Lemberga krimināllietā pabeigtas tiesas debates

Rīgas apgabaltiesā pirmdien, 18.janvārī, tika pabeigtas tiesas debates krimināllietā, kurā apsūdzēti sankcionētais Aivars Lembergs, viņa dēls Anrijs un kādreizējais Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis, informē tiesā.

Tāpat pirmdienas tiesas sēdē tika noraidīts aizstāvja pieteiktais lūgums atjaunot tiesas izmeklēšanu. Tāpat tika noteikts līdzvērtīgs laiks replikai katram debašu dalībniekam – viena tiesas sēde.

Tiesa lēma ierobežot replikām atvēlēto laiku, jo apsūdzētā Lemberga aizstāvis Māris Grudulis 18.janvāra tiesas sēdē nevarēja atbildēt uz jautājumu, cik ilgs laiks viņam būs nepieciešams replikai.

Lai sagatavotos replikai, tiesa deva laiku līdz ceturtdienai, 21.janvārim, plkst. 10.00, kad tiesas sēdē plānots uzklausīt prokurora repliku.

Saistībā ar noraidīto lūgumu atjaunot tiesas izmeklēšanu šajā lietā, lai nopratinātu arestētās mantas glabātāju, lieciniekus un bijušos procesa virzītājus, Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese Irīna Jansone norādīja, ka šai prasībai nav pamata.

«Iesniegtais lūgums nav pamatots ar jauniem pierādījumiem vai faktiem, kas iepriekš nav bijuši zināmi. 2020.gadā pieņemtie grozījumi Kriminālprocesa likumā ļāva tiesai pieņemt lēmumu par arestētās mantas glabātāja nomaiņu, neatjaunojot tiesas izmeklēšanu. Aizstāvja lūgumā minētas personas, kas šīs lietas izskatīšanas laikā tiesas sēdē jau iepriekš ir tikušas pratinātas, turklāt apsūdzētie un aizstāvība viņu nopratināšanas laikā mēģināja uzdot jautājumus, kas neattiecas uz lietu, tādējādi novilcinot tiesas procesu,» atzīmēja tiesnese.

Lasiet arī: BNN PĒTA | ASV sankcijām «jubileja». Lembergs atkal met aci uz brīvostas kontroli

Jau vēstīts, ka prokurori tiesas debatēs lūguši Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza martā.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Sormulim – brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju.

Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas