Lauku atbalsta dienestam jauns vadītājs – Ģirts Krūmiņš

Ģirts Krūmiņš

Valdība apstiprinājusi Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktora vietnieka Ģirta Krūmiņa pārcelšanu LAD direktora amatā no šī gada 7.novembra, informē Zemkopības ministrijā.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL–TB/LNNK) pamato šo izvēli: «Galvenais, lai dienesta darbiem tiktu nodrošināta pēctecība, jo mūsu Lauku atbalsta dienests kā lauksaimnieku naudas administrēšanas iestāde ir viena no labākajām Eiropas Savienībā. Ģirts Krūmiņš ir pierādījis savas spējas vadīt šo sarežģīto un atbildīgo iestādi, un Eiropas Savienības un nacionālā budžeta naudas precīza un mērķēta pārvaldība, izmantojot visjaunākās tehnoloģijas, ir ceļš, kas pareizi sākts un pa kuru noteikti jāturpina iet.»

Jāatzīmē, ka Gerhards aizvadītajā vasarā pārtrauca darba attiecības ar LAD ilggadējo vadītāju Annu Vītolu-Helvigu. Toreiz tika solīts, ka viņas pēcteci meklēs konkursā.

Taču LAD jaunais vadītājs Krūmiņš apstiprināts bez atklātas procedūras. Turklāt viņš ir saistīts ar Gerharda partiju Vienoti Latvijai–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK).

Krūmiņš ir arī ilggadējs Engures novada domes deputāts, turklāt pēdējos divos sasaukumos – no VL–TB/LNNK saraksta. Gerhards noliedz, ka politiskā piederība bijusi noteicošā Krūmiņu bez konkursa iecelt dienesta direktora krēslā.

Arī pats Krūmiņš neuzskata, ka saistība ar VL–TB/LNNK būtu  iemesls viņa iecelšanai LAD vadītāja amatā.

Ģirts Krūmiņš LAD strādā kopš 2002.gada, ir strādājis ES Tiešo maksājumu departamentā, bijis arī tā direktors, bet kopš 2007.gada – LAD direktora vietnieks. «Krūmiņam ir vairāk nekā desmit gadu pieredze liela kolektīva vadīšanā, viņam piemīt labas organizatoriskās spējas un kolektīva vadīšanas prasme. Viņš ir ieinteresēts pārmaiņu vadībā un atbalsta inovāciju ieviešanu dienestā,» pauž ministrijā.

Krūmiņa vadībā LAD 2017.gadā saņēma pasaules līmeņa apbalvojumu WSIS Prize 2017 par LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu, kas tika atzīta par pasaules labāko IT rīku lauksaimniekiem. Arī 2015.gadā par Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS) LAD ieguva 2.vietu ANO konkursā Apvienoto Nāciju Organizācijas Publisko pakalpojumu balva 2015 (2015 United Nations Public Service Award), kategorijā Publisko pakalpojumu pieejamības veicināšana informācijas laikmetā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas