Latvijas teritoriālajā jūrā meklēs vēsturiskus sprādzienbīstamos priekšmetus

No 25.marta līdz 12.aprīlim Baltijas jūrā Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku kuģi A-53 Virsaitis un M-06 Tālivaldis piedalās mācībās Baltic MCM Squadex 2019/1, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Mācības Baltic MCM Squadex 2019/1 ir Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) mācības, kas apvienotas ar Vācijas jūras spēku mācībām un to laikā pilnveidos iemaņas jūrniecības prakses elementos, mīnu meklēšanā un trenēs savstarpējo sadarbību, skaidro ministrijā.

Tāpat AM informē, ka no 1. līdz 3.aprīlim notiks vēsturisko sprādzienbīstamo priekšmetu meklēšana Latvijas teritoriālajā jūrā.

Mācībās piedalās desmit kuģi no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas un Vācijas.

Baltijas valstu jūras eskadra (BALTRON) izveidota 1998.gada augustā un par tā pirmo komandieri kļuva Latvijas jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis. Projekta mērķis ir nodrošināt Baltijas jūras spēku mīnu meklēšanas kuģu pastāvīgu gatavību piedalīties nacionālu uzdevumu veikšanā un NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās. Līdztekus BALTRON veicina savstarpējo savietojamību un sadarbību starp Baltijas valstu Jūras spēkiem, teikts ministrijas paziņojumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas