Ledus Rīgas ūdenstilpnēs: Paplašināts bīstamo vietu saraksts

Iestājoties siltākam laikam un ņemot vērā ledus biezuma samazināšanos Rīgas ūdenstilpēs, pašvaldība ar sestdienu, 15.februāri, palielina to vietu skaitu, kur noteikts paaugstinātas bīstamības periods un uz ledus atrasties aizliegts.

Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks Edgars Rudzītis skaidro, ka šobrīd aizliegts atrasties uz ūdenstilpņu ar tecējumu ledus. Lēmums pieņemts, konsultējoties ar makšķernieku sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem.

Iedzīvotājiem aizliegts atrasties uz ledus šādās vietās:

– Daugavā (izņemot Āgenskalna līcī, Andrejostas līcī, Zvirgzdu pussalas un Grāpju pussalas līcī);

– Mazajā Daugavā;

– Buļļupē;

– Loču kanālā;

– Audupē;

– Hapaka grāvī;

– Juglas upē (izņemot līci pie Vidzemes alejas);

– Juglas kanālā;

– Sarkandaugavā;

– Zunda kanālā;

– Rīgas pilsētas kanālā;

– Bieķengrāvī;

– Mīlgrāvī;

– Ķīšezera posmā no Mīlgrāvja līdz Sniķera salas galam;

– 200 metru attālumā no tiltiem, ceļu pārvadiem, ietekām un iztekām.

Pašvaldība brīdina, ka simtprocentīgi drošs ledus nemēdz būt, tādēļ iedzīvotājiem jāievēro piesardzība jebkurā gadījumā. Īpaša uzmanība jāpievērš bērniem, lai tie uz ledus neatrastos bez pieaugušo uzraudzības.

Rīkojuma izpildi kontrolē Rīgas pašvaldības policija. Saskaņā ar sabiedriskās kārtības noteikumiem par prasību neievērošanu var uzlikt naudas sodu līdz 71 eiro. Ja noteikumu neievērošanas rezultātā personu glābšanas darbos tiks iesaistīti speciālie dienesti, naudas sods var sasniegt 350 eiro.

Kā ziņots, pazeminoties gaisa temperatūrai, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu uz Rīgas ūdenstilpnēm tika noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kura laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus bija aizliegts. Atkarībā no laika apstākļiem rīkojums tiek koriģēts.

Ref:103.000.103.5051

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas