Latvijas militārā tehnika piedalās izstādē Auto 2019

Ilustratīvs attēls

No 12. līdz 14.aprīlim, Ķīpsalā Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri un militārā tehnika piedalīsies starptautiskajā autoindustrijas izstādē Auto 2019.

Izstādē Auto 2019 būs apskatāma Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnika CVR (T) un nesen iegādātie taktiskie transportlīdzekļi Polaris MRZR-2 un Sportsman MV850, informē Aizsardzības ministrijā.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas militāro tehniku – bruņutransportieri Coyote un LAV 6 un tā modifikāciju, kas paredzēts medicīniskajam nodrošinājumam, pilnpiedziņas smago automašīnu Tatra-815 8×8 un tanku PT-91.

Klātesošajiem būs iespēja uzzināt vairāk par dienesta iespējām Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 3. kājnieku bataljonā, kas tiek veidots no zemessargiem, kā arī pieteikties dienestam, stāsta ministrijā.

AM norāda, ka daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1 400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Tāpat ministrijā atgādina, ka NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas