Laulības referendums Igaunijā jāsaista ar parlamenta uzticības balsojumu, tā prezidente

Igaunijas parlamentam virzot likumprojektu par laulības definīcijas referenduma rīkošanu, prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) ierosinājusi balsojumu par likumprojektu sasaistīt ar uzticības balsojumu valdošai koalīcijai, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ierosinājums izbrīnījis Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas), kurš pirmdien, 11.janvārī, paudis neizpratni, ko prezidente vēlas panākt.

«Prezidentes priekšlikums ir nesaprotams. Ko viņa vēlas ar šo iniciatīvu? Vai tas ir referendums minoritātēm, laulībām vai kaut kam citam, vai arī cita veida likumprojekts? Katrā ziņā tas ir enerģisks politisks solis,» vēsta Ratasa sociālo mediju ieraksts.

Igaunijas prezidente ir uzaicinājusi parlamentā pārstāvēto partiju līderus otrdien, 12.janvārī, un trešdien, 13.janvārī, apspriest šo jautājumu, lai izskaidrotu savu ieceri.

Tā paredz, ja referendumā igauņu vēlētāju vairākums atbildētu noliedzoši, tad būtu jāatkāpjas valdībai un jāizsludina jaunas parlamenta vēlēšanas.

Tikmēr parlamentā Rīgikogu notiek gatavošanās koalīcijas partiju ilgstošās debatēs sagatavotā laulības definīcijas referenduma likumprojekta apspriešanai. Likumprojekta mērķis ir sarīkot referendumu, lai uzdotu vēlētājiem jautājumu, vai tie atbalsta Igaunijas konstitūcijas grozīšanu tā, lai laulība valsts pamatlikumā tiktu definēta kā savienība starp vīrieti un sievieti. Pret likumprojekta pieņemšanu iestājušās opozīcijā strādājošā Reformu partija un Sociāldemokrātiskā partija, kuru deputāti iesnieguši vairāk nekā 9 000 priekšlikumu referenduma likumprojekta grozīšanai, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!