Latvijas vēstnieks: Krievijai ir vēlme padziļināt integrāciju ar Baltkrieviju, bet šī procesa tālāko virzību šobrīd grūti prognozēt

Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš

Krievijai ir vēlme padziļināt integrāciju ar Baltkrieviju, tomēr šobrīd ir grūti prognozēt, cik tālu šis process virzīsies, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

Viņš uzsvēra, ka jau otro diennakti pēc kārtas ir redzama ļoti liela Baltkrievijas sabiedrības neapmierinātība, notiek lieli protesti un pret tiem tiek vērsts spēks.

Pilnīgi viennozīmīgi pēdējos gados no dažādu Krievijas amatpersonu puses ir pausta nepieciešamība tālāk integrēties «šīs apvienotās valsts projekta ietvaros», sacīja vēstnieks. Arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, apsveicot līdzšinējo Baltkrievijas valsts galvu Aleksandru Lukašenko, īpaši uzsvēris nepieciešamību strādāt pie tālākas integrācijas, norādīja Riekstiņš.

«Tāpēc no Maskavas, kā saprotu, strādājot tur, protams ir vēlme censties šo integrāciju padziļināt,» viņš teica, gan uzsverot, ka šobrīd ir grūti prognozēt, cik tālu tā virzīsies.

Lasiet arī: Baltkrievijas prezidenta kandidāte: Esmu pret integrāciju ar Krieviju

Pēc viņa teiktā, pēdējos mēnešos varēja redzēt, ka Lukašenko vismaz publiskajā līmenī pret šo padziļināto integrāciju attiecies ar zināmu piesardzību. «Respektīvi līdzšinējā Baltkrievijas pozīcija bija, ka par pilnīgi unificētu valsti viņi īsti nebūtu gatavi šobrīd tālāk runāt,» teica vēstnieks.

Viņš nenoliedza, ka esošie notikumi Minskā un citviet Baltkrievijā kādu ietekmi uz šiem jautājumiem varētu atstāt.

Kā ziņots, svētdienas, 9.augusta, naktī Minskā un citās Baltkrievijas pilsētās protestēja tūkstošiem cilvēku. Policija ziņoja, ka par piedalīšanos varasiestāžu nesankcionētās masu akcijās tika aizturēti aptuveni 3 000 cilvēku, tostarp 1 000 Minskā.

Medijos un internetā publiskotajos attēlos redzams, ka policija pielieto pārmērīgu spēku pret protestētājiem.

Arī pirmdienas vakarā tūkstošiem cilvēku izgāja Minskas ielās, lai turpinātu protestus pret prezidenta vēlēšanu iznākumu, vēstīja mediji un aculiecinieki.

Policija izmantojusi gumijas lodes, asaru gāzi un trokšņa granātas, lai izklīdinātu demonstrantus. Vairākas ielas Minskā ir nobloķētas.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem, Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās svētdien līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko izcīnījis 80,23% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svjatlana Tsikhanovska – teju 9,9%.

Tsikhanovska pirmdien, 10.augustā, paziņoja, ka uzskata sevi par vēlēšanu uzvarētāju, un pieprasīja varasiestādēm nodot varu opozīcijai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas