Lembergs joprojām klausās pret sevi celtās apsūdzības – debašu teksta lasīšana nav beigusies

No pienākumiem atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs

Debašu teksta lasīšanu tā sauktajā «Lemberga prāvā», kurā tiek izskatītas apsūdzības pret Aivaru Lembergu, Anriju Lembergu un Ansi Sormuli, bija plānots pabeigt līdz Jaunajam gadam, t.i., 2019.gada sākumam, tomēr tas tā nav noticis – debašu teksta lasīšana joprojām turpinās.

BNN esot klāt 21.janvāra sēdē, no advokātu un apsūdzēto savstarpējām sarunām var secināt, ka šī ir pirmā sēde šogad, savukārt iepriekšējā sēde notikusi aptuveni pirms diviem mēnešiem. Jau iepriekš rakstīts, ka sēdes ļoti bieži tiek saīsinātas visādu «darīšanu» dēļ vai arī nenotiek vispār slimību un konferenču dēļ.

Tāpat arī šobrīd tiesu kalendārā nav redzams, kad ieplānota nākamā sēde.

Lieta aptver aptuveni 200 sējumu, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē, bet pati prāva pēc nepilna mēneša – 16.februārī – «svinēs» desmit gadu jubileju.

Jau vēstīts, ka prokuratūra Lembergu apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Minētajām personām apsūdzības tiek izteiktas par firmu akciju, piemēram, Multi Nord AG, AS Ventspils parks, AS Kālija parksVentspils tirdzniecības osta, prettiesisku pieprasījumu, par kukuļa nodošanu, kura neizpildes gadījumā Aināram Gulbim un citiem iestāsies nelabvēlīgas sekas.

Tāpat ziņots, ka visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Pērnā gada jūnijā BNN rakstīja, ka 2018.gada sākumā tika izteiktas prognozes tiesas procesa noslēgumam 2018.gada rudenī.

Jāpiebilst, ka nenolasītā debašu teksta kaudzīte pašlaik izskatās diezgan plāna, tāpēc šo procesa sadaļu drīzumā tomēr varētu pabeigt. Taču pēc prokuroriem debatēs vēl uzstāsies cietušie, bet pēc viņiem runās apsūdzēto advokāti.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas