Lembergs: banka un Ģenerālprokuratūra atbild par to, lai netiktu nopludināti klientu dati

Aivars Lembergs

Par to, lai Anrija un Līgas Lembergu bankas kontu izdrukas nenonāktu atklātībā, bija jārūpējas bankai un Ģenerālprokuratūrai, aģentūrai LETA norādījis Ventspils mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij).

«Atbildīgas par to, lai šie dati nenoplūstu, ir divas institūcijas – banka un Ģenerālprokuratūra,» sacīja Lembergs, paužot neizpratni, kāpēc vispār bankas kontu izdrukas, kurām nav saistības ar Rīgas apgabaltiesā izskatāmo krimināllietu, tika pievienotas krimināllietas materiāliem.

Kā atgādināja Ventspils mērs, bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis savulaik esot uzskatījis par pieļaujamu sensitīvu datu publiskošanu par Lemberga veselības stāvokli.

«Kā zināms, prokurori publiskoja sensitīvus datus par manu veselības stāvokli, slimībām, ārstēšanās rekomendācijām. Es par šādu manu sensitīvu datu publiskošanu sūdzējos Latvijas Republikas ģenerālprokuroram Maizītim, jo viņa pienākums, pēc manām domām, bija saukt šos prokurorus pie kriminālatbildības. [..] Viņš atbildēja, ka viss ir kārtībā,» šopavasar kādā preses konferencē pastāstīja Lembergs.

Aivars Lembergs aģentūrai LETA šodien sacīja, ka nav informēts par Līgas Lembergas datu publiskošanu. Vaicāts, vai viņš pieļauj, ka atklātībā varētu parādīties arī viņa paša bankas kontu izdrukas, Aivars Lembergs sacīja: «Nebūšu izbrīnīts, ja tas tā būs.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas