Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos gaida vairāk nekā 35 000 dalībnieku

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku, preses konferencē pavēstījusi svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Pēc viņas paustā, svētku dalībnieku vidū būs gan Latvijas skolu, gan profesionālās izglītības iestāžu, gan mūzikas skolu audzēkņi, latviešu diasporas pārstāvji, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.

Precīzu dalībnieku skaitu pasākuma rīkotāji varēs nosaukt maijā, kad būs beigušās dalībnieku atlases skates.

Viņa uzsvēra, ka XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku galvenie notikumi ir kora koncerts Dziesmubērns, kas 11.jūlijā notiks Mežaparka Lielajā estrādē, tautas deju lieluzvedums Saule vija zelta rotu, kas notiks 10.jūlijā un 11.jūlijā Daugavas stadionā, un Svētku dalībnieku gājiens, kas šoreiz notiks Svētku pēdējā dienā – svētdienā, 12.jūlijā, un noslēgsies ar tikai dalībniekiem veltīto muzikālo pasākumu Lucavsalā.

Preses konferencē Valsts izglītības satura centra (VISC) neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa norādīja, ka pēc 2015.gada svētku izvērtēšanas tiks ieviesti daudzi uzlabojumi, kas vērsti uz dalībnieku drošību no visdažādākajiem aspektiem.

«Pilnīgi jauna infrastruktūra būs gan Mežaparkā, gan Daugavas stadionā ar mūsdienu prasībām atbilstošiem apstākļiem,» pauda VISC pārstāve.

Tāpat 2018.gadā apstiprinātā Svētku operatīvās vadības grupa, kuras vadītājs ir ģenerālis Artis Velšs jau sākusi darbu.

Viņa skaidroja, ka svētku organizētājiem ir būtiski, lai operatīvās vadības grupas darbs sāktos savlaicīgi, lai apzinātos un vadītu dažādus riska faktorus, koordinētu drošības un sabiedriskās kārtības dienestu darbu gan pirms svētkiem, gan svētku laikā.

Arī svētku programma ir veidota tā, lai gājiens notiktu pēdējā dienā, kad vairs nav neviena pasākuma, savukārt pēc gājiena dalībniekus gaidīs īpašs, speciāli viņiem radīts muzikāls pasākums Lucavsalā, stāstīja Bērziņa.

«Esam rūpīgi izvērtējuši dalībnieku noslodzi – dalībnieki Rīgā būs vienu dienu ilgāk, lai mēģinājumu un koncertu process būtu līdzsvarots ar nepieciešamo atpūtu un svētku sajūtas izbaudīšanu Rīgā. Pievērsīsim pastiprinātu uzmanību sabalansētam uzturam,» skaidroja Bērziņa.

Vienlaikus viņa pastāstīja, ka pirms svētkiem un to laikā tiek plānotas īpašas instruktāžas par dažādiem ar drošību saistītiem jautājumiem gan dalībniekiem, gan pavadošajam personālam, gan kolektīvu vadītājiem. Pirmssvētku procesā un Svētku laikā īpaša uzmanība tiks veltīta arī dažādu jomu speciālistu ekspertīzēm, padomiem, viedokļiem par bērnu un jauniešu psiholoģiju, ēdināšanu, noslodzi un citiem ar svētkiem saistītajiem aspektiem.

Būtiska svētku sastāvdaļa būšot arī klimatam draudzīgās domāšanas un prakses ieviešana ar dažādiem instrumentiem – gan informatīviem, gan praktiskiem, sniedzot dalībniekiem iespēju mācīties un apgūt jaunus paradumus un prakses.

Organizatoriem un katram svētku dalībniekam pirms svētkiem un to laikā būs iespējams ar īpaša svētkiem izstrādāta kalkulatora palīdzību veikt savas ietekmes uz klimatu novērtējumu. Bērziņa informēja, ka, lai panāktu svētku klimatneitralitāti, pastiprināta uzmanība tiks veltīta viesu un dalībnieku transporta izvēlēm, ilgtspējīgu preču un pakalpojumu iepirkumiem, ūdenim un rīcībām dalībnieku apmešanās vietās.

Kā ziņots, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks no 6.jūlija līdz 12.jūlijam Rīgā, pulcējot tūkstošiem dziedātāju un dejotāju un citus mākslinieciskos kolektīvus no visas Latvijas.

Pēc Vasiļjevas paustā, Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un turētas godā.

Ar dziesmu un deju svētkiem saistītā bērnu un jauniešu mākslinieciskā jaunrade noris kultūrizglītības pulciņos un kolektīvos – koros, deju kolektīvos, pūtēju orķestros, mazajos mūzikas kolektīvos, tautas mūzikas ansambļos, vizuālās un lietišķās mākslas, kā arī teātra mākslas kolektīvos un bērnu un jauniešu folkloras kopās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas