Tallinā piedalās Baltijas, Ziemeļvalstu un Polijas parlamentu aizsardzības komisiju sanāksmē. Darbakārtībā apspriešanai iekļauti jautājumi, kas saistīti ar reģiona drošību, tajā skaita arī kiberdrošības jautājumi.

27.marts, otrdiena.

– Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš sniedz interviju tiešraidē LNT raidījumam «900 sekundes», tiekas ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri Raimondu Graubi un ar Turkmenistānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Berdimuratu Redžepovu.

– Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma izskata grozījumus likumā «Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu»;

Publisko izdevumu un revīzijas komisija iepazīstas ar informāciju par Veselības ministrijas un Labklājības ministrijas faktisko ESF fondu apguvi 2007.–2013.gada plānošanas periodā un prognozēto apguvi līdz 2015.gadam.

– Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Irākas parlamentu dibināšanas sanāksme.

– Latvijas Lauksaimniecības universitātē ar publisku lekciju par jaunu dienaskārtību starpvalstu attiecībās uzstāsies Lietuvas vēstnieks Latvijā Ričards Degutis.

– Latvijas Kara muzejā notiek ANO Ģeogrāfisko nosaukumu ekspertu grupas Baltijas nodaļas 15.sanāksme.

28.marts, trešdiena.

– Ministru prezidents Valdis Dombrovskis sniedz interviju tiešraidē LNT raidījumam «900 sekundes» un lasa lekciju Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes mācību kursā «Latvijas valdības».

– Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

– Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma izskata grozījumus Civillikumā un «Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumā»;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija izskatīs revīzijā «Valsts kancelejas darbības efektivitāte un atbilstība normatīvo aktu prasībām, pildot starpniekinstitūcijas funkcijas Eiropas Sociālā fonda ieviešanā un īstenojot ES fonda projektus 2007.–2013.gada plānošanas periodā» konstatētos trūkumus.

– Notiek Latvijas Pašvaldību savienības domes sēde.

– Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās tiesnešu svinīgā solījuma nodošanas ceremonijā un tiekas ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

– Notiek Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Valdes un Padomes sēdes.

– Zemkopības ministre Laimdota Straujuma tiekas ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, lai pārrunātu dzīvo cūku importa aizliegumu Krievijā.

– Notiek Nacionālās drošības komisijas sēde.

– Noris Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas sēde.

29.marts, ceturtdiena.

– Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piedalās Latvijas kontingenta Starptautisko drošības atbalsta spēku mācībās Ādažu poligonā, tiekas ar ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi un vakariņo ar ES Reģionālās politikas komisāru Johanesu Hānu.

– Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš strādā ar Apžēlošanas dienestu, bet vēlāk piedalās «Pašvaldību ģerboņu svētkos».

– Zemkopības ministre tiekas ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Klausu Burkhartu.

– Viesnīcā Radisson BLU Rīdzene Hotel norisinās diskusija «Latvija NATO. Kāpēc negribam maksāt par savu vienīgo drošības garantu?»

30.marts, piektdiena.

– Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiekas ar ES Reģionālās politikas komisāru Johanesu Hānu un rīko kopīgu preses konferenci, kā arī apmeklē uzņēmumu Olainfarm.


Pievienot komentāru

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Talsu novadā degošā meža dēļ evakuē apdzīvotu vietu Stikli Ventspils novadā

Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, trešdien, 18.jūlijā, no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Latvijas augļu realizācija citās Baltijas valstīs pieaugusi par 0,5%

Galvenais no Latvijas izvesto augļu un ogu tirgus ir Baltijas valstis, kurās šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš realizācija palielinājusies par 0,5%.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 18.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.