Lembergam nemaina drošības līdzekli – viņš paliek cietumā

Rīgas apgabaltiesa paturējusi Aivaru Lembergu apcietinājumā, apstiprinājis Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis.

Lembergs iepriekš pārsūdzēja pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru viņam par koruptīvajiem noziegumiem piespriests piecu gadu cietumsods, kā arī mantas konfiskācija un 20 000 eiro liels sods, pastāstīja Lemberga aizstāvis zvērināts advokāts Māris Grudulis.

Šādu pieteikumu gan var iesniegti tikai tad, ja apsūdzētajam radušies tādi veselības vai ģimenes apstākļi, kas var būt par pamatu apcietinājuma atcelšanai vai grozīšanai, un šo faktu apliecina dokumenti.

Tiesa šādus apstākļus nav konstatējusi.

Pieteikums par drošības līdzekļa apcietinājuma atcelšanu Aivaram Lembergam pēc lietas nodošanas apelācijas instancei nekavējoties tika nodots izlemšanai apelācijas instances tiesnesim, kurš lēmumu pieņēma 2.augustā rakstveida procesā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu, ja apelācijas instances tiesā ir saņemts pieteikums par drošības līdzekļa – apcietinājuma – atcelšanu vai grozīšanu, tad šādu pieteikumu izskata apelācijas instances tiesnesis rakstveida procesā triju darba dienu laikā līdz iztiesāšanas sākšanai apelācijas tiesā.

Lasiet arī: NEPLP soda SIA SkaTVis ar pamatīgu naudassodu par Latvijai un Ventspilij neatļautu aģitāciju

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas