bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 23.01.2020 | Vārda dienas: Grieta, Rebeka, Strauta
LatviaLatvija

Lemberga dēļ Ventspilī daudzu uzņēmumu darbinieki nesaņem algas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Ventspils, Aivars Lembergs, ASV sankcijas, korupcija, korupcijas apkarošana, bankas, FKTK

Šobrīd pastāv liels risks, ka daudziem ar Ventspils ostā strādājošiem uzņēmumiem saistītiem darbiniekiem var ievērojami kavēties darba algu izmaksas, jo bankas, nevēloties iedziļināties situācijas būtībā ar Aivaram Lembergam noteikto sankciju piemērošanu, slēgušas vairāku uzņēmumu kontus, lai arī tie  neatrodas ar Lembergu saistīto risku zonā. Šādas banku politikas dēļ visvairāk var nākties ciest tajos strādājošajiem darbiniekiem, norāda tranzīta jomā strādājošo uzņēmumu arodbiedrību vadītāji un aicina valdību steigšus iesaistīties situācijas risināšanā, raksta medijs Ventspilnieks.lv.

Kā iepriekš jau norādījis smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga lietas prokurors Juris Juriss, Lembergs ir patiesā labuma guvējs virknē uzņēmumu, un viņš šādā statusā reģistrēts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā. Taču tas nekādā gadījumā nenorāda un neapliecina to, ka viņš kontrolē šos aktīvus un uzņēmumus. Šo uzņēmumu daļas jau kopš 2007.gadā neatrodas sankcionētās personas kontrolē, jo nodotas kriminālprocesa virzītāja ieceltā mantas glabātāja pārvaldē un kontrolē.

Taču bankas šos argumentus un arī tos apliecinošos dokumentus nav ņēmušas vērā, un bloķējušas vairākus kontus, no kuriem vajadzētu izmaksāt darbiniekiem algas. Uzņēmumu tiešajiem darbiniekiem algas gan tiek izmaksātas, taču, ja lielāks uzņēmums finansē mazāku, tad tas (līdz ar to arī tā darbinieki) naudu nesaņem, jo bankas ir bloķējušas uzņēmuma kontus, skaidro Ventspilnieks.lv.

Biedrības Baltijas asociācija – transports un loģistika valdes loceklis Ivars Landmanis norāda, ka valdībai šī situācija steidzami jārisina, jo pretējā gadījumā pastāv nopietni riski, ka vairāk nekā 1 000 tranzīta jomā strādājošo darbinieku ģimenes var nonākt bezcerīgā situācijā. «Esam vērsušies pie valdības pārstāvjiem ar lūgumu sniegt skaidrojumu ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojam par to, ka minētajos uzņēmumos jau vairāk nekā desmit gadus nav un nevar būt nekādas Aivara Lemberga ietekmes. Esam arī norādījuši, ka šī situācija vēl vairāk saasina jau tā nopietnās tranzīta nozares problēmas. Nav šaubu, ka valdība rīkosies situācijas normalizēšanai, taču būtiskākais šobrīd ir to paveikt pēc iespējas ātrāk.»

«Tikpat operatīvi, kā valdība panāca sankciju atcelšanu Ventspils brīvostai, tai vajadzētu rīkoties arī izskaidrojot, ka pret uzņēmumiem, kuros Lembergam jau pirms 12 gadiem atņemtas jebkādas kontroles un ietekmes tiesības, sankcijām nevajadzētu tikt piemērotām. Jāsaprot, ka šo uzņēmumu darbinieki pārsvarā dzīvo no algas līdz algai, un viņiem tāpat jāmaksā komunālo pakalpojumu rēķini, maksājumi par bērnudārzu, kredītu maksājumi, ja tādi ir, un no kaut kā vēl arī jādzīvo,» saka AS Baltijas ekspresis arodbiedrības vadītājs Linards Gulbis.

«Viņi nevar atļauties gaidīt, kamēr varas gaiteņos kādam labpatiks pievērst šai problēmai uzmanību.»

Savukārt Ventspils Tirdzniecības ostas darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Olivers Kronbergs uzsver, ka, šādā veidā bremzējot uzņēmumu darbu, to nākotne ir apdraudēta, un vislielākajā mērā to nāksies izjust tajos strādājošajiem cilvēkiem. «Gan valdība, gan Finanšu un kapitāla tirgus komisija norādīja, ka uzņēmumos strādājošajiem cilvēkiem Aivaram Lembergam piemēroto sankciju dēļ ciest nenāksies, taču realitāte ir cita. Slēgto kontu dēļ uzņēmumu darbība ir paralizēta, un visvairāk no tā jau drīzā nākotnē var nākties ciest mūsu darbiniekiem.»

Gulbja viedoklis ir vēl skarbāks: «Tās pašas bankas, kuru dēļ nav iespējama algas izmaksa vairāku uzņēmumu darbiniekiem, nekautrēsies pieprasīt no šiem pašiem cilvēkiem 0,5% par katru kavēto kredīta maksājumu dienu, un tās absolūti neinteresēs, kā šāda situācija radusies. Rezultātā varam nonākt pie situācijas, kad ne vienam vien vēl vakar normālu darbu strādājošam cilvēkam nāksies aizdomāties par savu un savas ģimenes nākotni. Braukt projām, meklēt citas mājas, vai tomēr noticēt, ka valsts spēj viņus aizstāvēt, objektīvi izvērtēt situāciju un nelikt netaisnīgi ciest vienas konkrētas sankcionētas personas dēļ.»

Gulbis medijam Ventspilnieks.lv arī norāda, ka Ventspils ostā strādājošo darbinieku arodbiedrības vērsīsies ar aicinājumu pie valdības vistuvākajā laikā šo situāciju atrisināt.

«Ja Lembergu ģimene, kurai deklarēti 150 tūkstošu eiro lieli skaidras naudas uzkrājumi, nekautrējās paziņot, ka vairs nevarot iegādāties pārtiku, tajā skaitā pat maizi un ūdeni, tad ko gan lai saka darbinieki, kuriem, tāpat kā Latvijas iedzīvotāju lielākai daļai, nekādu uzkrājumu nav, un kuriem arī  jāmaksā par savu bērnu pusdienām skolā un to pašu maizi un ūdeni?» tā Gulbis.

Savukārt Ventspilnieks.lv vēlas uzdot valdībai jautājumu, vai tai beidzot nav pienācis pēdējais brīdis iesaistīties, lai vienas sankcionētas personas dēļ nenākos ciest nevainīgiem cilvēkiem?


Pievienot komentāru

  1. Erna teica:

    Nevainiigiem cilveekiem ciest.Jaa ciest,jo pashi ieveel.Ne velti uzrunaa cilveekus piem.,kuldiidznieks,liepaajnieks,talsenieks un dumjais ventspilnieks,tikai ventspilniekiem shis te vaardinsh priekshaa.

Fon der Leiena: Eiropai ir nepieciešamas «ticamas militārās spējas»

Eiropas Savienība ir izveidojusi «ķieģeļus, no kuriem celt Eiropas aizsardzības savienību», tā trešdien, 22.janvārī, pavēstījusi Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, piedaloties Pasaules Ekonomikas forumā.

Britu namīpašnieki vēlas ES pilsoņiem kartītes kā tiesību pierādījumu

Pēc Brexit, kas sāksies janvāra beigās, viesstrādniekiem no Eiropas Savienības valstīm būs jāpierāda savas jauniegūtās tiesības uzturēties Lielbritānijā. Privātie namsaimnieki atbalstījuši īpašu kartīšu ieviešanu šim nolūkam, valdība nepiekrīt.

Saskaņa gatava Rīgas 2020.gada budžetu apstiprināt tikai pēc Burova atlaišanas

Partija Saskaņa neatbalstīs pašvaldības 2020.gada budžeta, pie varas esot mēram Oļegam Burovam,  informēja frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs. 

Latvija uzlabo rezultātu OECD Atvērto datu indeksā

Latvija par astoņām vietām uzlabojusi savu pozīciju OECD Atvērto datu indeksā, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Aptauja: 86% uzskata, ka autoceļiem ir jābūt starp valsts budžeta prioritātēm

Kopumā 86% valsts iedzīvotāju uzskata, ka autoceļu tīkla uzturēšanai un remontdarbiem ir jābūt starp valsts budžeta prioritātēm, par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti.

Kaljulaida Antarktīdā: Ikdienas darbu internetā var darīt, atrodoties jebkur

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida viesojas Antarktīdā, kur plāno veikt savus ikdienas darba pienākumus, demonstrējot interneta iespējas. Valsts galva arī vērsusi uzmanību uz Antarktīdā skaidri redzamām laikapstākļu pārmaiņām.

Ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā decembrī samazinājās par 1,1%

Salīdzinot ar 2018.gada decembri, 2019.gada novembrī ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 1,1%, liecina CSP dati.

Pētījums: Pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% Latvijas iedzīvotāju

Latvijā pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% iedzīvotāju, savukārt ikdienā ar velosipēdu pārvietojas 6% iedzīvotāju, secināts pētījumā par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā.

Krievijas lētajai elektrībai Baltijā vajadzīgs risinājums, tā eirokomisāre

Igaunijas eirokomisāre Kadri Simsone uzskata, ka ir vajadzīgs risinājums Krievijas un Baltkrievijas elektroenerģijas klātbūtnei Baltijas tirgū, jo kaimiņvalstis to var piedāvāt lētāk, nemaksājot Eiropas gaisa piesārņojuma nodokli.

Moneyval ziņojums: Latvija lielākoties izpildījusi rekomendācijas

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komiteja Moneyval uzlabojusi Latvijas novērtējumu 11 rekomendāciju izpildē.

Bijušā velotreka vietā Rīgā būvēs jaunu Valsts drošības dienesta ēku, nevis parku

Rīgā, bijušā velotreka Marss vietā, plānots būvēt jaunu ēku Valsts drošības dienestam, tādējādi, visticamāk, nebūs lemts piepildīties VEF rajona nekustamo īpašumu attīstītāju un iedzīvotāju iecerei šajā teritorijā izveidot parku.

Meridian Trade Bank maina nosaukumu uz Industra Bank

Meridian Trade Bank trešdien, 22.janvārī, mainījusi nosaukumu uz Industra Bank, informē bankā.

Video: Tramps un Tunberga Davosā pauž krasi pretēju klimata skatījumu

«Importējiet mūsu naftu un dabasgāzi» pret «mūsu emisijas ir jāizbeidz» – ar tik atšķirīgiem skatījumiem uz klimata krīzi Pasaules Ekonomikas forumā uzstājušies ASV prezidents Donalds Tramps un klimata aktīviste Grēta Tunberga. Piedāvājam noskatīties abas uzrunas pilnā garumā.

Vitenbergs: Latvijas tautsaimniecībā būtiska ir katra investīcija

Investīcija ir brīvas tirgus ekonomikas pamatu pamats un Latvijas tautsaimniecībā būtisks ir ikkatrs ieguldījums, tā izteicies Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs.

Kariņš: Nepieļaujami, ja ministram ir doma mīkstināt nosacījumus VP priekšniekam, lai amatā ieliktu sev tīkamu cilvēku

Prasību mīkstināšana VP priekšnieka amata kandidātiem ir nepieļaujama un šāda rīcība rada aizdomas, ka procesā notiek «kas nelāgs», tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma izteicies premjerministrs Krišjānis Kariņš.

Pastiprinās bažas par putnu gripas draudiem Latvijā

Putnu gripa mājputniem konstatēta Čehijā, Rumānijā, Ungārijā, Polijā, Slovākijā un Ukrainā, bet savvaļas putniem – Polijā un Vācijā.

Putins maina Krievijas valdības sastāvu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins daļēji mainījis Krievijas valdības sastāvu, ieceļot jaunu apgaismības ministru un virkni citu, bet amatos ļaujot palikt līdzšinējiem aizsardzības, ārlietu un finanšu ministriem.

Par spīti siltajai ziemai dažviet autoceļi ir apledojuši

Apledojums 22.janvāra rītā Vidzemē, Latgalē un Kurzemē dažviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Latvijas dzelzceļš darbinieku skaita samazināšanu sāka jau pērnā gada nogalē

VAS Latvijas dzelzceļš savu funkciju un procesu izvērtēšanu sāka pagājušā gada otrajā pusē, tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta pakāpeniski 2019.gada nogalē, informēja LDz pārstāve Ella Pētermane.

Saeimā: Svarīgi Latvijas–Baltkrievijas robežas izbūvē nepieļaut citur konstatētās kļūdas

«Ņemot vērā, ka šogad plānots uzsākt Latvijas–Baltkrievijas robežas joslas izbūvi, svarīgi, lai neatkārtotos Valsts kontroles ziņojumā par Latvijas Republikas robežas joslas infrastruktūras būvniecību un uzturēšanu atklātās kļūdas.»

Balsstiesīgie kūtri parakstās par pašvaldību vēlēšanu regulējuma referendumu

Referenduma ierosināšanai par saskaņā ar Saeimas opozīcijas pieprasījumu apturētajiem likumu grozījumiem, kas paredz izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā, līdz šim parakstījušies 1 137 vēlētāji.

Interpola bijušo priekšnieku notiesā uz 13 gadiem cietumā

Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas Interpola bijušais priekšnieks Mengs Hongvei viņa dzimtajā Ķīnā notiesāts uz 13 gadiem cietumā par kukuļņemšanu.

Saeimas komisijā lemj par lēnāku akcīzes likmes kāpumu cukurotajiem dzērieniem

Saeimas Budžeta un finanšu komisija vienojusies noteikt zemāku akcīzes nodokļa likmi cukurotajiem dzērieniem, nekā tas tika atbalstīts agrākos likumprojekta lasījumos.

Spānijā postījumus rada stipra vētra

Spānijas dienvidaustrumus skārusi stipra vētra, ko amatpersonas saistījušas ar četru cilvēku bojāeju. Vētra nonākusi Francijā, kur to raksturo kā spēcīgāko ziemas vētru kopš 1982.gada.

Latvijā trešajā ceturksnī budžeta deficīts bijis līdzīgs ES vidējam rādītājam

Latvijas budžeta deficīts pērn trešajā ceturksnī veidojis 0,9% no iekšzemes kopprodukta, un tas līdzinājās vidējam līmenim Eiropas Savienībā.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!