Latvijas vērtīgākie uzņēmumi – Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls

Par vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem atzīti Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls, liecina Nasdaq Riga un Prudentia veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101.

Latvenergo vērtība lēsta 1,57 miljardu eiro vērtībā. Otrajā vietā paliek Latvijas valsts meži ar vērtību 753,9 miljoni eiro, bet trešajā – Mirotīkls, kura vērtība ir 611,6 miljoni eiro.

Latvijas 101 vērtīgākā uzņēmuma kopējā vērtība lēsta 16,9 miljardu eiro apmērā, kas pēc TOP101 veidotāju domām norāda uz stagnāciju, kopējai vērtībai pēdējo trīs gadu laikā saglabājoties 17 līdz 18 miljardu. eiro robežās.

«Šā gada Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 rezultātu paziņošana sakrīt ar globālās ekonomikas šūpošanos, taču Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101 struktūra un vēsturiskā uzņēmumu vērtības dinamika ļauj secināt, ka iepriekšējās finanšu krīzes apstākļos daudzi uzņēmēji spējuši izmantot krīzes piedāvātās iespējas, pieņemt uz attīstību balstītus lēmumus un pielāgoties tirgus izmaiņām,» skaidro Prudentia valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Lasiet arī: Latvijas miljonāru saraksta augšgalā – Riekstiņš, Bernis un Fiļs

«TOP101 uzņēmumu vērtības izmaiņas kalpo kā Latvijas ekonomikas barometrs, apliecinot ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un profesionālas vadības komandas nozīmi katrā uzņēmumā,» uzskata Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Par Baltijas vērtīgāko uzņēmumu atzīts Vilniaus Prekyba, kas ar agresīvu izaugsmes stratēģiju strauji uzlabojis finanšu rādītājus. Pēc topa veidotāju prognozēm, šāda mēroga ekspansija starptautiskā līmenī ir radījusi situāciju, kur Vilniaus Prekyba grupa varētu saglabāt līderpozīcijas Baltijas TOP10 arī nākamajos gados.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101 sarakstu kopš 2005.gada veido Prudentia un Nasdaq Riga.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas