bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 06.12.2019 | Vārda dienas: Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
LatviaLatvija

Latvijas prioritāte 2019.gada ES budžetā ir finansējums kohēzijai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas prioritāte 2019.gada Eiropas Savienības (ES) budžetā ir finansējums kohēzijai, uzsvērts Ministru kabinetā atbalstītajā Latvijas pozīcijā, kas tiks šā gada 16.novembrī tiks pausta ES budžeta Ekonomisko un finanšu jautājumu padomē.

Finanšu ministrijā (FM) informēja, ka 16.novembrī Briselē notiks ES budžeta Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes sanāksme, lai sagatavotos tā dēvētajai samierināšanas sanāksmei ar Eiropas Parlamentu (EP), kurā paredzēts vienoties par ES vispārējo budžetu 2019.gadam.

Šā gada 23.maijā Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar priekšlikumu nākamā gada ES budžeta projektam, bet šā gada 4.septembrī ES Padome apstiprināja savu nostāju. EP savu nostāju apstiprināja 24.oktobra plenārsēdē.

EK 2019.gada budžeta projektā rosina noteikt kopējās saistību apropriācijas 164,997 miljardu eiro apmērā un kopējās maksājumu apropriācijas 148,179 miljardu eiro apmērā. ES Padomes pieeja samazināja abas apropriācijas – attiecīgi līdz 163,49 miljardiem eiro un 147,76 miljardiem eiro, tādējādi veidojot papildus elastības un rezerves ES budžetā.

EP pozīcijā, kurā ne vien tiek atjaunoti ES Padomes samazinājumi un resursu apjoms līdz EK sākotnējam priekšlikumam, bet vairākās kategorijās tiek arī pārsniegti daudzgadu finanšu shēmā noteiktie ikgadējie izdevumu ierobežojumi. FM norādīja, ka abu lēmējinstitūciju pozīcijas par 2019.gada budžeta plānu atšķiras, tāpēc 30.oktobrī tika uzsākta Samierināšanas procedūra, kuras laikā abām pusēm ir jāvienojas par kopīgu dokumentu un finansējuma apjomu nākamajam gadam.

Šonedēļ Samierināšanas procedūras ietvaros notiks pirmā sanāksme, kur institūcijas ierasti nevienojas par budžeta kopapjomiem, savukārt 16.novembrī paredzēta otrā Samierināšanas sanāksme, kuras laikā vienošanās ir jāpanāk. Pretējā gadījumā EK ir jānāk klajā ar jaunu budžeta projekta priekšlikumu nākamajam gadam.

Latvija savā pozīcijā uzver, ka ir jāpanāk savlaicīga vienošanās par ikgadējo budžetu, bez paralēlo jautājumu savstarpējas sasaistes. Turklāt ir jāapstiprina budžeta kopapjoms, kas ir iespējami pietuvināts ES Padomes apstiprinātajai pozīcijai. Latvija neatbalsta EP pozīcijā pārkāptos ikgadējo apropriāciju ierobežojumus. Budžetā jānodrošina gan pietiekamas rezerves neparedzētiem gadījumiem, gan finansējums programmu ieviešanai.

Latvijas prioritātes 2019.gada ES budžetā ir pietiekami līdzekļi kohēzijai, pamatojoties uz dalībvalstu iesniegtajām finansējuma apguves prognozēm, lauksaimniecībai nozares krīžu risināšanai, kā arī ārpolitikas jomā Eiropas kaimiņattiecību instrumentam.

Horizontāli Latvija budžeta projektā atbalsta ieplānotos resursus stratēģiskajai komunikācijai. Tāpat Latvija norāda uz iespējām veikt ietaupījumus administratīvajos resursos, kā arī ir būtiski respektēt līdz šim panāktās vienošanās, kurām jāplāno finansējums nākamā gada budžetā.

«Kompromisa panākšanai starp abām budžeta lēmējinstitūcijām, Latvija ir gatava izrādīt elastību, ievērojot nosacījumu par budžeta kopapjomu respektēšanu, kā arī Latvijai svarīgo prioritāšu ievērošanu,» teikts Latvijas pozīcijā.


Pievienot komentāru

Pūce rosina atlaist Rīgas domi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu.

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

Vieni tiek pie solītā, citiem vēl jāgaida. Lietuvas Seims izmisīgi meklē papildu līdzekļus 2020.gada budžetam

Kamēr Lietuvas 2020.gada budžeta pieņemšana buksē, skolotāji un mediķi tikuši pie solītajiem algas pielikumiem, tomēr tas samazinājis tēriņu iespējas citiem mērķiem. Kur dabūt naudu, lai aizlāpītu visus caurumus un apmierinātu visu prasības?

VID ierēdņiem būs nepieciešama nevainojama reputācija, lemj Saeima

Grozījumi rosināti, lai nodrošinātu sabiedrības uzticību VID ierēdņiem un maksimāli nevainojamu dienesta darbību nodokļu administrēšanas jomā.

Likumā nosaka pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtību

Vietējo pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtība un darbība turpmāk būs noteikta likumā. To paredz Saeimā ceturtdien, 5.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par pašvaldībām.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat koriģētie dati, kas apkopoti par 25 bloka zemēm.  

Aiztur Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni aizdomās par 250 000 eiro piesavināšanos

Igaunijas Iekšējās drošības dienests aizturējis Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni saistībā ar aizdomām, ka viņš viltojis dokumentus un piesavinājies vairāk nekā 250 000 eiro.

Lielo parādu dēļ Brazīlijai draud atņemt balsstiesības ANO Ģenerālajā asamblejā

Pastāv draudi, ka, nesamaksājot parādus ANO, Brazīlija Ģenerālajā asamblejā varētu zaudēt balsstiesības, informē Reuters.

Saeimas šī gada rudens sesiju plānots slēgt 27.decembrī, ziemas sesiju sākt 9.janvārī

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 5.decembrī, vienojās Saeimas šī gada rudens sesiju slēgt 27.decembrī, bet ziemas sesiju sākt 2020.gada 9.janvārī.

Pirmo reizi kopš 2003.gada Latvijā mirusi, iespējams, ar trakumsērgu inficēta sieviete

Daugavpilī mirusi sieviete, kura, iespējams, inficējusies ar trakumsērgu, informē SPKC. Tas varētu būt pirmais trakumsērgas izraisītais nāves gadījums kopš 2003.gada.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!