LAU grants ceļu greiderēšanu šogad veicis vairāk nekā 111 000 kilometru garumā

Lai uzlabotu grants seguma autoceļu caurbraucamību, VAS Latvijas Autoceļu uzturētājs (LAU) šogad veicis greiderēšanu visā valsts teritorijā vairāk nekā 111 000 km garumā, savukārt grants seguma bedru un iesēdumu remontu, t.sk dilumkārtas atjaunošanu turpat 427 000 kubikmetru apjomā, informā LAU.

Greiderēšanas darbus uz grants autoceļiem visefektīvāk ir veikt, kad ceļu segumam ir optimāls mitrums – tas ir pietiekami apžuvis un nav pārāk sauss.

Grants autoceļu konstrukcija ilgstošu nokrišņu ietekmē pārmitrinās, celš zaudē nestspēju un attiecīgi pasliktinās braukšanas apstākļi, jo satiksmes ietekmē strauji veidojas bedres un iesēdumi. Pārmitrinātā seguma un satiksmes ietekmē veiktie ikdienas uzturēšanas darbu uzlabojumi nav ilglaicīgi, skaidri autoceļu uzturētājs.

LAU regulāri apseko valsts autoceļus, ja tiek konstatētas neatbilstības autoceļa uzturēšanas klases prasībām, kā arī seguma mitrums un nestspēja ir atbilstoši, lai autoceļi netiktu bojāti ar darbos izmantoto tehniku, tiek uzsākta nepieciešamo uzturēšanas darbu veikšana.

Lasiet arī: Atgādinājums autovadītājiem būt īpaši uzmanīgiem rudens laikapstākļos

Līdz tam LAU aicina ceļu lietotājus izturēties ar sapratni un ievērot uz grants autoceļiem uzstādītās transporta masas ierobežojuma zīmes.

Autoceļu uzturēšanas darbiem, tajā skaitā greiderēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapas kartē (www.lvceli.lv), kā arī lietotnē Waze, kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas