Lavrovs: Baltijas valstis ir nepateicīgas par Maskavas atļauju aiziet no PSRS

Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņojis, ka Baltijas valstis neesot izrādījušas nekādu pateicību par to, ka Maskava ļāvusi tām «mierīgi aiziet», sabrūkot Padomju Savienībai.

Piektdien Zviedrijas laikrakstā Dagens Nyheter publicētā intervijā Lavrovs īpaši izcēlis Lietuvu kā «visagresīvāko, rusofobiskāko valsti» un sacījis, ka tā izdara spiedienu uz NATO, lai alianse ieņemtu «pret Krieviju vērstu virzienu».

Viņš norādījis, ka «kolēģi NATO» reiz viņam teikuši, ka Latvija, Lietuva un Igaunija «nomierināsies» pēc tam, kad pievienosies aliansei 2004.gadā.

«Tās pievienojās NATO, bet nenomierinājās, jo īpaši tas attiecas uz mūsu kaimiņvalsti Lietuvu,» laikraksts citē Krievijas ārlietu ministra sacīto.

Lavrovs arī aizstāvējis Krievijas bumbvedēju pilotu rīcību šomēnes, kad tie veica zemu pārlidojumu pār ASV jūras spēku eskadras mīnu kuģi Donald Cook Baltijas jūrā, paziņojot, ka tie novēroja kuģi no «droša attāluma».

«Mūsu lidmašīnas tajā teritorijā veica pilnīgi likumīgus mācību lidojumus starptautiskā gaisa telpā,» par Su-24 lidojumiem sacīja Lavrovs, piebilstot, ka bumbvedēju apkalpes «ievēroja ASV eskadras mīnu kuģi ar spēcīgiem ieročiem tuvojamies mūsu militārajai bāzei un nolēma palūkot, kas tas ir. Tiklīdz viņi redzēja, kas tas ir – kas tika veikts no droša attāluma -, tie pagriezās un turpināja savu lidojumu».

Ref: 102.000.102.12572

Saistītie raksti

5 KOMENTĀRI

  1. Baltijas valstīm arī jābūt pateicīgām par okupāciju, par miljoniem ģimeņu dzīvju sačakarēšanu, par nekultūru, skaistajiem lamuvārdiem, slepkavībām, izvarošanām, izsūtīšanām…vienā vārdā par to maucību, ko sauc par komunismu! Spasibo dorogoj tovarišķ,štob tjebe izspitatj wsjo eto na sebje bl……

  2. Viņa fīrers Pūķins to nekad nebūtu “atļāvis”, tur būtu pamatīga asins izliešana. Jeļcins skatījās uz nākotni, Pūķins skatās uz pagātni.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas