Lembergs iesēžas kārtējā vadītāja krēslā, bet VARAM tik «plāta rokas»

ASV sankcijām pakļautais Aivars Lembergs kursē no vienas Ventspils pilsētas domes komitejas vadības uz otru, bet atbildīgā ministrija vien «plāta rokas» – tikai pašu domnieku varā esot neitralizēt Lemberga ietekmi pašvaldībā. Proti, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atbildību noveļ uz Ventspils domnieku pleciem. Procesi Ventspilī gan rada pamatu šaubām, ka domes vairākums grasītos spert šādu soli.

Lembergs janvāra sākumā pameta Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības jautājumu komitejas vadību un sastāvu, tomēr tā paša mēneša beigās jau iekārtojās Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja amatā.

30.janvāra sēde ilgusi aptuveni desmit minūtes, portālam BNN stāsta Ventspils domes opozīcijas deputāte Dace Korna. Pirmais jautājums bija par komitejas priekšsēdētāja ievēlēšanu, jo līdzšinējais vadītājs esot vēlējies pāriet uz darbu citā komitejā.

Lembergs bijis vienīgais uz šo amatu izvirzītais, stāsta deputāte. Korna atzīst, ka savu kandidatūru par spīti pieredzei sociālo lietu jomā nav piedāvājusi, jo šim solim, visticamāk, sekotu domes vairākuma ņirgāšanās, kas pēdējā laikā vērsta pret Ventspils domes opozicionāriem.

Korna pieļauj, ka Lembergam nav nekāda labuma no Sociālo jautājumu komitejas vadīšanas, jo tās ietvaros jālemj par jautājumiem, kuri jau regulēti citos noteikumos.

«Tas bija vienkārši princips,» vērtē Korna, sakot, ka Lembergs nevēlas būt vienkāršs komitejas loceklis vai priekšsēdētāja vietnieks. «Ja viņš būs, tad tikai priekšnieks. Viņš taču nesēdēs kā parastais mirstīgais komitejas loceklis.»

Jāuzsver, ka Lembergs aizvien vada arī Finanšu komiteju un viņa vadībā tapis Ventspils budžets 2020.gadam, ko 23.janvārī arī apstiprinājis domes vairākums. Opozīcijas pārstāvji iepriekš atzīmējuši, ka pie šī budžeta izstrādes viņi kārtējo reizi nav pielaisti.

Par pašvaldībām atbildīgā VARAM norāda, ka, lai gan ASV sankcijas vistiešāk skar pašu Lembergu kā privātpersonu, pastāv riski, ka sankciju tvērumā varētu tikt iekļautas arī institūcijas, kas atrodas tās sankcionētās personas kontrolē.

VARAM, apzinoties riskus, ka Lemberga ietekme Ventspilī varētu sankciju «sitienam» pakļaut arī pašu pašvaldību, turpina noskatīties uz Ventspils domē notiekošo un aicina pašus deputātus meklēt risinājumus, kā rīkoties pēc ASV sankciju piemērošanas Lembergam un kā no to ietekmes pasargāt pašvaldību. VARAM skaidro, ka pašreizējie normatīvie akti neparedz ministrijas rīcību šādos gadījumos, tomēr potenciālos riskus varētu novērst domes deputāti, ievērojot pienākumu darboties pašvaldības un tās iedzīvotāju interesēs.

Ir pamats šaubām, ka Ventspils domes vairākums varētu būt noskaņots ko mainīt ierastajā kārtībā un neitralizēt Lemberga ietekmi. Šis ir tas pats sastāvs, kas, lieliski apzinoties ASV sankcijas un to radītos riskus, apstiprināja Lemberga vadībā izstrādāto 2020.gada budžetu un, visticamāk, «danco pēc viņa stabules».

Ne apsūdzības smagos noziegumos, ne ASV sankcijas nav spējušas ierobežot Lemberga ietekmi Ventspils domē, līdz ar to jāvaicā, vai arī VARAM to grasās atzīt un pati izstrādāt risinājumus, lai panāktu, ka arī Ventspils pilsētas pašvaldība nenonāk zem sankciju sitiena? Vai arī «pa galvu pa kaklu» rakstīs rīkojumus un likumprojektus, kad arī Ventspils pašvaldībai būs piemērotas sankcijas un tās konti iesaldēti?

Saistītie raksti

7 KOMENTĀRI

  1. Nevajag sev glaimot, lielai daļai ventspilnieku ar morāli viss kārtībā. Pateicoties uzņēmīgiem un inteliģentiem opozīcijas deputātiem, beidzot mūsu pilsētā ir skaidri saskatāmi taisnīguma asni.
    Tie vēlētāji, kas balsoja Saeimas vēlēšanās par JKP, ir gandarīti. Partija ir turējusi vēlētājiem doto solījumu turēt godā taisnīgumu, kas ir viens no valsts fundamentiem. Laiks vecajiem komunistiem zināt savu vietu. Bet laikam nav dots, kā saka.

  2. Nezinu kāpēc Lembergam vajadzētu atkāpties. Tāda pilsētā, kā Ventspils, nav neviena Latvijā, to visi redz. Par ko iet runa. Neviens vispār nesaprot par ko ir uzliktas kaut kādas sankcijas. Beidziet vienreiz ņirgāties par ventspilniekiem. Pierādiet, ka mākat strādāt un sakārtojiet Latviju kaut uz pusi, kāda ir Ventspils

  3. Nu jau netikai Ventspils ir skaista, arī TALSI,SALDUS, CĒSIS, un vēl,un vēl,pavērojiet pa LATVIJU,par daudzko varēsim papriecāties!!!

  4. Nesaprotu par kādām sankcijām ir runa?Nepietiek ka amerikānis ir Latvijas valdības vadītājs.Amerikas Salašņu Valsts (ASV)sāks visu pasauli regulēt.Lai tiek ar savu prezidentu galā,lai aizvāc savu karaspēku no Latvijas un tad sāk runāt.Nav ko viņiem Latvijā darīt.Latviešiem visu dzīvi sačakarējuši.Lembergs Ventspili savedis kārtībā viņam tur arī saimniekot.Tieciet galā ar Šleseru,Šķēli,Godmani un vēl pārējiem kuri salaupījuši tautas īpašumus.Vienam pašam Lembergam uzkrituši.Tieciet skaidrībā ar to kas vajadzīgs tautai un tad meklējiet vainu tajos kuri palīdz savas pilsētas pensionāriem un mazāk nodrošinātajiem.Tieciet vaļā no Kariņa nomainiet prezidentu pret Latvijā dzīvojošu pilsoni.Tie ārzemnieki tikai sūc latviešu tautas asinis.Kariņa pielietotais vārds(tautsaimniecība)nav saprotams.Tautai vairs nekā nav,tākā tādu vārdu var aizmirst.Kapitālistiem par tautu nav nekādas intereses,viņi domā tikai par sevi,tādēļ vārds”tautsamniecība”vairs nav aktuāls.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas