Latvijas ūdeņos notiks Baltijas valstu un NATO Jūras spēku mācības

No 6. līdz 13.maijam Latvijas ūdeņos notiks ikgadējās starptautiskās Baltijas valstu Jūras spēku mācības Baltic Fortress, un šogad tajās piedalīsies ne tikai Jūras spēku flotiles un Baltijas valstu kuģu eskadras kuģi un personālsastāvs, bet arī divas NATO kuģu grupas.

Mācībās piedalīsies NATO 1.pastāvīgā Jūras spēku grupa (SNMG1) un NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1), informē Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests.

Latvijas Jūras spēku flotiles organizētajās mācībās kopumā piedalīsies 14 BALTRON, SNMG1 un SNMCMG1 kuģi un personālsastāvs no desmit valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Beļģijas, Spānijas, Dānijas un Lielbritānijas. Latviju tajās pārstāvēs kuģis A-90 Varonis, mīnu kuģi M-06 Tālivaldis un M-04 Imanta, kā arī patruļkuģi P-09 Rēzekne un P-08 Viesīte.

Mācībās starptautiskā Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursa klausītāji, kuri militārās iemaņas apgūst Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, pilnveidos prasmes patstāvīgi plānot, sagatavot un organizēt jūras spēku mācības, kā arī praktiski piedalīsies tajās, atrodoties uz Baltijas valstu militārajiem kuģiem.

Mācības Baltic Fortress, kurās vienības trenējas veikt uzdevumu izpildi krīzes operāciju gadījumā, dos iespēju arī trenēt Baltijas valstu militāro kuģu apkalpes un apgūt standarta kaujas procedūras jūrā, tādējādi paaugstinot kuģu personāla kaujas gatavību un spējas dežūrai NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā.

Baltic Fortress notiek kopš 2008.gada, un ir Baltijas valstu Jūras spēku kopējās mācības BALTRON sastāvā. To organizēšanu katru gadu pēc rotācijas principa nodrošina viena no trim Baltijas valstīm. Nākamgad tās organizēs Igaunijas Jūras spēki.

Savukārt no 7. līdz 8.maijam laikā no plkst.14:00 līdz plkst.16:00 Rīgas Pasažieru termināla piestātnē pie Vanšu tilta apskatei būs atvērti NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa kuģi. Savukārt Mērsraga ostā laikā no plkst.13:00 līdz plkst.18:00 apskatei būs atvērti Latvijas un sabiedroto Jūras spēku kuģi. Vienlaikus Mērsragā tiks organizēta plaša kultūras programma – Starptautiskās jūrnieku sporta sacensības, Nacionālo bruņoto spēku orķestra Big Band koncerts, vakara noslēgumā notiks balle ar grupu Apvedceļš.

Ref: 102.000.102.12564

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas