bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 25.01.2020 | Vārda dienas: Sigurds, Sigvards, Zigurds
LatviaLatvija

Lemberga dēļ Ventspilī daudzu uzņēmumu darbinieki nesaņem algas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Ventspils, Aivars Lembergs, ASV sankcijas, korupcija, korupcijas apkarošana, bankas, FKTK

Šobrīd pastāv liels risks, ka daudziem ar Ventspils ostā strādājošiem uzņēmumiem saistītiem darbiniekiem var ievērojami kavēties darba algu izmaksas, jo bankas, nevēloties iedziļināties situācijas būtībā ar Aivaram Lembergam noteikto sankciju piemērošanu, slēgušas vairāku uzņēmumu kontus, lai arī tie  neatrodas ar Lembergu saistīto risku zonā. Šādas banku politikas dēļ visvairāk var nākties ciest tajos strādājošajiem darbiniekiem, norāda tranzīta jomā strādājošo uzņēmumu arodbiedrību vadītāji un aicina valdību steigšus iesaistīties situācijas risināšanā, raksta medijs Ventspilnieks.lv.

Kā iepriekš jau norādījis smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga lietas prokurors Juris Juriss, Lembergs ir patiesā labuma guvējs virknē uzņēmumu, un viņš šādā statusā reģistrēts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā. Taču tas nekādā gadījumā nenorāda un neapliecina to, ka viņš kontrolē šos aktīvus un uzņēmumus. Šo uzņēmumu daļas jau kopš 2007.gadā neatrodas sankcionētās personas kontrolē, jo nodotas kriminālprocesa virzītāja ieceltā mantas glabātāja pārvaldē un kontrolē.

Taču bankas šos argumentus un arī tos apliecinošos dokumentus nav ņēmušas vērā, un bloķējušas vairākus kontus, no kuriem vajadzētu izmaksāt darbiniekiem algas. Uzņēmumu tiešajiem darbiniekiem algas gan tiek izmaksātas, taču, ja lielāks uzņēmums finansē mazāku, tad tas (līdz ar to arī tā darbinieki) naudu nesaņem, jo bankas ir bloķējušas uzņēmuma kontus, skaidro Ventspilnieks.lv.

Biedrības Baltijas asociācija – transports un loģistika valdes loceklis Ivars Landmanis norāda, ka valdībai šī situācija steidzami jārisina, jo pretējā gadījumā pastāv nopietni riski, ka vairāk nekā 1 000 tranzīta jomā strādājošo darbinieku ģimenes var nonākt bezcerīgā situācijā. «Esam vērsušies pie valdības pārstāvjiem ar lūgumu sniegt skaidrojumu ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojam par to, ka minētajos uzņēmumos jau vairāk nekā desmit gadus nav un nevar būt nekādas Aivara Lemberga ietekmes. Esam arī norādījuši, ka šī situācija vēl vairāk saasina jau tā nopietnās tranzīta nozares problēmas. Nav šaubu, ka valdība rīkosies situācijas normalizēšanai, taču būtiskākais šobrīd ir to paveikt pēc iespējas ātrāk.»

«Tikpat operatīvi, kā valdība panāca sankciju atcelšanu Ventspils brīvostai, tai vajadzētu rīkoties arī izskaidrojot, ka pret uzņēmumiem, kuros Lembergam jau pirms 12 gadiem atņemtas jebkādas kontroles un ietekmes tiesības, sankcijām nevajadzētu tikt piemērotām. Jāsaprot, ka šo uzņēmumu darbinieki pārsvarā dzīvo no algas līdz algai, un viņiem tāpat jāmaksā komunālo pakalpojumu rēķini, maksājumi par bērnudārzu, kredītu maksājumi, ja tādi ir, un no kaut kā vēl arī jādzīvo,» saka AS Baltijas ekspresis arodbiedrības vadītājs Linards Gulbis.

«Viņi nevar atļauties gaidīt, kamēr varas gaiteņos kādam labpatiks pievērst šai problēmai uzmanību.»

Savukārt Ventspils Tirdzniecības ostas darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Olivers Kronbergs uzsver, ka, šādā veidā bremzējot uzņēmumu darbu, to nākotne ir apdraudēta, un vislielākajā mērā to nāksies izjust tajos strādājošajiem cilvēkiem. «Gan valdība, gan Finanšu un kapitāla tirgus komisija norādīja, ka uzņēmumos strādājošajiem cilvēkiem Aivaram Lembergam piemēroto sankciju dēļ ciest nenāksies, taču realitāte ir cita. Slēgto kontu dēļ uzņēmumu darbība ir paralizēta, un visvairāk no tā jau drīzā nākotnē var nākties ciest mūsu darbiniekiem.»

Gulbja viedoklis ir vēl skarbāks: «Tās pašas bankas, kuru dēļ nav iespējama algas izmaksa vairāku uzņēmumu darbiniekiem, nekautrēsies pieprasīt no šiem pašiem cilvēkiem 0,5% par katru kavēto kredīta maksājumu dienu, un tās absolūti neinteresēs, kā šāda situācija radusies. Rezultātā varam nonākt pie situācijas, kad ne vienam vien vēl vakar normālu darbu strādājošam cilvēkam nāksies aizdomāties par savu un savas ģimenes nākotni. Braukt projām, meklēt citas mājas, vai tomēr noticēt, ka valsts spēj viņus aizstāvēt, objektīvi izvērtēt situāciju un nelikt netaisnīgi ciest vienas konkrētas sankcionētas personas dēļ.»

Gulbis medijam Ventspilnieks.lv arī norāda, ka Ventspils ostā strādājošo darbinieku arodbiedrības vērsīsies ar aicinājumu pie valdības vistuvākajā laikā šo situāciju atrisināt.

«Ja Lembergu ģimene, kurai deklarēti 150 tūkstošu eiro lieli skaidras naudas uzkrājumi, nekautrējās paziņot, ka vairs nevarot iegādāties pārtiku, tajā skaitā pat maizi un ūdeni, tad ko gan lai saka darbinieki, kuriem, tāpat kā Latvijas iedzīvotāju lielākai daļai, nekādu uzkrājumu nav, un kuriem arī  jāmaksā par savu bērnu pusdienām skolā un to pašu maizi un ūdeni?» tā Gulbis.

Savukārt Ventspilnieks.lv vēlas uzdot valdībai jautājumu, vai tai beidzot nav pienācis pēdējais brīdis iesaistīties, lai vienas sankcionētas personas dēļ nenākos ciest nevainīgiem cilvēkiem?


Pievienot komentāru

  1. Erna teica:

    Nevainiigiem cilveekiem ciest.Jaa ciest,jo pashi ieveel.Ne velti uzrunaa cilveekus piem.,kuldiidznieks,liepaajnieks,talsenieks un dumjais ventspilnieks,tikai ventspilniekiem shis te vaardinsh priekshaa.

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!