Latvijas Saeima atbalsta lidojumu aizlieguma zonu virs Ukrainas

Saeima ceturtdien, 17.martā, pieņemtajā paziņojumā aicina ANO dalībvalstis nekavējoties veikt pasākumus, lai izveidotu lidojumu aizlieguma zonu virs Ukrainas, lai tā pasargātu cilvēku dzīvības.

Saeimas Ārlietu komisijas sagatavotajā parlamenta paziņojumā Par lidojumu aizlieguma zonu noteikšanu Ukrainas teritorijā un pasākumiem Krievijas agresijas ierobežošanai arī pausts, ka lidojumu aizlieguma zonu virs Ukrainas jāizveido arī drošības garantēšanai virs Ukrainas atomelektrostacijām.

Parlaments paziņojumā pauž stingru atbalstu Ukrainai, tās aizstāvjiem un tautai cīņā pret Krievijas sākto agresijas karu, apstiprinot Latvijas nelokāmo atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai.

Deputāti uzsver, ka Krievijas neattaisnojamais un neprovocētais iebrukums Ukrainas teritorijā ir rupjš Krievijas saistību pārkāpums,

kā arī uzskatāms par vēršanos pret likumā balstītu pasaules starptautisko kārtību un kā starptautisko tiesību pārkāpums.

Saeima atsaucas uz Ukrainas prezidenta 28.februāra rezolūciju, kurā viņš lūdzis pasludināt Ukrainas gaisa telpu par lidojumu aizlieguma zonu. Tāpat deputāti konstatējuši, ka Krievijas turpinātajā militārajā agresijā un iebrukumā Ukrainas teritorijā tiek izmantota arvien nehumānāka taktika un ieroči, tiek uzbrukts civiliedzīvotājiem un tiek masveidā bombardēti civilie objekti.

Pieņemtajā paziņojumā parlamentārieši atgādina par ANO Ģenerālās asamblejas 2.marta rezolūciju par Krievijas izvērsto agresiju pret Ukrainu. Saeima norāda uz ANO Starptautiskās tiesas 16.marta paziņojumu, kurā Krievijai pieprasīts apturēt iebrukumu Ukrainā un paustas dziļas bažas par Maskavas pielietoto militāro spēku.

Deputāti arī aicina veikt pasākumus, lai pēc iespējas ātrāk Ukrainas teritorijā nodrošinātu drošu humānās palīdzības koridoru darbību un mudina demokrātiskās valstis slēgt savu gaisa telpu un ostas Krievijas lidmašīnām un kuģiem.

Tāpat Latvijas parlamenta politiķi mudina NATO un Eiropas Savienības dalībvalstis palielināt atbalstu Ukrainai, piegādājot militāro ekipējumu un aizsardzības ieročus, kas ļauj Ukrainai aizsargāt savu teritoriju pret agresiju. Saeima aicina ES pastiprināt sankcijas pret Krieviju līdz tā pārtrauc agresijas karu pret Ukrainu un izved savu karaspēku no Ukrainas teritorijas.

Deputāti pieņemtajā paziņojumā norāda, ka sankcijas būtu jāattiecina arī pret Baltkrieviju, kas ir uzskatāma par līdzatbildīgu Krievijas izvērstajā karā pret Ukrainu.

Saeima arī pauž solidaritāti un «ir kopā ar Ukrainas tautu tās cīņā par savas valsts suverenitāti un drošību», teikts apstiprinātajā dokumentā.

Kā ziņots, Valsts prezidents Egils Levits paudis, ka Latvijai būs vienota pozīcija ar pārējām valstīm par lidojumu aizlieguma zonu virs Ukrainas.

Igaunijas parlaments pirmdien pieņēma aicinājumu ES un NATO dalībvalstu, kā arī citu pasaules valstu parlamentiem saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, kurā mudina izveidot virs Ukrainas lidojumu aizlieguma zonu un atbalstīt Kijivu ceļā uz ES un NATO.

Kā ziņots, 24.februārī Krievijas armija iebruka Ukrainā, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas