Lemberga mēģinājumi apiet likumu, pat esot cietumā

Lai arī kāda būtu partijas biedru vēlme «aprūpēt» par vainīgu atzīto Aivaru Lembergu ar datoru, lai viņš varētu turpināt vadīt domes sēdes, likums liedz cietumā izmantot datortehniku.

Ieslodzījuma vietu pārvaldē skaidro, ka cietumos esošajiem nav atļauts glabāt un izmantot datortehniku, izņemot atklātos cietumus. Rīgas Centrālcietums, kurā apcietinājumā tiek turēts Lembergs, ir slēgta tipa iestāde.

Atbilstoši Satversmes tiesas spriedumam, notiesātajam ar cietuma priekšnieka atļauju var tik atļauts izmanot datortehniku studijās, taču Lembergs patlaban nav notiesāta persona.

Latvijas Televīzijas raidījums de facto 28.februārī, atsaucoties uz Ventspils mēra vietnieku Jāni Vītoliņu, vēstīja, ka pašvaldība esot gatava Lembergam nodrošināt vajadzīgo aprīkojumu un datoru, lai Lembergs vismaz daļēji varētu iekļauties domes darbā.

Partija Latvijai un Ventspilij par spīti tiesas spriedumam arī nedomā atkāpties no lēmuma likt Lembergu gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās saraksta augšgalā.

Partijas biedri, var teikt, atsakās ieraudzīt realitāti. Lai gan jau 22.februārī uzreiz pēc Lemberga tiesas sēdes tiesnese Irīna Jansone skaidri un gaiši pateica, ka Lembergs vairs fiziski nevarēs piedalīties domes sēdēs, Ventspils pilsētas domē sparīgi rit sarunas par to, kā nodrošināt viņu ar tehniku cietumā.

Šķiet, ir skaidrs, kādēļ, piemēram, narkotiku bandas vadonis, nevarētu turēt datoru un telefonu, esot apcietinājumā. Nav skaidrs, kādēļ lai koruptīvos noziegumos vainīgais būtu izņēmums.

Turklāt dome pašlaik tērē administratīvos resursus, lemjot par to, ka no domes puses tiek pausts aicinājums tiesai atcelt Lembergam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu, BNN iepriekš norādīja Ventspils domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

Lasiet arī: Morālais pagrimums Ventspilī. Lembergs grasās kandidēt uz mēra amatu gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 22.februārī Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Lembergam līdz 22.februāra sprieduma pasludināšanai bija piemērots drošības līdzeklis – aizliegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus. Šis drošības līdzeklis gan neliedza viņam būt ievēlētam Ventspils pašvaldībā. Arī pēc pirmās instances tiesas sprieduma Ventspils politiķim ir tiesības kandidēt pašvaldības vēlēšanās.

Cietumsoda izciešanas laikā tiesa gan nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008.gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā atradās no 2007.gada 14.marta līdz 10.jūlijam, bet mājas arestā – no 10.jūlija līdz 2008.gada 22.februārim.

Tiesa nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro. Tāpat tiesa nolēma no Lemberga valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 22 180 eiro apmērā par zvērināta advokāta valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā, kā arī mantas konfiskāciju.

Savukārt kādreizējam Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt viņa aptuveni mēnesi ilgo atrašanos apcietinājumā 2007.gadā.

Lemberga dēlu un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītos drošības līdzekļus gan atcels tikai stājoties spēkā šādam spriedumam. Tādēļ viņus tiesas zālē vēl neapcietināja.

Spriedumu iesaistījām pusēm būs iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesā. Rīgas apgabaltiesa šo lietu sāka skatīt jau 2009.gadā. Nākotnē par apgabaltiesas kā apelācijas instances nolēmumu vēl būs iespējams iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

  1. advokāti Lembergam gribēja iestāstīt,lai cīnās , un pierāda ,ka nav vainīgs un citiem to iestāsta, diemžēl ir pierādījumi un fakti,ka ir vainīgs tik daudzās lietās . Fūūū

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas