Lembergs atbalsta Krimas pievienošanos Krievijai jeb «Nevajag mācīt Krieviju»

Aivars Lembergs

Tas, ka «Krievija ir vienpadsmit reizes lielāka nekā ASV», un tas, ka «Krievija ir Latvijas trešais lielākais sadarbības partneris ārējā tirdzniecībā», politiķa Aivara Lemberga uztverē ir pietiekams iemesls, lai Latvija paklusētu un nesāktu «mācīt Krieviju», kā viņiem dzīvot.

Biedējot ar kara draudiem un finansiālām neražām, Ventspils turīgais pilsonis izteikti atbalsta Krievijas rīcību, nesaskata tajā neko pretrunīgu un gluži vai aizstāv Krievijas intereses.

Video intervijā Ventas Balss, kur ik pa laikam izskan intervētājas biklais un piekrītošais «protams» un citi ar runātāju sinhroni vārdi, komentējot Ukrainas situāciju un nostāju pret Krimas atdalīšanos, Lembergs norāda, ka Krimai teju paveicies, ka viņus «ņem» kāds pretī, un izspēlējot dažādas variācijas par to, kam Latvija nebūtu vajadzīga (pēc Lemberga domām, mūs neņemtu pretī ne Zviedrija, ne ASV, kam pietiek ar meksikāņiem), Lembergs norāda, ka ir dažādas situācijas, ko «tauta pēc neatkarības nolemj darīt».

Tāpat Lembergs uzskata, ka latvieši saimnieki savā zemē bija vien 90.to gadu sākumā, bet tagad vairs tādi neskaitās, jo ir jāievēro dažādas regulas, dažādi noteikumi no NATO, Eiropas Savienības un ASV puses (par fondu naudu un finansiālo palīdzību tiek noklusēts). «Pat lats mums vairāk nav!» sašutis Lembrgs.

Ja eiro ieviešana Lembergu satrauc, neskatoties uz Latvijas iedzīvotāju izvēli referendumā pievienoties Eiropas Savienībai, pret Krimas referendumu politiķim nav nekādu iebildumu, jo «tauta tā esot nolēmusi», bet tagad šos cilvēkus vajā.

Viņš uzskata, ka pie visa vainojams bijis slikts dzīves līmenis, un ja tā nebūtu bijis, cilvēki negribētu atdalīties. Jāpiebilst, ka Lembergs gan neko nemin par dzīves līmeni pašā Krievijā un nevelk paralēles, vai tādēļ kādam ļautu atdalīties no Krievijas.

Viņš saka, ka tieši Ukrainā tiek vajāti tie, kuriem ir cits viedoklis, krievi, ebreji. «Nu tur sit nost cilvēkus. Nu tā reāli ir!» iekarsis atbild pašlaik noziegumos Lielbritānijā, kā arī tepat Latvijā apsūdzētais politiķis un viens no Latvijā bagātākajiem cilvēkiem.

Lemberga klaji piekāpīgais un prokremliskais viedoklis izskanējis ne pirmo reizi. Jau iepriekš Lembergs ieteicis Latvijas valdībai neiejaukties Ukrainas krīzē un paklusēt. Pretēji eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas viedoklim par Rietumu gļēvo noskatīšanos un neiejaukšanos Ukrainas konfliktā, Lembergs uzskata, ka Latvija pārāk daudz jaucas iekšā šajā jautājumā.

Diametrāli pretējs viedoklis eksprezidentei un Lembergam ir arī par NATO aizsardzību. Lembergs izteicies, ka NATO spēku ieviešana būtu uztverama kā svešas valsts okupācija un pielīdzināma 1940.gadā notikušajai padomju karaspēka ievešanai Latvijā ar toreizējā valsts vadītāja Kārļa Ulmaņa piekrišanu, citē LETA.

Tikmēr pēc eksprezidentes domām, Baltijas valstīm būtu pēdējais laiks saprast, ka piederība NATO nav tikai karoga uzvilkšana Briselē un savā valstī. «Mums ir jāiegulda savā drošībā un jāpieprasa no saviem partneriem, kā to esam darījuši pēdējos gados, lai tiek izstrādāts teritoriālās aizsardzības plāns visām trim Baltijas valstīm,» saka Vīķe-Freiberga.

Jau vēstīts, ka Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālā asambleja ir pieņēmusi rezolūciju, atzīstot par nelikumīgu Maskavas atbalstīto 16.marta referendumu par Krimas pievienošanos Krievijai un paužot atbalstu Ukrainas teritorijas nedalāmībai.

No 169 valstīm rezolūciju atbalstījušas 100, atturējušās 58, bet pret balsojušas 11.

Kā zināms, Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi, teikts valsts augstāko amatpersonu kopīgā paziņojumā.

Tāpat ziņots, ka pēc tam, kad Krimas amatpersonas oficiāli lūgušas Ukrainai piederošo pussalu pievienot Krievijai, Eiropas Savienības ārlietu ministri vienojušies par sankciju noteikšanu 21 Krievijas un Ukrainas amatpersonai. Savukārt Amerikas Savienotās Valstis ieviesušas sankcijas pret 11 Ukrainas un Krievijas amatpersonām un politiķiem.

Ref:103.000.103.6072

Saistītie raksti

50 KOMENTĀRI

 1. Nu tas,ar ko pasaulē nodarbojas ASV,smeļot resursus citās valstīs pēc invāzijas tajās,arī nav atbalstāms.
  Mūsu pie varas esošās politiskās partijas pilda savu sponsoru izvirzītos noteikumus,kas nav vienkāršajai tautai izdevīgi. Vai tad Eiropa ar saviem fondiem mums ļauj ražot un eksportēt saražoto?
  Sakārtosim vienreiz savu valsti,lai tā reāli attīstītos,nevis kalposim citām varām to interesēs! Ko bāžam degunu,kur nevajag?!
  Nost ar korupciju! Продажные шкуры!

 2. Tas jau izskan pēc Lemberga aicinājuma- nemāciet Krieviju, laidiet Putina karapūļus Latvijā tāpat kā 1940.gadā. Vai tad Putins neperina savos plānos Igauniju, Latviju un Lietuvu anektēt kā to izdarīja ar Krimu? nu tā bez redzamas karadarbības, ar pašaizsardzības spēku-zaldātu ar krievu ieročiem, bet bez atšķirības zīmēm uz formas. Putins pats izraka kara cirvi, nešaubos, ka drīzumā iestāsies ar Krieviju aukstais karš.
  Lembergs var nesatraukties par savu ekonomisko izdevīgumu kontraktos ar Krieviju, tādas sadarbības aukstā kara apstākļos vienkārši nebūs, turklāt ofšoros noglabātās naudas summas tiks atņemtas ar ES “svētību”.

 3. kas tad nu Latviesiem patiesiba acis kozpareiz jau teica Lembergs ,ka latvija,latvijai nepieder.padomajat pasi mums pat sava latina vairs nav.

 4. Pareiz ir mums nav jabaz savs deguns citu valstu darisanas un nesaskanas vel jau ipasi ja runa iet par militaram lietam!! Pasi nevar savu valsti aizstavet un sakartot kur nu vel citu… 15 min un Latvija ir ienemta!

 5. To so jau saka Lembergs taisnibu.Latvija nekas nav jau palicis,viss iet bezdibeni.Nu ja ar krieviem dzivot ari neka salda nebutu.Labi ka esam iestajusies ES.Tad jau neku nevaretu izbraukt,vel butu sausmigak.Neprotam mes latviesi sakartot savu valsti.Jau cik gadu pagaja,jo sliktak,jo trakak.Bezdarbs,izbrauksana,nu pie ka esam nonakusi!Gribas tiem domes sedetajiem sprandu kartigi izkratit.Latgale jau tuksa palikusi,jo vina bij pedeja vieta,vinu nekas neatbalstija.Tika Riga un Riga!At laiku nebus kas brauc uz Rigu.Jus tur ridzinieki neaizstaviet savu Rigu.Latgale ir izbraukusi,tapec ir bezdarbs.Un cilveki nebus paedusi ne ar ligo,ne ar tautas dziesmam,ne ar jusu nacionalistu tukso plapasanu.Ta ir taisniba,kaut gan esu pati latviete!

 6. jēziņ.. morāls kroplis… vairāk man nav ko piebilst
  p.s. pielabojiet rakstu – Krievija pavisam noteikti nav 11 reizes lielāka par ASV ;)

  • Pats esi morāls kroplis lielie Latvijas atbalstītāji kad tiks sačakarētas Jūs būsiet pirmie kas muks asti pakaļā ierāvuši pagaidām spēku graudus sarijušies un acīm ciet ticat kad kādreiz Nato , ES vai USA palīdzēs , figu neceriet nevienam nafig neinteresēs kaut arī mūs ieņems kāda valsts sametīs tikai sankcijas iebrucējiem kā šaja variantā . Latvijai vispār nav balstiesības un tādas nav bijušas tā teikt kad lielie suņi reij mazie paklusē un šis ir tieši tas variants ko dara LV skrien l;idz neapzinoties kādas sekas var sekot . Mans uzskats kad tiešām UKraina var priecāties tiekot pieņemta Krievijas paspārnē . Un kā Lenbergs Latvija bija neatkarīga tikai 90 gados jo tad sākās murgs izpārdeva visu ko vien varēja izpārdot , visus savus uzņēmumus nolaida līdz bankrotam un pārdeva par kapeikām ārzemniekiem , kas tagad Latvijai ir pašai savs praktiski nekā tā pat kā aizsardzība mums ir 0 ar 4000 profesionālo karēvju esam bezspēcīgi kā arī ar no purva izvilktiem tankiem taisamies sevi aizstāvēt vnk jau sen Latvija ir nolemta un novājināta līdz bezsamaņai un vienīgais politiķis kas ar galvu domā un sauc lietas īstajos vārdos ir Lembergs

 7. Pirmkart Krievijai n…j nav vajadziga tada Latvija!!!lielaka daļa kas baidas nezinot no ka ir stulbi cilveki!!!Ukraina iet naturalais bespredels!!!tur katrs dara ko grib!!!grib kadu nošaut ludzu!!!tas nav normali!!!un vismaz daļu no tiem cilvekiem Krievija izvilka ara no bespredela!!!Amerikaj piemeram lielakaj daļaj cilveku patik tada Krievijas riciba!!!

 8. Nu ja tā ir taisnība, tad manās acīs Lembergs ir politiskais līķis, lai neteiktu vairāk. Visu laiku Lembergu biju cienījis, bet jā šitā ….

 9. Pilnigi piekritu Domam! Ir taisniba Lembergam , tikai seit cilveki tik loti noraizejusies par savu eksistenci, ka neizdara nekadus secinajumus, jo nav laika iedzilinaties.

 10. Pareizi jau ir,, nav ko Latvijai jaukties, un bojāt attiecības ar Krieviju,, ES jau mums nepaliidzēs, ja kādi līgumi ar Krieviju tikt pārtraukti,, ES vsp vienalga par LV līmeni, vieniigais, kas vinjus interesē ir viņu labums. Vai tad Latvijai ir palicis kkas labāk iestājoties ES?

  Vsp nesaprotu, ar ko tie Ukrainieši domā,, ka grib ES. brīvību grib, tad nu tā nebūs īstā savienība, jo Viņi to vien dara kā izvirza visādus noteikumus, un liek atbrīvoties no rūpniecības un vēl viskkā…. :/

 11. Viņš jau krieviju lobē, jo nebūs ko pa trubu pumpēt…. bet skatos ka daž labs jau aizmirsis kā bij dzīvot padomju laikos… lai ar kāda mums brīvība, bet tomēr brīvība…

 12. Lembergs malacis!tie ,kas viņu zākā ir pakrāsnē auguši un caur spundi baroti.tie ir tie,kuri neko jēdzīgu nav strādājuši un nevienu bērnu nav izaudzinājuši.savā divpirkstu pierītē jēla nacionālisma upuri.viņiem visur tikai Krievija vainīga.Krima jau vairākus gadsimtus ir Krievijas teritorija un tā ir vēsture. Un ja jau tā rusofobi tagad mutuļo,tad ar Krieviju viss ir kārtībbā

 13. Lembergs nodrošinās, ja Krievija “legāli” pievienos Latviju sev, varēs atkal sēdēt augstā krēslā kā Padomju laikos Komunistiskajā partijā. Tad, kad juta, ka būs mēsli, tad no krēsla noleca. Diez, ja čekas maisus atvērtu vai Krājbankas klientus atklātu, hūtei lūpa nenoraustītos.
  Smieklīgi spreidiķi par to, ka Ukrainā labklājības dēļ Krima atdalījās. Labklājības un korupcijas dēļ notika maidans. Ja Krievijā sliktās dzīves dēļ kāda teritorija atdalītos, tad paliktu vien pāri naftas pleķu un kremļa teritorija un putina draugu rajončiki, aizbrauc uz Gogarinu vai citu jebkuru pilsētu. Vienkārši smieklīgi. Tāda propoganda un plakstiņš nenoraustās.

 14. Mūsu aizsardzības ministrs Vējonis kategoriski iebilst pret Lemberga izteikumiem par NATO okupāciju! Tas nozīmē, ka ne tikai Ventspilī, arī ZZS mazinās Lembja ietekme. Noriets ir sācies!

 15. Lembergs vēl pirms pāris dienām skaļi kliedza, ka Latvija nav iekļauta NATO militārajā kompleksā un ka mēs tāpēc neko nepelnam! Domas mainās strauji! Un to, ka Lembergs ir gatavs savās oranžajās bikšelēs diet uz Latgali, lai sagaidītu krievu tankus, nekad nav bijis noslēpums.

 16. Pilnīgi piekrītu Lemberga teiktajam. Veikto sankciju rezultātā pret Krieviju cietīsim tikai un vienīgi mēs paši, ierindas pilsoņi. Mēs rejamies ar kaimiņvalsti tikai tāpēc , ka Amerika un Eiropa tā liek. Neko nevaram izlemt paši, esam tiesīgi darīt tikai to, ko liek Amerika un Brisele. Esam pazaudējuši visu apmaiņā pret tiesībām pamest savu valsti, un celt citas Eiropas valsts ekonomiku. Jākaunās būtu…

 17. Viss ir vienkārši.
  Ja Ventspils ostā (Lemberga uzņēmumos) pārkrautu ASV, Lielbritānijas, Vācijas un citu rietumnieku kravas, tad viņš bļautu pret Krieviju. Tagad bļauj par.
  Lembergs baidās no ekonomiskām sankcijām, bet nebaidās, ka var zaudēt brīvību. Viņam vienalga, vai Latvijas likumus pieņem Rīgā vai Maskavā un kādas valsts karavīri staigā pa mūsu zemi, ka tikai palikt pie siles.

 18. Lembergam butu japaskatas geografijas atlanta, ASV par Krieviju teritorijas zina ir nepilnas 2reizes mazaka, bet iedzivotaju skaita zina atpaliek vairak ka 2reizes. Un lielums neko nenozime,ja tur ir maz cilveku.

 19. Zināšanai: Krievija ar savām spārnotajām raķetēm varētu dažu sekunžu laikā padarīt nekaitīgas tās dažas NATO lidmašīnas,kas te Baltijā ir. Aizstāvēšanās laika pietiktu vien tam,lai šī valdība ar savām ģimenēm paspētu sakāpt lidmašīnās un kuģīšos,lai aizlaistos.Visiem,protams,nebūtu jābēg.

 20. Pareiz saka, nebazat savu degunu kur nevaig, muus te uzlaidis gaisa 2sekundees un nekaads nato te nepalidzees.
  JA KAS ES BEEGU PIE KRIEVIEM!!!

 21. Lemberg, saskaities cik iedzīvotāju Amerikai salīdzina ar Krieviju? Kuri no kuriem visvairāk bēg no valsts krievi vai amerikāņi uz citām valstīm? Vai tu vari atbildēt bet nemaz nerunā par cilvēcību?

 22. Skaidra
  100% PIEKRĪTU LEMBERGAM!
  MUMS, “MAZAJIEM”, NAV KO LĪST “LIELO PUIŠU KARIŅOS”.
  UKRAINĀ IR REVOLŪCIJA, KAS STRAUJI PĀRAUG PILSOŅU KARĀ.
  MUMS NAV JĀMAISĀS SLĀVU IEKŠĒJĀS DARĪŠANĀS, – PAŠI TIKS GALĀ.
  SOMI II PASAULES KARĀ IR DAUDZ VAIRĀK CIETUŠI NO KRIEVIJAS IEBRUKUMA, TAČU JAU SEN PAGĀTNES PĀRIDARĪJUMIEM PIELIKUŠI PUNKTU, SEKMĪGI SADARBOJAS AR KRIEVIJU UN SARAŽO 3X LIELĀKU KOPPRODUKTU KĀ LATVIJA. TĀDĒĻ, KA SOMI DZĪVO ŠEIT UN TAGAD.
  BET MĒS, SKATĀMIES ATPAKAĻ, UN TĀDĒĻ NESPĒJAM SASKATĪT, KUR KĀJU LIKT, PASTĀVĪGI KLŪPAM UN KRĪTAM, NESPĒJOT PIECELTIES LĪDZ CITU VALSTU LĪMENIM.
  JA LEMBERGS BŪTU MŪSU PREMJERS, LATVIJA JAU SEN BŪTU SOMIJAI UN VĒL DAUDZĀM CITĀM VALSTĪM AIZSTEIGUSIES PRIEKŠĀ!!!

 23. Pretīgais lembergs ,smadzenes izkūkojis,un skaisto Ventspili šis murdzeklis pārvŗtis par pilsētu kurā katrs otrais bērns dzimst ar nopietnām veselības problēmām.Viņam biezs maks ,bet ventspilniekiem smagas problēmas no tās nenormālās ķīmijas.Viņš visu pilsētu turot smagā kontrolē,pat bibliotekas uttl.

 24. Visas citas pasaules impērijas ir sen dekolonizējušās, vienīgi Krievija turpina dzīvot 19. gadsimtā. Baškīriem, burjatiem, čečeņiem, dagestāniešiem, ingušiem, kabardiešiem, kalmikiem, karēliešiem, čerkesiešiem, jakutiem, mariiem, mordoviešiem, osetiešiem, tatāriem, tuviešiem un udmurtiem ir TIESĪBAS UZ PAŠNOTEIKŠANOS.

 25. Palasīju Jūsu komentārus un arī Lembja domas, nu galīgs stulbums. Un tā īsumā:
  Krima nepieder ne Krievijai, ne Ukrainai, bet gan krimas tatāriem. Tātad divas valstis – Krievija un Ukraina plēšas par svešu zemi. Tas būtu tāpat, kā ja tagad igauņi un baltkrievi sāktu savā starpā karot Latvijas dēļ.
  Un nekur es neesmu lasījis ko domā paši krimas tatāri par šo jautājumu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas