Latviju ceļošanas sarkanajā sarakstā iekļauj gan Lietuva, gan Igaunija

Lietuvai un Igaunijai pirmdien, 20.septembrī, precizējot jaunākos ārvalstu ceļošanas noteikumus, sarakstā ar epidemioloģiski nedrošākajām valstīm iekļauta arī Latvija, liecina abu kaimiņvalstu sabiedrisko mediju paustais.

Tā saucamajā sarkanajā sarakstā ES un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstis tiek iekļautas, ja inficēšanās rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pēdējās divās nedēļās pārsniedzis 201. Šo slieksni nu ir pārsniegusi Covid-19 izplatība gan Latvijā, gan pārējās divās Baltijas valstīs.

Lasiet arī: Jaunie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 189, Lietuvā – 745, Igaunijā – 366

Lietuvā ieceļošana no valsts, kas ir iekļauta sarkanas krāsas sarakstā paredz prasību doties desmit dienu pašizolācijā cilvēkiem, kuri nevar apliecināt, ka ir vakcinējušies vai pēdējās 180 dienās pārslimojuši Covid-19, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Arī Igaunijā, ierodoties no sarkanā saraksta valstīm, personām bez minēto veidu ES digitālajiem Covid-19 sertifikātiem ir jādodas desmit dienas ilgā pašizolācijā, ziņo Igaunijas raidorganizācija ERR. Papildu prasības abās valstīs ir analīžu nodošana.

Kopumā sarkanajā sarakstā šobrīd ir 17 ES vai EEZ valstis:

Austrija;

Beļģija;

Bulgārija;

Horvātija;

Francija;

Grieķija;

Igaunija;

Īrija;

Kipra;

Latvija;

Lietuva;

Lihtenšteina;

Monako;

Norvēģija;

Slovēnija;

Šveice;

Lielbritānija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas