Lejupejoša saslimstības tendence Igaunijā ir beigusies, secina ministrs

Igaunijā saslimstība ar Covid-19 pēc 14 nedēļas ilgas pakāpeniskas lejupslīdes atkal ir sākusi kāpt, norādījis Igaunijas veselības un darba lietu ministrs Tanels Kīks (Tanel Kiik), vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Otrdien, 6.jūlijā, uzrunājot žurnālistus preses konferencē, Kīks informējis, ka vīrusa SARS-CoV-2 Delta jeb Indijas variants ir kļuvis par dominējošo Igaunijā un ka valstī ir noslēdzies jauno saslimstības gadījumu samazināšanās posms.

Lasiet arī: Slimnīcas ceļ trauksmi par asiņu trūkumu un aicina atsaukties visu asinsgrupu donorus

«Varam skaidri teikt, ka šobrīd mainās Covid-19 aina. Lejupejošā tendence ir pārtraukta un mums visiem ir jāstrādā, lai to atjaunotu,» sacījis ministrs. Viņš uzsvēris, ka iedzīvotājiem ir jāievēro pašizolācijas noteikumi, ja tas tiek prasīts, un tiem, kuri vēl nav vakcinējušies, ir tas jāizdara.

Lai sasniegtu izvirzīto vakcinācijas mērķi – 70% vakcinētu pieaugušo iedzīvotāju –, Igaunijā vēl jāizpotē ap 190 000 cilvēku. Tanels Kīks paudis gandarījumu, ka šis mērķis jau ir sasniegts Hijumā apriņķī, valsts rietumu salās un ka mērķis visā valstī, lai arī sarežģīts, ir sasniedzams, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas