bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 28.03.2020 | Vārda dienas: Ginta, Gunda, Gunta
LatviaLatvija

Lembergs ir gatavs aptraipīt Dombrovski

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ministrs Sprudž nerunā, mērs Lembergs neklausās

Iespējamais valdības plāns – palielināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atskaitījumus valsts budžetā par 5%, vai aptuveni 40 miljoniem latu, – ir saniknojis Latvijas Pašvaldību savienību. Kā izpaudīsies šīs dusmas, zina Aivars Lembergs.

Kā jau informēja ziņu aģentūra BNN, šīs nedēļas sākumā Ministru kabinets izvirzīja ideju 2012. gadā iekasēt 23% no šī pašvaldību nodokļa par labu valstij. Turpretim pašvaldības uzskata, ka valsts jau tā atņem no viņām pārāk daudz.

3. novembrī Rīgas domē notikusī pašvaldību pārstāvju tikšanās ar jaunajiem Ministru kabineta locekļiem parādīja, cik ļoti milzīga ir plaisa starp Latvijas valdības un pašvaldību viedokļiem par ekonomiskās krīzes seku likvidēšanas norisi. Premjera komanda, pēc situācijas apspriešanas ar Latviju kreditējošā Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvjiem, kas bija ieradušies Rīgā, uzskata, ka kopējo nelaimi ir jāpārvar visiem kopā, lai samazinātu valsts budžeta deficītu par 100-150 miljoniem latu.

Tiesa pilsētu un pagastu izpildvaru institūcijām kopība beidzas aiz vietējo skolu un bērnu dārzu sliekšņiem (izglītības izdevumi veido aptuveni 50% no pašvaldību tēriņiem), ceļiem un citām izteikti vietējām rūpēm.

Kā izrādījās, Jūrmalas, Jēkabpils, Mālpils mēriju, kā arī pavisam nelielu Latvijas lauku pagastu pārstāvjus vairāk satrauc savas vietējās problēmas nevis valsts reputācija starptautisko finanšu donoru – SVF, Eiropas Komisijas un Pasaules Bankas – acīs un Latvijas iestāšanās eirozonā.

Ventspils mērs Aivars Lembergs, zaudējis reālu ietekmi parlamentā un valdībā, sācis pozicionēt sevi kā Pašvaldību savienības līderi. Jāpiemin, ka tās priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis nokļuva šajā amatā būdams Ventspils novada domes deputāts.

Likdams lietā sev piemītošo meistarību publiski uzstāties, Lemberga kungs emocionāli uzsvēra premjera Dombrovska vadītā valsts aparāta «absolūto impotenci daudzos fiskālos un budžeta jautājumos». Atliek vienīgi nožēlot, ka nekas tamlīdzīgs no Lemberga netika dzirdēts, kad viņa Zaļo un zemnieku savienība spēlēja nebūt ne pēdējo vijoli divās iepriekšējās Dombrovska valdībās. Turklāt, no «Lemberga ministriem» nebija manāms nekāds sašutums Aigara Kalvīša valdības laikā, novedot Latviju tur, no kurienes Dombrovskis šobrīd to velk ārā.

Vienlaikus Ventspils mērs sūrojās par to, ka pašreizējā Ministru kabineta sastāvā nav pārstāvētas partijas, par kurām balsoja aizritējušās parlamenta vēlēšanās. Viņš nenovaldīja emocijas: «Valdības koalīcija nav pie varas nevienā pašvaldībā, tādēļ, atņemot naudu municipalitāšu nodokļu maksātajiem, tā atņem naudu saviem politiskajiem pretiniekiem».

Finanšu ministra Andra Vilka pretarguments: ja Latvija nespēs konsolidēt valsts budžetu, tajā skaitā arī uz pilsētu un pagastu iedzīvotāju rēķina, tad reitingu aģentūra Fitch, Moody’s un S&P pazeminās valsts kredītreitingu. Tādējādi cietīs arī pašas pašvaldības: no tām novērsīsies investori, neveidosies jaunas darba vietas. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs piesardzīgi papildināja, ka pašvaldības 2012. gadā gūs lielākus nodokļu ieņēmumus, tāpēc piecu procentu mīnuss nebūs pamanāms.

Ministru argumenti mēros izraisīja skepsi. Kompromisu ar Vilku un Sprūdžu viņi tā arī nerada. Speciāli BNN Ventspils mērs atklāja: «Es to redzu šādi: visas pašvaldības nosūta uz Rīgu savu asenizācijas tehniku. Sākumā tukšas mašīnas. Vēlāk pie Ministru kabineta piebrauks un apstāsies trīs, četras mašīnas ar sūdiem. Ja arī tas nepalīdzēs (bet «traktoru dumpis» palīdzēja atrisināt zemnieku dotāciju jautājumus), tad visas 108 pašvaldības atsūtīs pa vienai asenizācijas mašīnai. Kas notiks, ja tas viss izlīs pie Ministru kabineta, pat iedomāties negribas».

Jau kā pašvaldību «vadonis», Lembergs paziņoja, ka nākamās nedēļas sākumā viņš personīgi kopā ar citiem Latvijas pašvaldību pārstāvjiem ieradīsies pie valdības ēkas. Apsolīja būt tieši 9.00, pirmajā reizē vēl bez nelabi dvakojošiem argumentiem. To, kas notiks pēc tam, rādīs laiks. Taču ir skaidrs, ka Valda Dombrovska valdība pēc vienas darba nedēļas jau iemantojusi galvassāpes. Pat trīskāršas. Pirmkārt, sakarā ar gaidāmo nākamā gada valsts budžeta konsolidāciju. Otrkārt, neslēptu spiedienu uz sabiedrisko domu ar mērķi nostatīt valsts iedzīvotājus pret valdību vēl PIRMS tā uzsāks saskaņot ar vietējām varām un sociālajiem partneriem pasākumu KOMPLEKSU, lai novērstu krīzes sekas. Un, treškārt, Lemberga agresīvi izvērstu sava «tautas drauga» tēla veidošanas kampaņu pirms stāsies spēkā viņam netīkamās Latvijas un Lielbritānijas tiesās izskatīto krimināllietu sekas.

Ref: 009.010.103.875


Pievienot komentāru

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Eiropols brīdina par strauju noziedzības pieaugumu koronavīrusa pandēmijas laikā

Ziņojumā teikts, ka kopš krīzes sākuma ievērojami palielinājusies tirdzniecība ar viltotām precēm, tostarp sejas maskām, dezinfekcijas līdzekļiem un medikamentiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atgriezušies vismaz 1 500 cilvēku

Pēc 27.marta regulāri Latvijas valstspiederīgo repatriācijas reisi vairs netiek plānoti, ja vien nebūs neparedzētas situācijas.

Eksperti skaidro | Neuzķeries uz internetā nopērkamajām tievēšanas tabletēm – tādu nav!

Lai neuzķertos uz klajiem meliem, apskatīts konkrēts produkts, ko ļoti vienkāršā veidā var iegādāties internetā. Tas ir uztura bagātinātājs Africanmango900.

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām samazinās

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt.

Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljardiem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

BNN jautā | Replika par «paniku» koronavīrusa SARS-CoV-2 dēļ

Vēlos vērst lasītāju uzmanību uz to, ka panika, iespējams, nav labākais apzīmējums masu noskaņojumiem, kas jaunā koronavīrusa ietekmē pieņemas spēkā daudzviet pasaulē un pēdējās nedēļās arī Latvijā. 

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Sestdien būs +15 grādus silts

Piektdien, 27.martā, un sestdien bieži spīdēs saule, kā arī nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, bet nakts un rīta stundās gaisa temperatūra būs 0…–6 grādu robežās.

Rēzeknes slimnīcā saslimšanu ar COVID-19 konstatē ārstam

Rēzeknes slimnīcā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta ārstam, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Lietuvā vīrusa postā saskata arī gaišo pusi

Tas pat nav jāsaka – Lietuvu ir smagi skāris COVID-19. Karantīnas apstākļos bezdarba līmenis ir audzis par 30%, inficēto skaits uz 1.maiju tiek prognozēts virs 6 000, taču valstī atgriežas emigrējušie lietuvieši, attīrās gaiss, daudzi rīkojas izpalīdzīgi.

COVID-19 izplatības novēršanā iesaistītie mediķi saņems piemaksas līdz 50% no algas

Piemaksās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.

Uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt visu nozaru darba ņēmēji

Pēc konkrētu kritēriju izpildes dīkstāves pabalstu varēs saņemt visu nozaru uzņēmumu darba ņēmēji.

Rīgā pie luksoforiem uz laiku tiks atslēgtas gājēju izsaukuma pogas

Rīgas domes Satiksmes departaments vērš iedzīvotāju uzmanību, ka izsaukuma pogas tiks atslēgtas uz nenoteiktu laiku un gājēji aicināti sagaidīt gājēju luksoforā zaļo gaismu.

Autobusos drīkstēs ieņemt tikai katru otro sēdvietu

Priekšroka autobusos būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.

Somijā gatavojas norobežot Helsinku reģionu no pārējās valsts

Lai Somijā iegrožotu COVID-19 uzliesmojumu, tās valdība gatavojas no piektdienas, 27.marta, norobežot Ūsimā reģionu, kas ieskauj galvaspilsētu Helsinkus un kur apstiprināti visvairāk inficēšanās gadījumi ar COVID-19, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Valdība apstiprina Muižnieku LU rektora amatā

Rīkojumā norādīts, ka Muižnieks 2015.gada 4.augustā uz pirmo četru gadu termiņu tika apstiprināts rektora amatā, kura termiņš ir beidzies, līdz ar to nepieciešams apstiprināt viņu par universitātes rektoru uz otro termiņu.

Būvniecības izmaksas februārī – vidēji par 2,4% augstākas nekā pirms gada

Būvniecības izmaksas šogad februārī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu Latvijā pieaugušas vidēji par 2,4%.

Latvijas Banka šogad Latvijā sagaida IKP kritumu par 6,5%

Ņemot vērā aktuālās norises pasaules tautsaimniecībā, tostarp koronavīrusa COVID-19 ietekmi, Latvijas Banka prognozē, ka Latvijas IKP 2020.gadā samazināsies par 6,5%.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!