bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 13.12.2019 | Vārda dienas: Lūcija, Veldze
LatviaLatvija

Lembergs atbalsta Krimas pievienošanos Krievijai jeb «Nevajag mācīt Krieviju»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+8 vērtējums, 22 balsojumi)

Aivars Lembergs

Aivars Lembergs

Tas, ka «Krievija ir vienpadsmit reizes lielāka nekā ASV», un tas, ka «Krievija ir Latvijas trešais lielākais sadarbības partneris ārējā tirdzniecībā», politiķa Aivara Lemberga uztverē ir pietiekams iemesls, lai Latvija paklusētu un nesāktu «mācīt Krieviju», kā viņiem dzīvot.

Biedējot ar kara draudiem un finansiālām neražām, Ventspils turīgais pilsonis izteikti atbalsta Krievijas rīcību, nesaskata tajā neko pretrunīgu un gluži vai aizstāv Krievijas intereses.

Video intervijā Ventas Balss, kur ik pa laikam izskan intervētājas biklais un piekrītošais «protams» un citi ar runātāju sinhroni vārdi, komentējot Ukrainas situāciju un nostāju pret Krimas atdalīšanos, Lembergs norāda, ka Krimai teju paveicies, ka viņus «ņem» kāds pretī, un izspēlējot dažādas variācijas par to, kam Latvija nebūtu vajadzīga (pēc Lemberga domām, mūs neņemtu pretī ne Zviedrija, ne ASV, kam pietiek ar meksikāņiem), Lembergs norāda, ka ir dažādas situācijas, ko «tauta pēc neatkarības nolemj darīt».

Tāpat Lembergs uzskata, ka latvieši saimnieki savā zemē bija vien 90.to gadu sākumā, bet tagad vairs tādi neskaitās, jo ir jāievēro dažādas regulas, dažādi noteikumi no NATO, Eiropas Savienības un ASV puses (par fondu naudu un finansiālo palīdzību tiek noklusēts). «Pat lats mums vairāk nav!» sašutis Lembrgs.

Ja eiro ieviešana Lembergu satrauc, neskatoties uz Latvijas iedzīvotāju izvēli referendumā pievienoties Eiropas Savienībai, pret Krimas referendumu politiķim nav nekādu iebildumu, jo «tauta tā esot nolēmusi», bet tagad šos cilvēkus vajā.

Viņš uzskata, ka pie visa vainojams bijis slikts dzīves līmenis, un ja tā nebūtu bijis, cilvēki negribētu atdalīties. Jāpiebilst, ka Lembergs gan neko nemin par dzīves līmeni pašā Krievijā un nevelk paralēles, vai tādēļ kādam ļautu atdalīties no Krievijas.

Viņš saka, ka tieši Ukrainā tiek vajāti tie, kuriem ir cits viedoklis, krievi, ebreji. «Nu tur sit nost cilvēkus. Nu tā reāli ir!» iekarsis atbild pašlaik noziegumos Lielbritānijā, kā arī tepat Latvijā apsūdzētais politiķis un viens no Latvijā bagātākajiem cilvēkiem.

Lemberga klaji piekāpīgais un prokremliskais viedoklis izskanējis ne pirmo reizi. Jau iepriekš Lembergs ieteicis Latvijas valdībai neiejaukties Ukrainas krīzē un paklusēt. Pretēji eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas viedoklim par Rietumu gļēvo noskatīšanos un neiejaukšanos Ukrainas konfliktā, Lembergs uzskata, ka Latvija pārāk daudz jaucas iekšā šajā jautājumā.

Diametrāli pretējs viedoklis eksprezidentei un Lembergam ir arī par NATO aizsardzību. Lembergs izteicies, ka NATO spēku ieviešana būtu uztverama kā svešas valsts okupācija un pielīdzināma 1940.gadā notikušajai padomju karaspēka ievešanai Latvijā ar toreizējā valsts vadītāja Kārļa Ulmaņa piekrišanu, citē LETA.

Tikmēr pēc eksprezidentes domām, Baltijas valstīm būtu pēdējais laiks saprast, ka piederība NATO nav tikai karoga uzvilkšana Briselē un savā valstī. «Mums ir jāiegulda savā drošībā un jāpieprasa no saviem partneriem, kā to esam darījuši pēdējos gados, lai tiek izstrādāts teritoriālās aizsardzības plāns visām trim Baltijas valstīm,» saka Vīķe-Freiberga.

Jau vēstīts, ka Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālā asambleja ir pieņēmusi rezolūciju, atzīstot par nelikumīgu Maskavas atbalstīto 16.marta referendumu par Krimas pievienošanos Krievijai un paužot atbalstu Ukrainas teritorijas nedalāmībai.

No 169 valstīm rezolūciju atbalstījušas 100, atturējušās 58, bet pret balsojušas 11.

Kā zināms, Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi, teikts valsts augstāko amatpersonu kopīgā paziņojumā.

Tāpat ziņots, ka pēc tam, kad Krimas amatpersonas oficiāli lūgušas Ukrainai piederošo pussalu pievienot Krievijai, Eiropas Savienības ārlietu ministri vienojušies par sankciju noteikšanu 21 Krievijas un Ukrainas amatpersonai. Savukārt Amerikas Savienotās Valstis ieviesušas sankcijas pret 11 Ukrainas un Krievijas amatpersonām un politiķiem.

Ref:103.000.103.6072


Pievienot komentāru

 1. apapa teica:

  Ar šādiem vārdiem Tu sevi tiko noraki padevīgais Ventspils dīvaini!

 2. Martzello teica:

  Nu tas,ar ko pasaulē nodarbojas ASV,smeļot resursus citās valstīs pēc invāzijas tajās,arī nav atbalstāms.
  Mūsu pie varas esošās politiskās partijas pilda savu sponsoru izvirzītos noteikumus,kas nav vienkāršajai tautai izdevīgi. Vai tad Eiropa ar saviem fondiem mums ļauj ražot un eksportēt saražoto?
  Sakārtosim vienreiz savu valsti,lai tā reāli attīstītos,nevis kalposim citām varām to interesēs! Ko bāžam degunu,kur nevajag?!
  Nost ar korupciju! Продажные шкуры!

 3. lembi, vai tu arī teica:

  vecuma plānprātiņs…

 4. es teica:

  Lembrgs nodevējs-mīkstais….

 5. jums nepatiks teica:

  tagad katrs pipeluns varsta muti par politiku talak par savu dirsu neko nesaskata. es to nesaku par lembergu!

 6. Pilsonis teica:

  Vecums nenāk viens un Lembergs tam pierādījums!

 7. murkins teica:

  Tu jau pats Aivar esi lidzigs meksikanim-paskaties tak kadreiz spoguli nevis stulbibas muldi

 8. jāa teica:

  nu var redzēt kuri ir šīs valsts nelojālie cilvēki (lembergs)

 9. Valdemārs teica:

  Tas jau izskan pēc Lemberga aicinājuma- nemāciet Krieviju, laidiet Putina karapūļus Latvijā tāpat kā 1940.gadā. Vai tad Putins neperina savos plānos Igauniju, Latviju un Lietuvu anektēt kā to izdarīja ar Krimu? nu tā bez redzamas karadarbības, ar pašaizsardzības spēku-zaldātu ar krievu ieročiem, bet bez atšķirības zīmēm uz formas. Putins pats izraka kara cirvi, nešaubos, ka drīzumā iestāsies ar Krieviju aukstais karš.
  Lembergs var nesatraukties par savu ekonomisko izdevīgumu kontraktos ar Krieviju, tādas sadarbības aukstā kara apstākļos vienkārši nebūs, turklāt ofšoros noglabātās naudas summas tiks atņemtas ar ES “svētību”.

 10. ahha\ha teica:

  kas tad nu Latviesiem patiesiba acis kozpareiz jau teica Lembergs ,ka latvija,latvijai nepieder.padomajat pasi mums pat sava latina vairs nav.

 11. Papaaa teica:

  Pareiz ir mums nav jabaz savs deguns citu valstu darisanas un nesaskanas vel jau ipasi ja runa iet par militaram lietam!! Pasi nevar savu valsti aizstavet un sakartot kur nu vel citu… 15 min un Latvija ir ienemta!

 12. patiesiba! teica:

  To so jau saka Lembergs taisnibu.Latvija nekas nav jau palicis,viss iet bezdibeni.Nu ja ar krieviem dzivot ari neka salda nebutu.Labi ka esam iestajusies ES.Tad jau neku nevaretu izbraukt,vel butu sausmigak.Neprotam mes latviesi sakartot savu valsti.Jau cik gadu pagaja,jo sliktak,jo trakak.Bezdarbs,izbrauksana,nu pie ka esam nonakusi!Gribas tiem domes sedetajiem sprandu kartigi izkratit.Latgale jau tuksa palikusi,jo vina bij pedeja vieta,vinu nekas neatbalstija.Tika Riga un Riga!At laiku nebus kas brauc uz Rigu.Jus tur ridzinieki neaizstaviet savu Rigu.Latgale ir izbraukusi,tapec ir bezdarbs.Un cilveki nebus paedusi ne ar ligo,ne ar tautas dziesmam,ne ar jusu nacionalistu tukso plapasanu.Ta ir taisniba,kaut gan esu pati latviete!

 13. a teica:

  jēziņ.. morāls kroplis… vairāk man nav ko piebilst
  p.s. pielabojiet rakstu – Krievija pavisam noteikti nav 11 reizes lielāka par ASV ;)

  • Oskars teica:

   Pats esi morāls kroplis lielie Latvijas atbalstītāji kad tiks sačakarētas Jūs būsiet pirmie kas muks asti pakaļā ierāvuši pagaidām spēku graudus sarijušies un acīm ciet ticat kad kādreiz Nato , ES vai USA palīdzēs , figu neceriet nevienam nafig neinteresēs kaut arī mūs ieņems kāda valsts sametīs tikai sankcijas iebrucējiem kā šaja variantā . Latvijai vispār nav balstiesības un tādas nav bijušas tā teikt kad lielie suņi reij mazie paklusē un šis ir tieši tas variants ko dara LV skrien l;idz neapzinoties kādas sekas var sekot . Mans uzskats kad tiešām UKraina var priecāties tiekot pieņemta Krievijas paspārnē . Un kā Lenbergs Latvija bija neatkarīga tikai 90 gados jo tad sākās murgs izpārdeva visu ko vien varēja izpārdot , visus savus uzņēmumus nolaida līdz bankrotam un pārdeva par kapeikām ārzemniekiem , kas tagad Latvijai ir pašai savs praktiski nekā tā pat kā aizsardzība mums ir 0 ar 4000 profesionālo karēvju esam bezspēcīgi kā arī ar no purva izvilktiem tankiem taisamies sevi aizstāvēt vnk jau sen Latvija ir nolemta un novājināta līdz bezsamaņai un vienīgais politiķis kas ar galvu domā un sauc lietas īstajos vārdos ir Lembergs

  • b teica:

   To jau saka Lembis. Tas viņam ir tās super zināšanas ģeogrāfijā!!

 14. Doms teica:

  Aivaram ir pilnīga taisnība uz visiem 100%!!!

 15. Doms teica:

  Pirmkart Krievijai n…j nav vajadziga tada Latvija!!!lielaka daļa kas baidas nezinot no ka ir stulbi cilveki!!!Ukraina iet naturalais bespredels!!!tur katrs dara ko grib!!!grib kadu nošaut ludzu!!!tas nav normali!!!un vismaz daļu no tiem cilvekiem Krievija izvilka ara no bespredela!!!Amerikaj piemeram lielakaj daļaj cilveku patik tada Krievijas riciba!!!

 16. Jurs teica:

  BEIDZOT ,VIENS,KAS SAKA KO JÉDZÍU.

 17. armis teica:

  Nu ja tā ir taisnība, tad manās acīs Lembergs ir politiskais līķis, lai neteiktu vairāk. Visu laiku Lembergu biju cienījis, bet jā šitā ….

 18. Berzina teica:

  Pilnigi piekritu Domam! Ir taisniba Lembergam , tikai seit cilveki tik loti noraizejusies par savu eksistenci, ka neizdara nekadus secinajumus, jo nav laika iedzilinaties.

 19. Es teica:

  Pareizi jau ir,, nav ko Latvijai jaukties, un bojāt attiecības ar Krieviju,, ES jau mums nepaliidzēs, ja kādi līgumi ar Krieviju tikt pārtraukti,, ES vsp vienalga par LV līmeni, vieniigais, kas vinjus interesē ir viņu labums. Vai tad Latvijai ir palicis kkas labāk iestājoties ES?

  Vsp nesaprotu, ar ko tie Ukrainieši domā,, ka grib ES. brīvību grib, tad nu tā nebūs īstā savienība, jo Viņi to vien dara kā izvirza visādus noteikumus, un liek atbrīvoties no rūpniecības un vēl viskkā…. :/

 20. Oskars teica:

  Pilnigi piekrītu Lembergam

 21. .... teica:

  Viņš jau krieviju lobē, jo nebūs ko pa trubu pumpēt…. bet skatos ka daž labs jau aizmirsis kā bij dzīvot padomju laikos… lai ar kāda mums brīvība, bet tomēr brīvība…

 22. sadiks teica:

  Lembergs malacis!tie ,kas viņu zākā ir pakrāsnē auguši un caur spundi baroti.tie ir tie,kuri neko jēdzīgu nav strādājuši un nevienu bērnu nav izaudzinājuši.savā divpirkstu pierītē jēla nacionālisma upuri.viņiem visur tikai Krievija vainīga.Krima jau vairākus gadsimtus ir Krievijas teritorija un tā ir vēsture. Un ja jau tā rusofobi tagad mutuļo,tad ar Krieviju viss ir kārtībbā

 23. gacho teica:

  piekritu aivaram.

 24. Viedoklis teica:

  Hūte pirkta par Kremļa naudu.

 25. muca teica:

  Krievijā par savu darbību sēdētu cietumā.

  Smagi strādājot- miljonārs- kura valsts vēl tā pieļautu

 26. bac teica:

  Lembergs nodrošinās, ja Krievija “legāli” pievienos Latviju sev, varēs atkal sēdēt augstā krēslā kā Padomju laikos Komunistiskajā partijā. Tad, kad juta, ka būs mēsli, tad no krēsla noleca. Diez, ja čekas maisus atvērtu vai Krājbankas klientus atklātu, hūtei lūpa nenoraustītos.
  Smieklīgi spreidiķi par to, ka Ukrainā labklājības dēļ Krima atdalījās. Labklājības un korupcijas dēļ notika maidans. Ja Krievijā sliktās dzīves dēļ kāda teritorija atdalītos, tad paliktu vien pāri naftas pleķu un kremļa teritorija un putina draugu rajončiki, aizbrauc uz Gogarinu vai citu jebkuru pilsētu. Vienkārši smieklīgi. Tāda propoganda un plakstiņš nenoraustās.

 27. Ha teica:

  Mūsu aizsardzības ministrs Vējonis kategoriski iebilst pret Lemberga izteikumiem par NATO okupāciju! Tas nozīmē, ka ne tikai Ventspilī, arī ZZS mazinās Lembja ietekme. Noriets ir sācies!

 28. Dina teica:

  Lembergs vēl pirms pāris dienām skaļi kliedza, ka Latvija nav iekļauta NATO militārajā kompleksā un ka mēs tāpēc neko nepelnam! Domas mainās strauji! Un to, ka Lembergs ir gatavs savās oranžajās bikšelēs diet uz Latgali, lai sagaidītu krievu tankus, nekad nav bijis noslēpums.

 29. Anonīms teica:

  Pilnīgi piekrītu Lemberga teiktajam. Veikto sankciju rezultātā pret Krieviju cietīsim tikai un vienīgi mēs paši, ierindas pilsoņi. Mēs rejamies ar kaimiņvalsti tikai tāpēc , ka Amerika un Eiropa tā liek. Neko nevaram izlemt paši, esam tiesīgi darīt tikai to, ko liek Amerika un Brisele. Esam pazaudējuši visu apmaiņā pret tiesībām pamest savu valsti, un celt citas Eiropas valsts ekonomiku. Jākaunās būtu…

 30. Par Lembergu teica:

  Viss ir vienkārši.
  Ja Ventspils ostā (Lemberga uzņēmumos) pārkrautu ASV, Lielbritānijas, Vācijas un citu rietumnieku kravas, tad viņš bļautu pret Krieviju. Tagad bļauj par.
  Lembergs baidās no ekonomiskām sankcijām, bet nebaidās, ka var zaudēt brīvību. Viņam vienalga, vai Latvijas likumus pieņem Rīgā vai Maskavā un kādas valsts karavīri staigā pa mūsu zemi, ka tikai palikt pie siles.

 31. juris teica:

  Lembergam butu japaskatas geografijas atlanta, ASV par Krieviju teritorijas zina ir nepilnas 2reizes mazaka, bet iedzivotaju skaita zina atpaliek vairak ka 2reizes. Un lielums neko nenozime,ja tur ir maz cilveku.

 32. ;;;; teica:

  lemberg taa nevajadzeeja ;)

 33. Martzello teica:

  Zināšanai: Krievija ar savām spārnotajām raķetēm varētu dažu sekunžu laikā padarīt nekaitīgas tās dažas NATO lidmašīnas,kas te Baltijā ir. Aizstāvēšanās laika pietiktu vien tam,lai šī valdība ar savām ģimenēm paspētu sakāpt lidmašīnās un kuģīšos,lai aizlaistos.Visiem,protams,nebūtu jābēg.

 34. Papucis teica:

  Pareiz saka, nebazat savu degunu kur nevaig, muus te uzlaidis gaisa 2sekundees un nekaads nato te nepalidzees.
  JA KAS ES BEEGU PIE KRIEVIEM!!!

 35. skaitītājs teica:

  Lemberg, saskaities cik iedzīvotāju Amerikai salīdzina ar Krieviju? Kuri no kuriem visvairāk bēg no valsts krievi vai amerikāņi uz citām valstīm? Vai tu vari atbildēt bet nemaz nerunā par cilvēcību?

 36. iveta teica:

  Piekriitu Lembergam.Mums buutu jaapeiklusee.

 37. Anonīms teica:

  Skaidra
  100% PIEKRĪTU LEMBERGAM!
  MUMS, “MAZAJIEM”, NAV KO LĪST “LIELO PUIŠU KARIŅOS”.
  UKRAINĀ IR REVOLŪCIJA, KAS STRAUJI PĀRAUG PILSOŅU KARĀ.
  MUMS NAV JĀMAISĀS SLĀVU IEKŠĒJĀS DARĪŠANĀS, – PAŠI TIKS GALĀ.
  SOMI II PASAULES KARĀ IR DAUDZ VAIRĀK CIETUŠI NO KRIEVIJAS IEBRUKUMA, TAČU JAU SEN PAGĀTNES PĀRIDARĪJUMIEM PIELIKUŠI PUNKTU, SEKMĪGI SADARBOJAS AR KRIEVIJU UN SARAŽO 3X LIELĀKU KOPPRODUKTU KĀ LATVIJA. TĀDĒĻ, KA SOMI DZĪVO ŠEIT UN TAGAD.
  BET MĒS, SKATĀMIES ATPAKAĻ, UN TĀDĒĻ NESPĒJAM SASKATĪT, KUR KĀJU LIKT, PASTĀVĪGI KLŪPAM UN KRĪTAM, NESPĒJOT PIECELTIES LĪDZ CITU VALSTU LĪMENIM.
  JA LEMBERGS BŪTU MŪSU PREMJERS, LATVIJA JAU SEN BŪTU SOMIJAI UN VĒL DAUDZĀM CITĀM VALSTĪM AIZSTEIGUSIES PRIEKŠĀ!!!

 38. vov teica:

  vismaz viens gudrs cilvēks ir šai zemē…

 39. FUI teica:

  Pretīgais lembergs ,smadzenes izkūkojis,un skaisto Ventspili šis murdzeklis pārvŗtis par pilsētu kurā katrs otrais bērns dzimst ar nopietnām veselības problēmām.Viņam biezs maks ,bet ventspilniekiem smagas problēmas no tās nenormālās ķīmijas.Viņš visu pilsētu turot smagā kontrolē,pat bibliotekas uttl.

 40. d e k o l o n i z ā c i j u ! teica:

  Visas citas pasaules impērijas ir sen dekolonizējušās, vienīgi Krievija turpina dzīvot 19. gadsimtā. Baškīriem, burjatiem, čečeņiem, dagestāniešiem, ingušiem, kabardiešiem, kalmikiem, karēliešiem, čerkesiešiem, jakutiem, mariiem, mordoviešiem, osetiešiem, tatāriem, tuviešiem un udmurtiem ir TIESĪBAS UZ PAŠNOTEIKŠANOS.

 41. Uldis teica:

  Palasīju Jūsu komentārus un arī Lembja domas, nu galīgs stulbums. Un tā īsumā:
  Krima nepieder ne Krievijai, ne Ukrainai, bet gan krimas tatāriem. Tātad divas valstis – Krievija un Ukraina plēšas par svešu zemi. Tas būtu tāpat, kā ja tagad igauņi un baltkrievi sāktu savā starpā karot Latvijas dēļ.
  Un nekur es neesmu lasījis ko domā paši krimas tatāri par šo jautājumu.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.

Latvija oktobrī starp 11 ES valstīm ar rūpniecības produkcijas apmēra kāpumu

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 3%, tai esot starp 11 valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Krievija izraida vācu diplomātus, atbildot uz Vācijas rīcību pēc Berlīnes slepkavības

Krievija lūgusi diviem Vācijas vēstniecības darbiniekiem pamest valsti. Šis ir atbildes solis uz Vācijas lēmumu saistībā ar kāda Gruzijas pilsoņa slepkavību pasludināt divus Krievijas diplomātus par valstī nevēlamām personām.

Gada nogales brīvdienās strādās atsevišķas pasta nodaļas; pensijas izmaksās agrāk

Gada nogales svētkos 24., 25., 26. un 31.decembrī strādās atsevišķas pasta nodaļas lielākajos tirdzniecības centros.

Veinstīna Holivudas seksuālas izmantošanas sāgā piedāvā kompensēt 25 milj. dolārus

ASV kinoindustrijas skandālā par virkni iespējamu seksuālas izmantošanas gadījumu kinoproducents Hārvijs Veinstīns (Harvey Weinstein) izteicis piedāvājumu panākt pirmstiesas vienošanos ar vairāk nekā 30 sievietēm apmaiņā pret 25 miljonu ASV dolāru lielu sāpju naudu.

Arī Rīgas brīvosta un Liepājas SEZ izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas

Rīgas brīvosta un Liepājas Speciālā ekonomiskā zona izstāsies no smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga vadītās Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kas pakļauta ASV sankcijām.

Jāpanāk, lai Lemberga ietekme Ventspils brīvostā tiek pārtraukta, tā banku uzraugi

Sankciju mērķis nav paralizēt uzņēmumu darbību, bet gan saprast, vai caur tiem tiek veikti darījumi, ko ietekmē sankcionētā persona – Aivars Lembergs.

Saeimas Budžeta komisija noraida iedzīvotāju aicinājumu atlikt partiju finansējuma palielināšanu

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vairākums noraidījis vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu par būtiskas partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu.

Atklāj Igaunijas-Somijas gāzes starpsavienojumu

Igaunija un Somija svinīgi atklājušas gāzes starpsavienojumu Balticconnector, kas iezīmē nogriezni desmit gadus ilgā reģiona enerģētikas tirgus attīstībā.

Saeimas Juridiskā komisija atbalsta tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās

Saeimas Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma atbalstījusi likumprojektus, ar kuriem plānots atcelt tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās.

Jaunais Latvijas Bankas prezidents – Mārtiņš Kazāks

Saeima ceturtdien, 12.decembrī, Latvijas Bankas prezidenta amatā apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku.

Izraēla ceļā uz trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā

Izraēlā turpinās ieilgusi politiskā krīze. Knesets sācis virzību uz parlamenta atlaišanu un trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā pēc tam, kad neviena politiskā partija nav spējusi izveidot vairākuma koalīciju.

Kas ir ASV sankcijām pakļautā Ventspils Attīstības aģentūra, un ko darīs tās biedri?

Starp VAA biedriem ir vairākas Ventspils pašvaldības kapitālsabiedrības, kuras šai biedrībai gadiem ilgi maksājušas bagātīgus meslus.

EK paraksta fon der Leienas Eiropas zaļo kursu uz klimatneitralitāti

Eiropas Komisijas locekļi ir parakstījuši jaunās priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas piedāvāto politisko stratēģiju Eiropas zaļo kursu, kas paredz līdz 2050.gadam sasniegt klimatneitralitāti, tomēr lemšana par to ir dalībvalstu ziņā.

Autoceļi apledojuši galvenokārt Vidzemē un Zemgalē

Zemgalē un Vidzemē 12.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Papīra izmantošana rēķiniem saglabāsies vēl vismaz desmit gadus

Papīra izmantošana rēķinu saņemšanai Latvijā saglabāsies vēl vismaz desmit gadus, prognozē finanšu tehnoloģiju un e-rēķinu risinājumu uzņēmuma AS Fitek vadītājs Latvijā Edgars Strazds.

SIF padomē saplēšas par NVO atbalsta prioritātēm

Lai arī Sabiedrības integrācijas fonda padomē puses ir sastrīdējušās par Nevalstisko organizāciju fonda prioritātēm, konkursu, lai NVO varētu sākt apgūt tām atvēlētos līdzekļus, varētu izdoties izsludināt vēl šogad.

Grēta Tunberga kļūst par The Time gada cilvēku

Zviedru klimata glābšanas aktīviste Grēta Tunberga atzīta par amerikāņu žurnāla The Time gada cilvēku.

No Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas izstājas lidosta Rīga, LDz un Baltijas ekspresis

VAS Latvijas dzelzceļš un VAS Starptautiskā lidosta «Rīga» izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kuru vada ASV «melnajā sarakstā» iekļautais Aivars Lembergs.

Somija, noslēdzot prezidentūru, piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursu

Somija izvēlējusies noslēgt tās prezidentūru Eiropas Savienībā, piedāvājot visiem ES pilsoņiem bezmaksas iziet tiešsaistes mācību kursu par mākslīgo intelektu.

Linkaits: Lai arī Ventspils brīvostas konti ir slēgti, saimnieciskā darbība ostā turpinās

Lūgts vērtēt aktuālo situāciju Ventspils brīvostā, ministrs norādīja, ka visi Ventspils brīvostas konti ir slēgti, vienlaikus saimnieciskā darbība ostā turpinās – kravas tiek vestas, kuģi ienāk un iziet no ostas.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!