Zemniekiem par 2018.gada sausuma postījumiem kopumā izmaksās 4,4 miljonus

Lauks 2018.gada sausuma laikā

Valdībā lēmusi lauksaimniekiem par 2018.gada sausuma radītajiem postījumiem 2019.gadā izmaksāt 4,4 miljonus eiro, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Otrdien, 16.aprīlī, apstiprināti ZM sagatavotie noteikumi par valsts atbalsta piešķiršanas kārtību par 2018.gada sausumu skartajiem sējumiem un stādījumiem.

Valdība lēmusi no valsts budžeta 2019.gadā izmaksāt 4 427 733 eiro par tiem 99 kultūraugu veidiem, kuri minēti noteikumu pielikumā. Kultūraugu saraksts veidots, ņemot vērā sausuma ietekmēto kultūraugu ražas samazinājumu 2018.gadā.

Valsts atbalstu izmaksās par 2018.gadā vienotajā iesniegumā deklarēto kultūraugu platību, ja atbalsttiesīgā lauksaimniecības zemes kopējā platība ir vismaz viens hektārs un tā 2018. gadā tika atzīta par atbalsttiesīgu vienotajam platības maksājumam vai mazo lauksaimnieku atbalsta shēmas maksājumam, skaidro ZM.

Atbalsta likmi par hektāru aprēķinās, atvēlēto finansējumu dalot ar 2018.gadā valstī atzīto kopējo atbalsttiesīgo platību.

Tāpat valdībā apstiprināti ZM sagatavotie noteikumus par tiešo maksājumu piešķiršanas kārtību lauksaimniekiem.

Noteikumi nosaka maksimālo finansējuma apmēru 2019.gadam katram brīvprātīgā saistītā atbalsta (BSA) veidam, tostarp BSA par kazām, aitām, cietes kartupeļiem, sertificētām stiebrzāļu un lopbarības augu sēklām, sertificētas sēklas kartupeļiem, sertificētām labības sēklām, vasaras rapšiem un vasaras ripšiem, par slaucamām govīm, liellopiem, augļiem un ogām, dārzeņiem, proteīnaugiem un miežiem.

Ar grozījumiem ir precizēta kultūraugu un zemes izmantošanas veidu kodu saraksta tabula, atsevišķi izveidojot kultūrauga kodu speltas kviešiem, ko audzē kā vasarājus un ziemājus, atzīmējot, ka daudzziedu viengadīgā airene sēklas ieguvei un sinepes ir atbalsttiesīgas kultūras Lauku attīstības maksājumam Rugāju lauks ziemas periodā, kā arī saraksts ir papildināts ar atsevišķu kultūraugu kodu sausserdim, irbenei un tabakai, un papildināts kultivēto nektāraugu saraksts ar rudzupuķi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas