Latvijas uzņēmēji varēs eksportēt halal produkciju uz Apvienoto Arābu Emirātiem

Zemkopības ministrija (ZM) paraksta memorandu ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) Starptautisko akreditācijas centru, lai veicinātu abu valstu kompetento iestāžu sadarbību halal produkcijas sertificēšanā un iestāžu akreditācijā, ziņo ZM.

Saprašanās memoranda parakstīšanas mērķis ir veicināt abu valstu kompetento iestāžu sadarbību halal produkcijas sertificēšanā un iestāžu akreditācijā, lai radītu labvēlīgus apstākļus savstarpējās tirdzniecības veicināšanai ar lauksaimniecības un pārtikas (halal) produktiem starp Latviju, AAE un citām valstīm.

«Esmu gandarīts par tikko parakstīto saprašanās memorandu starp mūsu valstīm par sadarbību lauksaimniecības un pārtikas produktu sertifikācijā un iestāžu atbilstības izvērtēšanā. Tas neapšaubāmi palielinās Latvijas pārtikas ražotāju eksporta iespējas uz AAE,» saka ZM ministrs Jānis Dūklavs.

Turpinot, viņš saka: «Kā Latvijas zemkopības ministrs varu apliecināt, ka Latvijas ražotāji ražo kvalitatīvu, drošu un daudzveidīgu dažādiem tirgiem atbilstošu produkciju. Āzijas tirgus ir milzīgs, tāpēc ļoti ceru, ka Latvijas ražotāji izmantos visas iespējas, lai šajā tirgū pārdotu savus ražojumus.»

Savukārt AAE Starptautiskā akreditācijas centra vadītāja Amina Ahmeda Mohameda (Amina Ahmed Mohammed) un Dubaijas pašvaldības Vides un sabiedrības veselības un drošības departamenta direktora vietnieks Kalids Mohameds Šarifs Al-Avadi (Khalid Mohammed Sharif Al-Awadhi) apliecināja, ka AAE ir ieinteresēta iespējami ātrāk uzsākt Latvijā ražotās produkcijas importu, uzsverot tās dabisko izcelsmi un atbilstību Eiropas Savienības pārtikas nekaitīguma un higiēnas prasībām.

AAE pārstāvji arī norādīja, ka Dubaija ir nozīmīgs arābu valstu centrs, no kurienes paveras plašas iespējas eksportēt lauksaimniecības produkciju arī uz citām Āzijas valstīm.

Ziņojumā teikts, ka Latvijas tirdzniecības bilance ar AAE pēdējos četros gados ir bijusi pozitīva. 2016.gadā uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem Latvijas lauksaimniecības, pārtikas uz zivsaimniecības produkti eksportēti 10,8 miljonu eiro vērtībā, kas ir deviņas reizes vairāk nekā 2015.gadā. Nozīmīgu lauksaimniecības produkcijas eksporta daļu aizņem graudaugi.

Ref: 225.000.103.924

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas