Latvijas valdība noteiks sankcijas aptuveni 30 Baltkrievijas amatpersonām

Ministru kabinets lēmis noteikt ieceļošanas ierobežojumus atsevišķām Baltkrievijas amatpersonām, otrdien, 25.augustā, mediju pārstāvjiem paziņojis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) informēja, ka Latvija noteiks ieceļošanas ierobežojumus aptuveni 30 Baltkrievijas amatpersonām, par kurām nav šaubu, ka tās bijušas atbildīgas par Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultāta falsifikāciju un kuras ir atbildīgas par vardarbību pret miermīlīgajiem protestētājiem.

Pēc ārlietu ministra teiktā, sankcijas pamatā būs vērstas pret aptuveni 30 Baltkrievijas amatpersonām Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko birojā, Centrālās vēlēšanu komisijā, Iekšlietu ministrijā un Drošības komitejā.

Rinkēvičs pagaidām atturējās konkretizēt, kurām Baltkrievijas amatpersonām būs liegta ieceļošana, bet šīs personas ministrs ar Igaunijas kolēģi kopīgi paziņos šo ceturtdien, 27.augustā.

Kā ziņots, 9.augustā notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Aleksandrs Lukašenko, kurš atrodas pie varas kopš 1994.gada, ieguvis 80,1% balsu, bet Svetlana Tihanovska – 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Lasiet arī: Baltkrievijā arestē, pratina opozīcijas Koordinācijas padomes locekļus

Tikmēr Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā kopš 9.augusta nerimst protesti pret vēlēšanu viltošanu un prezidentu Lukašenko, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā vairāki tūkstoši cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu uzņēmumu strādnieki pieteikuši streikus.

Lietuva uzņēmusi Tihanovsku un viņas bērnus, jo opozīcijas kandidāte bija spiesta pamest Baltkrieviju pēc tam, kad nākamajā dienā pēc vēlēšanām mēģināja iesniegt sūdzību Centrālajā vēlēšanu komisijā, pieprasot pārskaitīt balsis, un domājams, saņēma draudus vērsties pret viņas bērniem un vīru.

Atrazdamās Viļņā, Tihanovska vērsusies pie Eiropas valstu vadītājiem, aicinot viņus neatzīt Baltkrievijas vēlēšanu rezultātus, un iniciējusi Koordinācijas padomes izveidi varas nodošanas nodrošināšanai Baltkrievijā, solot, ka tā izsludinās jaunas vēlēšanas ar ārvalstu novērotājiem.

Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) pagājušajā nedēļā pēc Eiropas Savienības samita paziņoja, ka bloka dalībvalstis neatzīst Baltkrievijas vēlēšanu rezultātus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas