bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 20.08.2019 | Vārda dienas: Bernhards, Boriss, Rojs
LatviaLatvija

Lembergs atbalsta Krimas pievienošanos Krievijai jeb «Nevajag mācīt Krieviju»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+8 vērtējums, 22 balsojumi)

Aivars Lembergs

Aivars Lembergs

Tas, ka «Krievija ir vienpadsmit reizes lielāka nekā ASV», un tas, ka «Krievija ir Latvijas trešais lielākais sadarbības partneris ārējā tirdzniecībā», politiķa Aivara Lemberga uztverē ir pietiekams iemesls, lai Latvija paklusētu un nesāktu «mācīt Krieviju», kā viņiem dzīvot.

Biedējot ar kara draudiem un finansiālām neražām, Ventspils turīgais pilsonis izteikti atbalsta Krievijas rīcību, nesaskata tajā neko pretrunīgu un gluži vai aizstāv Krievijas intereses.

Video intervijā Ventas Balss, kur ik pa laikam izskan intervētājas biklais un piekrītošais «protams» un citi ar runātāju sinhroni vārdi, komentējot Ukrainas situāciju un nostāju pret Krimas atdalīšanos, Lembergs norāda, ka Krimai teju paveicies, ka viņus «ņem» kāds pretī, un izspēlējot dažādas variācijas par to, kam Latvija nebūtu vajadzīga (pēc Lemberga domām, mūs neņemtu pretī ne Zviedrija, ne ASV, kam pietiek ar meksikāņiem), Lembergs norāda, ka ir dažādas situācijas, ko «tauta pēc neatkarības nolemj darīt».

Tāpat Lembergs uzskata, ka latvieši saimnieki savā zemē bija vien 90.to gadu sākumā, bet tagad vairs tādi neskaitās, jo ir jāievēro dažādas regulas, dažādi noteikumi no NATO, Eiropas Savienības un ASV puses (par fondu naudu un finansiālo palīdzību tiek noklusēts). «Pat lats mums vairāk nav!» sašutis Lembrgs.

Ja eiro ieviešana Lembergu satrauc, neskatoties uz Latvijas iedzīvotāju izvēli referendumā pievienoties Eiropas Savienībai, pret Krimas referendumu politiķim nav nekādu iebildumu, jo «tauta tā esot nolēmusi», bet tagad šos cilvēkus vajā.

Viņš uzskata, ka pie visa vainojams bijis slikts dzīves līmenis, un ja tā nebūtu bijis, cilvēki negribētu atdalīties. Jāpiebilst, ka Lembergs gan neko nemin par dzīves līmeni pašā Krievijā un nevelk paralēles, vai tādēļ kādam ļautu atdalīties no Krievijas.

Viņš saka, ka tieši Ukrainā tiek vajāti tie, kuriem ir cits viedoklis, krievi, ebreji. «Nu tur sit nost cilvēkus. Nu tā reāli ir!» iekarsis atbild pašlaik noziegumos Lielbritānijā, kā arī tepat Latvijā apsūdzētais politiķis un viens no Latvijā bagātākajiem cilvēkiem.

Lemberga klaji piekāpīgais un prokremliskais viedoklis izskanējis ne pirmo reizi. Jau iepriekš Lembergs ieteicis Latvijas valdībai neiejaukties Ukrainas krīzē un paklusēt. Pretēji eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas viedoklim par Rietumu gļēvo noskatīšanos un neiejaukšanos Ukrainas konfliktā, Lembergs uzskata, ka Latvija pārāk daudz jaucas iekšā šajā jautājumā.

Diametrāli pretējs viedoklis eksprezidentei un Lembergam ir arī par NATO aizsardzību. Lembergs izteicies, ka NATO spēku ieviešana būtu uztverama kā svešas valsts okupācija un pielīdzināma 1940.gadā notikušajai padomju karaspēka ievešanai Latvijā ar toreizējā valsts vadītāja Kārļa Ulmaņa piekrišanu, citē LETA.

Tikmēr pēc eksprezidentes domām, Baltijas valstīm būtu pēdējais laiks saprast, ka piederība NATO nav tikai karoga uzvilkšana Briselē un savā valstī. «Mums ir jāiegulda savā drošībā un jāpieprasa no saviem partneriem, kā to esam darījuši pēdējos gados, lai tiek izstrādāts teritoriālās aizsardzības plāns visām trim Baltijas valstīm,» saka Vīķe-Freiberga.

Jau vēstīts, ka Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālā asambleja ir pieņēmusi rezolūciju, atzīstot par nelikumīgu Maskavas atbalstīto 16.marta referendumu par Krimas pievienošanos Krievijai un paužot atbalstu Ukrainas teritorijas nedalāmībai.

No 169 valstīm rezolūciju atbalstījušas 100, atturējušās 58, bet pret balsojušas 11.

Kā zināms, Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi, teikts valsts augstāko amatpersonu kopīgā paziņojumā.

Tāpat ziņots, ka pēc tam, kad Krimas amatpersonas oficiāli lūgušas Ukrainai piederošo pussalu pievienot Krievijai, Eiropas Savienības ārlietu ministri vienojušies par sankciju noteikšanu 21 Krievijas un Ukrainas amatpersonai. Savukārt Amerikas Savienotās Valstis ieviesušas sankcijas pret 11 Ukrainas un Krievijas amatpersonām un politiķiem.

Ref:103.000.103.6072


Pievienot komentāru

 1. apapa teica:

  Ar šādiem vārdiem Tu sevi tiko noraki padevīgais Ventspils dīvaini!

 2. Martzello teica:

  Nu tas,ar ko pasaulē nodarbojas ASV,smeļot resursus citās valstīs pēc invāzijas tajās,arī nav atbalstāms.
  Mūsu pie varas esošās politiskās partijas pilda savu sponsoru izvirzītos noteikumus,kas nav vienkāršajai tautai izdevīgi. Vai tad Eiropa ar saviem fondiem mums ļauj ražot un eksportēt saražoto?
  Sakārtosim vienreiz savu valsti,lai tā reāli attīstītos,nevis kalposim citām varām to interesēs! Ko bāžam degunu,kur nevajag?!
  Nost ar korupciju! Продажные шкуры!

 3. lembi, vai tu arī teica:

  vecuma plānprātiņs…

 4. es teica:

  Lembrgs nodevējs-mīkstais….

 5. jums nepatiks teica:

  tagad katrs pipeluns varsta muti par politiku talak par savu dirsu neko nesaskata. es to nesaku par lembergu!

 6. Pilsonis teica:

  Vecums nenāk viens un Lembergs tam pierādījums!

 7. murkins teica:

  Tu jau pats Aivar esi lidzigs meksikanim-paskaties tak kadreiz spoguli nevis stulbibas muldi

 8. jāa teica:

  nu var redzēt kuri ir šīs valsts nelojālie cilvēki (lembergs)

 9. Valdemārs teica:

  Tas jau izskan pēc Lemberga aicinājuma- nemāciet Krieviju, laidiet Putina karapūļus Latvijā tāpat kā 1940.gadā. Vai tad Putins neperina savos plānos Igauniju, Latviju un Lietuvu anektēt kā to izdarīja ar Krimu? nu tā bez redzamas karadarbības, ar pašaizsardzības spēku-zaldātu ar krievu ieročiem, bet bez atšķirības zīmēm uz formas. Putins pats izraka kara cirvi, nešaubos, ka drīzumā iestāsies ar Krieviju aukstais karš.
  Lembergs var nesatraukties par savu ekonomisko izdevīgumu kontraktos ar Krieviju, tādas sadarbības aukstā kara apstākļos vienkārši nebūs, turklāt ofšoros noglabātās naudas summas tiks atņemtas ar ES “svētību”.

 10. ahha\ha teica:

  kas tad nu Latviesiem patiesiba acis kozpareiz jau teica Lembergs ,ka latvija,latvijai nepieder.padomajat pasi mums pat sava latina vairs nav.

 11. Papaaa teica:

  Pareiz ir mums nav jabaz savs deguns citu valstu darisanas un nesaskanas vel jau ipasi ja runa iet par militaram lietam!! Pasi nevar savu valsti aizstavet un sakartot kur nu vel citu… 15 min un Latvija ir ienemta!

 12. patiesiba! teica:

  To so jau saka Lembergs taisnibu.Latvija nekas nav jau palicis,viss iet bezdibeni.Nu ja ar krieviem dzivot ari neka salda nebutu.Labi ka esam iestajusies ES.Tad jau neku nevaretu izbraukt,vel butu sausmigak.Neprotam mes latviesi sakartot savu valsti.Jau cik gadu pagaja,jo sliktak,jo trakak.Bezdarbs,izbrauksana,nu pie ka esam nonakusi!Gribas tiem domes sedetajiem sprandu kartigi izkratit.Latgale jau tuksa palikusi,jo vina bij pedeja vieta,vinu nekas neatbalstija.Tika Riga un Riga!At laiku nebus kas brauc uz Rigu.Jus tur ridzinieki neaizstaviet savu Rigu.Latgale ir izbraukusi,tapec ir bezdarbs.Un cilveki nebus paedusi ne ar ligo,ne ar tautas dziesmam,ne ar jusu nacionalistu tukso plapasanu.Ta ir taisniba,kaut gan esu pati latviete!

 13. a teica:

  jēziņ.. morāls kroplis… vairāk man nav ko piebilst
  p.s. pielabojiet rakstu – Krievija pavisam noteikti nav 11 reizes lielāka par ASV ;)

  • Oskars teica:

   Pats esi morāls kroplis lielie Latvijas atbalstītāji kad tiks sačakarētas Jūs būsiet pirmie kas muks asti pakaļā ierāvuši pagaidām spēku graudus sarijušies un acīm ciet ticat kad kādreiz Nato , ES vai USA palīdzēs , figu neceriet nevienam nafig neinteresēs kaut arī mūs ieņems kāda valsts sametīs tikai sankcijas iebrucējiem kā šaja variantā . Latvijai vispār nav balstiesības un tādas nav bijušas tā teikt kad lielie suņi reij mazie paklusē un šis ir tieši tas variants ko dara LV skrien l;idz neapzinoties kādas sekas var sekot . Mans uzskats kad tiešām UKraina var priecāties tiekot pieņemta Krievijas paspārnē . Un kā Lenbergs Latvija bija neatkarīga tikai 90 gados jo tad sākās murgs izpārdeva visu ko vien varēja izpārdot , visus savus uzņēmumus nolaida līdz bankrotam un pārdeva par kapeikām ārzemniekiem , kas tagad Latvijai ir pašai savs praktiski nekā tā pat kā aizsardzība mums ir 0 ar 4000 profesionālo karēvju esam bezspēcīgi kā arī ar no purva izvilktiem tankiem taisamies sevi aizstāvēt vnk jau sen Latvija ir nolemta un novājināta līdz bezsamaņai un vienīgais politiķis kas ar galvu domā un sauc lietas īstajos vārdos ir Lembergs

  • b teica:

   To jau saka Lembis. Tas viņam ir tās super zināšanas ģeogrāfijā!!

 14. Doms teica:

  Aivaram ir pilnīga taisnība uz visiem 100%!!!

 15. Doms teica:

  Pirmkart Krievijai n…j nav vajadziga tada Latvija!!!lielaka daļa kas baidas nezinot no ka ir stulbi cilveki!!!Ukraina iet naturalais bespredels!!!tur katrs dara ko grib!!!grib kadu nošaut ludzu!!!tas nav normali!!!un vismaz daļu no tiem cilvekiem Krievija izvilka ara no bespredela!!!Amerikaj piemeram lielakaj daļaj cilveku patik tada Krievijas riciba!!!

 16. Jurs teica:

  BEIDZOT ,VIENS,KAS SAKA KO JÉDZÍU.

 17. armis teica:

  Nu ja tā ir taisnība, tad manās acīs Lembergs ir politiskais līķis, lai neteiktu vairāk. Visu laiku Lembergu biju cienījis, bet jā šitā ….

 18. Berzina teica:

  Pilnigi piekritu Domam! Ir taisniba Lembergam , tikai seit cilveki tik loti noraizejusies par savu eksistenci, ka neizdara nekadus secinajumus, jo nav laika iedzilinaties.

 19. Es teica:

  Pareizi jau ir,, nav ko Latvijai jaukties, un bojāt attiecības ar Krieviju,, ES jau mums nepaliidzēs, ja kādi līgumi ar Krieviju tikt pārtraukti,, ES vsp vienalga par LV līmeni, vieniigais, kas vinjus interesē ir viņu labums. Vai tad Latvijai ir palicis kkas labāk iestājoties ES?

  Vsp nesaprotu, ar ko tie Ukrainieši domā,, ka grib ES. brīvību grib, tad nu tā nebūs īstā savienība, jo Viņi to vien dara kā izvirza visādus noteikumus, un liek atbrīvoties no rūpniecības un vēl viskkā…. :/

 20. Oskars teica:

  Pilnigi piekrītu Lembergam

 21. .... teica:

  Viņš jau krieviju lobē, jo nebūs ko pa trubu pumpēt…. bet skatos ka daž labs jau aizmirsis kā bij dzīvot padomju laikos… lai ar kāda mums brīvība, bet tomēr brīvība…

 22. sadiks teica:

  Lembergs malacis!tie ,kas viņu zākā ir pakrāsnē auguši un caur spundi baroti.tie ir tie,kuri neko jēdzīgu nav strādājuši un nevienu bērnu nav izaudzinājuši.savā divpirkstu pierītē jēla nacionālisma upuri.viņiem visur tikai Krievija vainīga.Krima jau vairākus gadsimtus ir Krievijas teritorija un tā ir vēsture. Un ja jau tā rusofobi tagad mutuļo,tad ar Krieviju viss ir kārtībbā

 23. gacho teica:

  piekritu aivaram.

 24. Viedoklis teica:

  Hūte pirkta par Kremļa naudu.

 25. muca teica:

  Krievijā par savu darbību sēdētu cietumā.

  Smagi strādājot- miljonārs- kura valsts vēl tā pieļautu

 26. bac teica:

  Lembergs nodrošinās, ja Krievija “legāli” pievienos Latviju sev, varēs atkal sēdēt augstā krēslā kā Padomju laikos Komunistiskajā partijā. Tad, kad juta, ka būs mēsli, tad no krēsla noleca. Diez, ja čekas maisus atvērtu vai Krājbankas klientus atklātu, hūtei lūpa nenoraustītos.
  Smieklīgi spreidiķi par to, ka Ukrainā labklājības dēļ Krima atdalījās. Labklājības un korupcijas dēļ notika maidans. Ja Krievijā sliktās dzīves dēļ kāda teritorija atdalītos, tad paliktu vien pāri naftas pleķu un kremļa teritorija un putina draugu rajončiki, aizbrauc uz Gogarinu vai citu jebkuru pilsētu. Vienkārši smieklīgi. Tāda propoganda un plakstiņš nenoraustās.

 27. Ha teica:

  Mūsu aizsardzības ministrs Vējonis kategoriski iebilst pret Lemberga izteikumiem par NATO okupāciju! Tas nozīmē, ka ne tikai Ventspilī, arī ZZS mazinās Lembja ietekme. Noriets ir sācies!

 28. Dina teica:

  Lembergs vēl pirms pāris dienām skaļi kliedza, ka Latvija nav iekļauta NATO militārajā kompleksā un ka mēs tāpēc neko nepelnam! Domas mainās strauji! Un to, ka Lembergs ir gatavs savās oranžajās bikšelēs diet uz Latgali, lai sagaidītu krievu tankus, nekad nav bijis noslēpums.

 29. Anonīms teica:

  Pilnīgi piekrītu Lemberga teiktajam. Veikto sankciju rezultātā pret Krieviju cietīsim tikai un vienīgi mēs paši, ierindas pilsoņi. Mēs rejamies ar kaimiņvalsti tikai tāpēc , ka Amerika un Eiropa tā liek. Neko nevaram izlemt paši, esam tiesīgi darīt tikai to, ko liek Amerika un Brisele. Esam pazaudējuši visu apmaiņā pret tiesībām pamest savu valsti, un celt citas Eiropas valsts ekonomiku. Jākaunās būtu…

 30. Par Lembergu teica:

  Viss ir vienkārši.
  Ja Ventspils ostā (Lemberga uzņēmumos) pārkrautu ASV, Lielbritānijas, Vācijas un citu rietumnieku kravas, tad viņš bļautu pret Krieviju. Tagad bļauj par.
  Lembergs baidās no ekonomiskām sankcijām, bet nebaidās, ka var zaudēt brīvību. Viņam vienalga, vai Latvijas likumus pieņem Rīgā vai Maskavā un kādas valsts karavīri staigā pa mūsu zemi, ka tikai palikt pie siles.

 31. juris teica:

  Lembergam butu japaskatas geografijas atlanta, ASV par Krieviju teritorijas zina ir nepilnas 2reizes mazaka, bet iedzivotaju skaita zina atpaliek vairak ka 2reizes. Un lielums neko nenozime,ja tur ir maz cilveku.

 32. ;;;; teica:

  lemberg taa nevajadzeeja ;)

 33. Martzello teica:

  Zināšanai: Krievija ar savām spārnotajām raķetēm varētu dažu sekunžu laikā padarīt nekaitīgas tās dažas NATO lidmašīnas,kas te Baltijā ir. Aizstāvēšanās laika pietiktu vien tam,lai šī valdība ar savām ģimenēm paspētu sakāpt lidmašīnās un kuģīšos,lai aizlaistos.Visiem,protams,nebūtu jābēg.

 34. Papucis teica:

  Pareiz saka, nebazat savu degunu kur nevaig, muus te uzlaidis gaisa 2sekundees un nekaads nato te nepalidzees.
  JA KAS ES BEEGU PIE KRIEVIEM!!!

 35. skaitītājs teica:

  Lemberg, saskaities cik iedzīvotāju Amerikai salīdzina ar Krieviju? Kuri no kuriem visvairāk bēg no valsts krievi vai amerikāņi uz citām valstīm? Vai tu vari atbildēt bet nemaz nerunā par cilvēcību?

 36. iveta teica:

  Piekriitu Lembergam.Mums buutu jaapeiklusee.

 37. Anonīms teica:

  Skaidra
  100% PIEKRĪTU LEMBERGAM!
  MUMS, “MAZAJIEM”, NAV KO LĪST “LIELO PUIŠU KARIŅOS”.
  UKRAINĀ IR REVOLŪCIJA, KAS STRAUJI PĀRAUG PILSOŅU KARĀ.
  MUMS NAV JĀMAISĀS SLĀVU IEKŠĒJĀS DARĪŠANĀS, – PAŠI TIKS GALĀ.
  SOMI II PASAULES KARĀ IR DAUDZ VAIRĀK CIETUŠI NO KRIEVIJAS IEBRUKUMA, TAČU JAU SEN PAGĀTNES PĀRIDARĪJUMIEM PIELIKUŠI PUNKTU, SEKMĪGI SADARBOJAS AR KRIEVIJU UN SARAŽO 3X LIELĀKU KOPPRODUKTU KĀ LATVIJA. TĀDĒĻ, KA SOMI DZĪVO ŠEIT UN TAGAD.
  BET MĒS, SKATĀMIES ATPAKAĻ, UN TĀDĒĻ NESPĒJAM SASKATĪT, KUR KĀJU LIKT, PASTĀVĪGI KLŪPAM UN KRĪTAM, NESPĒJOT PIECELTIES LĪDZ CITU VALSTU LĪMENIM.
  JA LEMBERGS BŪTU MŪSU PREMJERS, LATVIJA JAU SEN BŪTU SOMIJAI UN VĒL DAUDZĀM CITĀM VALSTĪM AIZSTEIGUSIES PRIEKŠĀ!!!

 38. vov teica:

  vismaz viens gudrs cilvēks ir šai zemē…

 39. FUI teica:

  Pretīgais lembergs ,smadzenes izkūkojis,un skaisto Ventspili šis murdzeklis pārvŗtis par pilsētu kurā katrs otrais bērns dzimst ar nopietnām veselības problēmām.Viņam biezs maks ,bet ventspilniekiem smagas problēmas no tās nenormālās ķīmijas.Viņš visu pilsētu turot smagā kontrolē,pat bibliotekas uttl.

 40. d e k o l o n i z ā c i j u ! teica:

  Visas citas pasaules impērijas ir sen dekolonizējušās, vienīgi Krievija turpina dzīvot 19. gadsimtā. Baškīriem, burjatiem, čečeņiem, dagestāniešiem, ingušiem, kabardiešiem, kalmikiem, karēliešiem, čerkesiešiem, jakutiem, mariiem, mordoviešiem, osetiešiem, tatāriem, tuviešiem un udmurtiem ir TIESĪBAS UZ PAŠNOTEIKŠANOS.

 41. Uldis teica:

  Palasīju Jūsu komentārus un arī Lembja domas, nu galīgs stulbums. Un tā īsumā:
  Krima nepieder ne Krievijai, ne Ukrainai, bet gan krimas tatāriem. Tātad divas valstis – Krievija un Ukraina plēšas par svešu zemi. Tas būtu tāpat, kā ja tagad igauņi un baltkrievi sāktu savā starpā karot Latvijas dēļ.
  Un nekur es neesmu lasījis ko domā paši krimas tatāri par šo jautājumu.

Igaunijas prezidente atbalsta nodokļa ieviešanu elektroenerģijai no Krievijas

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida paudusi atbalstu idejai aplikt ar nodokli Baltijas valstu tirgū no Krievijas ienākošo elektroenerģiju. Turklāt prezidente uzskata, ka par elektroenerģijas importu no trešajām valstīm būtu jāpanāk kopīgs ES lēmums.

MK vēlas palielināt atbalstu reemigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai

«Šis atbalsts ir svarīgs, jo cilvēkiem, kuri atgriežas Latvijā no ilgstošas prombūtnes un vēlas uzsākt savu saimniecisko darbību, ir mazāk iespēju pretendēt un saņemt atbalstus no citām valstī paredzētām atbalsta programmām.»

Par Rīgas otro vicemēru ievēlēta saskaņiete Vladova

Par Vladovu balsoja 11 Gods kalpot Rīgai deputāti, četri Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvji, trīs deputātu bloka Rīgai! biedri, kā arī 17 Saskaņas deputāti.

Virzienā uz risinājumu? Valdība konceptuāli atbalsta ekonomisko lietu tiesas izveidi

Ministru kabineta sēdes darba kārtībai pievienotajā konceptuālajā ziņojumā lasāms, ka ekonomisko lietu tiesai darbu paredzēts sākt 2021.gada 1.janvārī.

Veidojot sabiedrisko pasūtījumu, būs jāņem vērā arī ārzemju latviešu intereses

Ar mērķi veicināt ar diasporu saistītu norišu atspoguļošanu sabiedriskajā pasūtījumā un paplašināt sabiedrisko mediju saturu, kā arī to pakalpojumu pieejamību ārzemju latviešiem, valdība akceptējusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā.

Plāno izvērtēt 12 Rīgas pašvaldības uzņēmumu darbību

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja atbalstījusi lēmumprojektu par neatkarīga ārējā izvērtējuma veikšanu pašvaldības uzņēmumos un aģentūrās, piemēram, SIA Rīgas namu pārvaldnieks un SIA Rīgas ūdens.

Ministru viedokļiem daloties, valdība vēl nepieņem lēmumu par LU rektoru

Ministru viedokļiem daloties, valdība otrdien, 20.augustā, tomēr vēl nepieņēma lēmumu Latvijas Universitātes rektora jautājumā.

Daugavpils slimnīcā atsāktas plānveida operācijas

Pilsētas domes priekšsēdētājs klāstīja, ka slimnīca turpina darbu iepriekšējā režīmā, nodrošinot gan neatliekamo, gan plānveida palīdzību, nesamazinot ieplānoto operāciju skaitu.

Parakstīta Latvijas-Indijas sadarbības programma kultūrā

Sadarbības programma aptver abu valstu sadarbību mūzikā un dejā, kultūras mantojuma jomā, kino jomā, muzeju, kā arī bibliotēku un arhīvu starpā.

Apsūdzēti divi SIA Rīgas enerģija valdes locekļi par mēģinājumu krāpties ar OIK

Tiesai nodota krimināllieta, kurā apsūdzēti divi uzņēmuma SIA Rīgas enerģija valdes locekļi par mēģinājumu ar viltu iegūt tiesības nodot elektroenerģiju OIK ietvaros.

Swedbank: Reģionu iedzīvotāji mājoklim un pārtikai tērē vairāk nekā rīdzinieki

Latvijas reģionu iedzīvotājiem pārtikas un mājokļu izdevumu slogs attiecībā pret ienākumiem ir krietni lielāks nekā rīdziniekiem, secināts Swedbank finanšu institūta pētījumā.

VNĪ samazina valstij piederošo degradēto būvju skaitu

Valsts nekustamie īpašumi šogad pirmajā pusgadā vidi degradēto būvju skaitu samazinājusi par 28 būvēm – no tām 23 pārdotas izsolēs, piecas nojauktas.

Valsts kanceleja: Nevar pārliecināties, ka pārkāpumi LU rektora vēlēšanās ietekmēja to rezultātu

Izvērtējot precizēto IZM sagatavoto rīkojuma projektu par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā, nav iespējams pārliecināties, ka pārkāpumi LU rektora vēlēšanās ietekmēja to rezultātu, teikts Valsts kancelejas sagatavotajā atzinumā.

El Salvadorā cer uz abortu aizliegumu mīkstināšanu; attaisno sievieti par nedzīva bērna laišanu pasaulē

El Salvadoras tiesa attaisnojusi 21 gadu vecu sievieti, kurai saistībā ar valsts striktajiem abortu aizliegumiem tika piespriest cietumsods par to, ka viņa laidusi pasaulē nedzīvu bērniņu, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

PTAC: 34% iedzīvotāju atzīst, ka pēc atvaļinājuma saskaras ar finanšu grūtībām

77% iedzīvotāju atvaļinājuma laikā atļaujas lielākus tēriņus nekā plānots, bet 34% atzīst, ka pēc atvaļinājuma saskaras ar finanšu grūtībām, liecina Patērētāju tiesību aizsardzības centra dati.

Lielbritānija: Izbeigsim ES pilsoņu brīvu ieceļošanu 31.oktobrī

Lielbritānija izbeigs Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņu brīvu ieceļošanu valstī uzreiz pēc izstāšanās no bloka 31.oktobrī, tā pavēstījusi britu valdība, kas gatavojas straujai aiziešanai no ES bez vienošanās.

Cerībās uz tirdzniecības kara atrisinājumu akciju cenas kāpj

Pasaules akciju tirgos bija kāpums, pieaugot optimismam par ekonomikas stimulēšanas pasākumiem Ķīnā un Vācijā un cerībām uz progresu sarunās ASV-Ķīnas tirdzniecības kara atrisināšanai.

Reirs: Tādi uzņēmumi kā Rīgas satiksme nedrīkstēs strādāt ar zaudējumiem

Plānots noteikt, ka uzņēmumi, kas atbilstoši Eiropas Savienības kritērijiem ir iekļaujami vispārējā valdības sektorā, nedrīkstēs strādāt ar zaudējumiem, sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Plašā divstāvu mājas ugunsgrēkā gājis bojā nepilngadīgs jaunietis

Tā kā dzīvojamā ēka uz ugunsdzēsēju glābēju ierašanās brīdi jau dega pilnā platībā, ugunsdzēsējiem glābējiem nebija iespējams iekļūt ēkā, lai to pārmeklētu.

Cilvēktiesību komisija: nepieciešams rīkot konkursu uz vakanto NEPLP locekļa vietu

Nepieciešams rīkot konkursu, lai aizpildītu pēc Guntas Līdakas atkāpšanās no amata vakanto Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa vietu.

Kariņš: Koalīcija gatava panākt kompromisu par 2020.gada budžetu

Valdību veidojošās partijas vēl nav panākušas vienošanos par 2020.gada budžetu, tomēr tās ir gatavas kompromisam.

Izdevies sarunāt – Burovs kļuvis par Rīgas mēru

Pēc divu mēnešu ilgām politiskām diskusijām pirmdien, 19.augustā, Rīgas domes ārkārtas sēdē par Rīgas mēru ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

Iekļaujot Rīgas satiksmi valsts budžeta deficītā, fiskālā telpa samazinās par 72 milj.

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme, kā to nosaka Eiropas Savienības kritēriji, ir iekļaujama vispārējā valdības sektorā, tādējādi 2020.gada valsts budžeta fiskālā telpa saruks par 72 miljoniem eiro, informēja Finanšu ministrijā.

Rīgas valdošās partijas atradušas kopsaucēju, vienojušās par koalīcijas līgumu

Rīgas Domē partijas Saskaņa un Gods kalpot Rīgai! ir pārvarējušas domstarpības un parakstījušas koalīcijas līgumu, pirmdien pēc abu domes frakciju kopsēdes norādīja partiju pārstāvji.

VARAM nesaskata šķēršļus Rīgas atkritumu apsaimniekošanas līgumam uz 20 gadiem

Rīgas domes iecere noslēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem nepārkāpj normatīvos aktus, tā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.


-->